Urządzanie pokoju dla dziecka

Podpowiadamy, jak najlepiej zaaranżować wnętrze, dzielimy się pomysłami na dodatki, radzimy, gdzie kupić dobre meble. Remontujesz lub urządzasz mieszkanie? Dołącz do dyskusji!
Awatar użytkownika
Ładysław-84
Posty: 1
Rejestracja: 01 kwie 2022, 14:31

Urządzanie pokoju dla dziecka

Post autor: Ładysław-84 »

Zaczynamy urządzanie pokoju dla naszego maluszka, wprawdzie córeczka przyjdzie na świat za trzy miesiące, ale wydaje mi się, że póki mam siłę, to jest najlepszy moment na urządzanie dla niej pokoju. Powiedzcie, co powinno się znaleźć w takim pokoju? Wiadomo, że łóżeczko drewniane na razie w naszej sypialni, ale może jakaś kołyska, przewijak? Fotel bujany do karmienia?
Franek

Re: Urządzanie pokoju dla dziecka

Post autor: Franek »

Ważne by stworzyć jej piękną pamiątkę od samego dnia narodzin :) Dlatego uważam, że fajnym pomysłem jest pudełko na skarby dziecka na którym zamieszczone są najważniejsze dane dziecka z narodzin, czyli waga, wzrost, godzina i data urodzenia. Pudełko jest bardzo estetycznie wykonane, udekorowane pięknymi drewnianymi zwierzakami dlatego będzie ładną ozdobą pokoju dziecka. Dodatkowo skrzyneczka będzie pełnić funkcję skrytki dla najważniejszych skarbów małego dzieciaka :)
Franek

Re: Urządzanie pokoju dla dziecka

Post autor: Franek »

Ważne by stworzyć jej piękną pamiątkę od samego dnia narodzin :) Dlatego uważam, że fajnym pomysłem jest pudełko na skarby dziecka na którym zamieszczone są najważniejsze dane dziecka z narodzin, czyli waga, wzrost, godzina i data urodzenia. Pudełko jest bardzo estetycznie wykonane, udekorowane pięknymi drewnianymi zwierzakami dlatego będzie ładną ozdobą pokoju dziecka. Dodatkowo skrzyneczka będzie pełnić funkcję skrytki dla najważniejszych skarbów małego dzieciaka :)
Ewunia2

Re: Urządzanie pokoju dla dziecka

Post autor: Ewunia2 »

Meble dla dzieci muszą być przede wszystkim praktyczne. Powinny być funkcjonalne nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców. Muszą być one łatwe do czyszczenia, więc lepiej wybierać proste formy oraz płyty MDF, bo łatwo je przetrzeć wilgotną szmatką, aby usunąć z nich kurz i brud. Dobrze by były pojemne, muszą pomieścić wszystkie skarby. Warto wybrać też meble z ciekawymi rozwiązaniami jak pojemniki i kosze, dzięki którym łatwo będzie dzieciom zachować porządek.
Polecam meble ze sklepu
https://www.merkurymarket.pl/meble-dzieciece/
jest spory wybór i dobra jakość :)
Owieczka90

Re: Urządzanie pokoju dla dziecka

Post autor: Owieczka90 »

Gratuluję, fajnie że rodzinka się powiększa! :) Ważne jest, by w pokoju dziecka zadbać nie tylko o funkcjonalne mebelki, ale też o dobre światło. Mój synek ma teraz 1,5 roku, ale nie lubi spać przy zgaszonym świetle, więc postawiłam na lampy z funkcją ściemniania. Przed snem przyciemniam światło, więc maluszek nie boi się zasnąć. Jeśli mogę polecić, kupiłam je w sklepie mlamp.pl, zwykły okrągły plafon, ale jestem z niego bardzo zadowolona. I co ważne, mają przystępne ceny.
ODPOWIEDZ