Jaki kamień na skalniak?

Miejsce dla początkujących ogrodników. Porady, jak urządzić ogród, zasadzić trawę i nie uśmiercić roślin.
Awatar użytkownika
marcjana-60
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2020, 11:01

Jaki kamień na skalniak?

Post autor: marcjana-60 »

Hej, z jakiego kamienia macie zbudowane wasze skalniaki? Ja nie mogę się zdecydować. Myślałam o piaskowcu, bo bardzo mi się podoba. Podpowiedzcie, co waszym zdaniem powinnam wybrać :)
Awatar użytkownika
marika
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 2020, 16:11

Re: Jaki kamień na skalniak?

Post autor: marika »

Bardzo polecam piaskowca, bo to chyba najlepiej prezentujący się kamień czy to w postaci skalniaka, czy elewacji domu. Sama zamawiałam go z zakładu Kamieniarstwo Pawlik, także, gdybyś była zainteresowana, to wiesz, gdzie szukać :)
Awatar użytkownika
darty1
Posty: 36
Rejestracja: 12 wrz 2019, 8:38

Re: Jaki kamień na skalniak?

Post autor: darty1 »

Teraz to są różne możliwości, żeby stworzyć u siebie oryginalne aranżacje. Na przykład u mnie skalniak i to naprawdę piękny stworzyłem z żoną dzięki gazonom ogrodowym z firmy Joniec. Tak wyglądają https://www.joniec.pl/oferta/architektu ... wa,41.html gdyby ktoś chciał zobaczyć. W sumie można je dowolnie wykorzystywać, kwestia pomysłu, miejsca itp.
Awatar użytkownika
farah557
Posty: 33
Rejestracja: 12 cze 2020, 8:46

Re: Jaki kamień na skalniak?

Post autor: farah557 »

Zakładanie skalniaka musi być przemyślane, jest to aranżacja, która ma przetrwać lata :) wiele inspiracji i wiedzy dotyczących idealnych roślin do takiej formy możesz znaleźć na https://poradnikogrodniczy.pl/. Zawarte tam informacje są bardzo fachowe i nigdy mnie nie zawiodły.

foria lubrykant
Pawełł

Re: Jaki kamień na skalniak?

Post autor: Pawełł »

Witaj. Może zobacz ten https://skb-strefa-kamienia.pl/plytki-elewacyjne/ kamień dekoracyjny zewnętrzny. Można go dobrze wykorzystać przy aranżacji przydomowego ogródka. Kamień dobrze się sprawdzi też jako ścieżka czy schody. Jeśli dodatkowo zdecydujesz się na elewację z kwarcytu, to wszystko będzie się idealnie komponowało.
ODPOWIEDZ