Szklarnia na warzywa

Miejsce dla początkujących ogrodników. Porady, jak urządzić ogród, zasadzić trawę i nie uśmiercić roślin.
Awatar użytkownika
juri84
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2019, 8:19

Szklarnia na warzywa

Post autor: juri84 »

Chciałbym w tym roku zacząć hodować warzywa pod folią. Znalazłem kilka fajnych tuneli foliowych na stronie figot.pl, podobają mi się ceny, a folia wygląda solidnie. Znacie, polecacie? Ktoś może się wypowiedzieć na ten temat, podzielić się opinią?
Awatar użytkownika
Shon
Posty: 47
Rejestracja: 24 cze 2019, 8:15

Re: Szklarnia na warzywa

Post autor: Shon »

Szklarnia na warzywa? Czemu nie, bo nie ma to jak samemu wyhodować jakieś warzywka czy owoce . Dzięki temu będziemy mieli pewność, że warzywa są ekologiczne i nie pryskane. Sama zaczęłam się zastanawiać nad taką szklarnią, gdyż mam ku temu miejsce. Więc szukałam gdzie taką szklarnię niedrogą mogę zakupić. I tak też znalazłam szklarnia namiot na portalu ogłoszeniowym. Myślicie, że opłaca się kupić taką szklarnię?
Awatar użytkownika
Daria
Posty: 547
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:24

Re: Szklarnia na warzywa

Post autor: Daria »

A skoro już mowa o uprawie warzyw, to czy ktoś z Was uprawia ziemniaki? Jeśli tak, to w czym je przechowujecie? Widziałam ostatnio na stronie internetowej https://big-kam.pl/big-bag-na-ziemniaki/, że można do tego użyć worków polipropylenowych Big-Bag. Czy ktoś z Was miał z nimi może do czynienia?
PatrycjaPęk

Re: Szklarnia na warzywa

Post autor: PatrycjaPęk »

Cześć, ostatnio z mężem kupiliśmy dom na Wawrze . Zakup skłonił nas do stworzenia ogródku, który nam się od dawna marzył. Dlatego pytanie brzmi, jak poprawnie zbudować szklarnię na pomidory, różnego rodzaju. Ogrodnicy z nas żadni, dlatego będziemy wdzięczni za niezbędne rady. Oczywiście wspieramy się artykułami oraz książkami na ten temat, ale jednak fajnie, by było dostać od was wskazówki. Jakich błędów nie popełniać? Na co być wyczulonym? Z góry dziękujemy.
Awatar użytkownika
mloda2
Posty: 360
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:52

Re: Szklarnia na warzywa

Post autor: mloda2 »

Warto także wiedzieć jakie warzywa i owoce możemy tam hodować. Dobrze jest również zwrócić uwagę na kwestię gleby w szklarni, która powinna być dobrze przygotowana i bogata, aby móc wpłynąć na wyrośnięcie jak największej ilości owoców. Polecam w takim wypadku postawić na nawóz do pomidorów, który mocno na to wpłynie.
Awatar użytkownika
Lucja
Posty: 55
Rejestracja: 09 kwie 2019, 17:36

Re: Szklarnia na warzywa

Post autor: Lucja »

O tak, nawozy znacznie ułatwiają uprawę i poprawiają jakość plonów. Z tego co wiem to sporo osób sięga np. po ten nawóz https://ogrodniczy.com/nawozy-mikroelementowe/bormax-1l . Jest on przeznaczony dla roślin, które mają wysokie wymagania w stosunku do boru. Są to np. rośliny kapustowate, buraki, ziemniak, drzewa i krzewy owocowe.
Awatar użytkownika
sadler20
Posty: 133
Rejestracja: 15 sie 2019, 15:03

Re: Szklarnia na warzywa

Post autor: sadler20 »

Ja chcę zapytać o nożyce do przycinania krzewów, bo są mi potrzebne i mam na oku kilka ofert m.in https://www.alpina-garden.com/pl/produkty/przycinanie i o tym producencie słyszałem najwięcej. Sądzicie, że w porównaniu do tych cen jest gdzieś lepsza oferta czy niekoniecznie?
pączek90

Re: Szklarnia na warzywa

Post autor: pączek90 »

Warto także wiedzieć, że w Polsce możemy hodować także oryginalne, chińskie warzywa. I to w naszym własnym ogródku :) W artykule na blogu https://ogrodolandia.pl/trzy-chinskie-w ... ie-grzadki znajdziecie więcej ciekawostek na ten temat. Polecam wszystkim fanom ogródków.
Łasuch

Re: Szklarnia na warzywa

Post autor: Łasuch »

Samo już posiadanie szklarni jest bardzo fajnym rozwiązaniem i jeśli chodzi o mnie to ja również się na takim czymś skupiam. Jak jeszcze czytałem niedawno na stronie https://www.podlane.pl/blog/jak-krok-po ... l-foliowy/ to oczywiście systemy nawadniania w szklarni również muszą być niezwykle sprawne.
ODPOWIEDZ