Ogród zimowy

Miejsce dla początkujących ogrodników. Porady, jak urządzić ogród, zasadzić trawę i nie uśmiercić roślin.
róbcochcesz

Ogród zimowy

Post autor: róbcochcesz »

My zainwestowaliśmy w zeszłym roku w ogród zimowy. To taka mniejsza konstrukcja, więc nie trzeba na nią żadnego pozwolenia na budowę, przylega on do naszego domu i ogólnie sprawdza się on doskonale. Oprócz tego, ze mam w nim multum roślin, mam też miejsce do wypoczynku z fotelami i stolikiem. Konstrukcja jest z poliwęglanu komorowego, wykonał ją producent Lumiterm z Wrocławia https://www.lumiterm.pl/produkty/ogrody-zimowe/ . To lekka konstrukcja ze świetlikami, sam materiał jest wytrzymały, dobrze się sprawdza, jest dodatkowo w oprawie z aluminium, co dodatkowo wpływa na jej trwałość. Firma wykonała kawał dobrej roboty, znają się na takich konstrukcjach, polecam.
ańkl

Re: Ogród zimowy

Post autor: ańkl »

Super sprawa, też mamy ogród zimowy i cieszę się, że ktoś poruszył ten temat. Nam wszystko ogarnął producent okien i stolarki aluminiowej MESAL z Lublina http://mesal.pl/blog/category/ogrody-zimowe/ . Wyszło bardzo dobrze, w ogrodzie mamy idealne warunki, sama konstrukcja jest stabilna i wytrzymała. Po tej firmie nie spodziewaliśmy się niczego innego niż wysoka jakość produktów, zdecydowanie ich polecam.
Bąrbąra44

Re: Ogród zimowy

Post autor: Bąrbąra44 »

Idealnym rozwiązaniem mogą być doniczki zimoodporne. Świetnie nadają się, aby rośliny przetrwały zimę. Posiadam już takie od kliku lat i jestem bardzo zadowolona. Te doniczki plastikowe świetnie spełniają swoją rolę tak jak powinny, dzięki czemu rośliny mają wodę i przetrwają całą zimę!
ginamó

Re: Ogród zimowy

Post autor: ginamó »

Także i my możemy się pochwalić ślicznym ogrodem zimowym. Wykonany przez https://ogrodyzimowedaro.pl/oferta/ogrody-zimowe/ okazał się całkowicie spełniać nasze wymogi a do tego umożliwił zapraszanie znajomych w nowe otoczenie. W takim otoczeniu aż chce się przebywać! Klasyk do nowego domu.
asą

Re: Ogród zimowy

Post autor: asą »

A ja nie wiem, czy będę w stanie zająć się odpowiednio ogrodnictwem. Jakoś to do mnie nie przemawia. Czytam ten https://awesometn.com/rosliny-wczesnowi ... ne-kwiaty/ poradnik, bardzo ciekawy, ale i tak nie wiem, czy dobrze wsadzę i tak dalej. Normalnie koszmar. Nie nadaję się do tego chyba.
ODPOWIEDZ