Pielęgnacja ogrodu Bielsko-Biała

Miejsce dla początkujących ogrodników. Porady, jak urządzić ogród, zasadzić trawę i nie uśmiercić roślin.
Awatar użytkownika
Borys_97
Posty: 1
Rejestracja: 05 kwie 2020, 8:52

Pielęgnacja ogrodu Bielsko-Biała

Post autor: Borys_97 »

Witajcie. Znacie jakichś speców od prac ogrodniczych z Bielska-Białej lub okolic? Potrzebuję kogoś, kto zająłby się całoroczną pielęgnacją mojego ogrodu, bo sam nie mam do tego ręki ;)
Awatar użytkownika
Sędomir-94
Posty: 1
Rejestracja: 26 lip 2020, 9:21

Re: Pielęgnacja ogrodu Bielsko-Biała

Post autor: Sędomir-94 »

Szczerze polecam firmę renova.bielsko.pl. Sprawdzają się najlepiej, jeśli chodzi o wszelkie prace ogrodnicze, ale i porządkowe takie jak czyszczenie kostki czy ogrodzeń. Od razu widać, że znają się na rzeczy ;)
Awatar użytkownika
farah557
Posty: 33
Rejestracja: 12 cze 2020, 8:46

Re: Pielęgnacja ogrodu Bielsko-Biała

Post autor: farah557 »

Wiele czynności możemy zrobić samodzielnie :) wystarczy trochę poczytać i do dzieła. Tutaj na przykład jest ciekawy artykuł o tym, jak dobrze przycinać winorośl https://www.ogarnijogrod.pl/kiedy-i-jak ... winogrona/
:) Każda praca wykonana samemu to zaoszczędzone pieniądze i duża satysfakcja :)
Awatar użytkownika
messa
Posty: 184
Rejestracja: 20 maja 2019, 18:11

Re: Pielęgnacja ogrodu Bielsko-Biała

Post autor: messa »

Własny ogród wspólnie z mężem pielęgnujemy. Teraz jak jest internet to nawet jak czegoś się nie wie, to szybko można znaleźć przydatne informacje. Nawet bardziej cieszy jak samemu wszystko można zrobić. Sam wygląd ogrodu też cieszy oko. Mam z jońca kostkę łupaną, idealnie komponuje się z trawnikiem i wszelką roślinnością. Obejście wokół domu również kostką wyłożone.
Awatar użytkownika
jedrzej33
Posty: 96
Rejestracja: 17 lip 2020, 11:09

Re: Pielęgnacja ogrodu Bielsko-Biała

Post autor: jedrzej33 »

Zadbany podjazd i teren przed domem to nasza wizytówka. Każdy przecież chce, aby goście którzy nas odwiedzają mieli pozytywne wrażenie na temat pobytu w naszym domu. Niestety z upływem czasu stan nawierzchni stopniowo się pogarsza, co daje nam negatywne wrażenia wizualne i może wpływać także na stan samej nawierzchni. Nie tylko same wrażenia wizualne sa istotne, ale także techniczny stan nawierzchni, pokryta różnymi porostami, mchami może być niebezpieczna w użytkowaniu, ponieważ można się np. poślizgnąć i zrobić sobie krzywdę, daltego tak ważne jest przeprowadzenie okresowych prac konserwacyjnych. Do takich należy czyszczenie polbruku. Jest to świetny pomysł, aby niskim kosztem przywrócić stan powierzchni do użyteczności. Warto jednak zauważyć, że szczegóły co do sposobu umycia i wyczyszczenia danej powierzchni mogą się różnić w zależności od użytego materiału i w ten oto sposób dochodzimy do konkluzji, że lepiej tego typu prace powierzyć profesjonalnej firmie, która zajmuje się tego typu pracami na codzień. Zbyt wysokie ciśnienie w myjce również może mieć niszczycielski wpływ na daną powierzchnię.
ODPOWIEDZ