Dom z bali - aranżacja

Podpowiadamy, jak najlepiej zaaranżować wnętrze, dzielimy się pomysłami na dodatki, radzimy, gdzie kupić dobre meble. Remontujesz lub urządzasz mieszkanie? Dołącz do dyskusji!
maniólka

Dom z bali - aranżacja

Post autor: maniólka »

Cześć!

Może ktoś zechce podjąć wyzwanie w doborze koloru podłogi w domu z bali? :)

Dom typu mała stodoła, parterowy (sosna, prostokąt), ściana wiatrołapu i kuchni z cegły (jasne odcienie czerwieni, pomarańczu i beżu) z jasną fugą, chcemy nieco złamać te bale. Sufity białe, widoczne bele nat. sosna, salon bez sufitu. Okna antracyt, drzwi wewn.czarne, kuchnia czarna pół-otwarta, zewn. drzwi zielona butelka - ten zielony kolor będzie się przewijał akcentami w całym domu. kolory ziemi, jesli musiałabym określić styl to może nieco hygge, trochę industrial, ale przytylulna wersja, że tak powiem. Taki wiejski domek z nutą nowoczesności. 8-)
Podłoga taka sama w całym domu, na pewno nie w ciapki, tylko spokojna. Raczej winyle, chociaż deski też rozważamy.
Józef25

Re: Dom z bali - aranżacja

Post autor: Józef25 »

Ja zamiast domu z bali na swojej parceli postawię domek mobilny taki jak ten https://ecomobilehome.pl/ Idealne rozwiązanie bo jak lokalizacja mi się znudzi to łatwo go przeniosę a ponadto zamierzam go wynajmować więc i zarobię bo chętni się znajdą. Myślę że to lepsze i tańsze rozwiązanie niż domek z bali.
baśśka

Re: Dom z bali - aranżacja

Post autor: baśśka »

My oglądaliśmy domki rekreacyjne z bali tutaj - https://wakodomy.pl/domy-drewniane-domy-letniskowe/, no i finalnie zdecydowaliśmy się na jeden z nich. Wystrój w środku mamy raczej prosty, taki bardziej skandynawski bo nam się taki podoba. Szczerze mówiąc, to do takich domków w środku pasuje właściwie wszystko ;)
Biguś

Re: Dom z bali - aranżacja

Post autor: Biguś »

Wiadomo, że w przypadku domu z bali staramy się trzymać wystroju jak najbardziej zbliżonemu do drewna. Więc szukałam właśnie w takim stylu podłogi. I tak też między innymi znalazłam tutaj https://maharajahparquet.com/ idealne rozwiązanie dla mnie. Jest to producent luksusowych desek podłogowych. Taka podłoga nie tylko rewelacyjnie się prezentuje, ale na pewno wytrzyma nam na sporo lat.
ODPOWIEDZ