Piaskowanie elementów metalowych

Off topic, dyskusje na różne tematy. Jeśli Twój temat nie pasuje się do żadnej z powyższych kategorii, dodaj go tutaj.
Awatar użytkownika
Kasiak77
Posty: 594
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:33

Piaskowanie elementów metalowych

Post autor: Kasiak77 »

Cześć, w garażu posiadam kilka metalowych elementów, które przydałoby się wypiaskować. Posiadam dużą piaskarkę, ale nie wiem czy potrzebny jest mi hełm ochronny. Trochę obawiam się to robić bez żadnego zabezpieczenia, gdyż coś może mi się stać. Trochę poszukałem i znalazłem taki hełm https://www.contracor.com.pl/helmy-comfort.php. Myślicie, że warto go kupić?
Awatar użytkownika
jedrzej33
Posty: 96
Rejestracja: 17 lip 2020, 11:09

Re: Piaskowanie elementów metalowych

Post autor: jedrzej33 »

Skuteczne czyszczenie powierzchni może odbywać się z wykorzystaniem drobnych, sypkich materiałów jak np. piasek. Taki zabieg to piaskowanie. Jednak nie każda powierzchnia nadaje się do czyszczenia z wykorzystaniem takiej metody. Zazwyczaj muszą to być powierzchnie nie zbyt delikatne i solidne. Proces ten jest bardzo skuteczny, a powierzchnia dzięki temu uzyskana na bardzo ładny wygląd.
ginamó

Re: Piaskowanie elementów metalowych

Post autor: ginamó »

Takie piaskowanie zdecydowanie wolałem powierzyć specjalistom. Na specjalne życzenia zadania tego podjęli się https://bkperfekt.pl/oczyszczanie/ a wyszło im to niezmiernie sprawnie. Farba trzyma się znakomicie a co najwazniejsze bedzie calkowicie odporna na ewentualna korozje a dokladnie o to mi chodzilo w tym wypadku.
ODPOWIEDZ