Kolektory słoneczne czy warto?

Off topic, dyskusje na różne tematy. Jeśli Twój temat nie pasuje się do żadnej z powyższych kategorii, dodaj go tutaj.
Awatar użytkownika
Rikikka
Posty: 66
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:10

Kolektory słoneczne czy warto?

Post autor: Rikikka »

Szanowni Państwo, w zwiazku z tym ze malo jest tutaj merytorycznych odpowiedzi, ponawiam pytanie, chce kupic kolektor sloneczny na dom na dzialce 220m2 powierzchnia, z tego co juz zdazylem sie dowiedziec potrzebna jest liczba osob, a wiec moja rodzina liczu 4osoby, chce rowniez polaczyc to z ogrzewaniem podlogowym, co jest potrzebne? co myślicie o kolektorach z tej strony www.solarco.com.pl ?? czy warto kupic?
Awatar użytkownika
wentexpert56
Posty: 24
Rejestracja: 26 kwie 2019, 21:16

Re: Kolektory słoneczne czy warto?

Post autor: wentexpert56 »

Przy takiej wielkości domu oraz liczby domowników instalacja fotowoltaiczna zdecydowanie ma już sens. https://ekofachowcy.pl/ można oszczędzić blisko 3 tys zł rocznie. Instalacja o mocy 5kW powinna wystarczyć. Szczegóły na pewno podpowie firma instalacyjna. A co należy zrobić to dokładnie przeanalizować swoje rachunki za prąd tzn ile miesięcznie się wydaje a następnie zgłosić się do firmy instalacyjnej która dopierze odpowiednią ilość oraz rodzaj urządzeń oraz zajmie się szczegółowo sprawami technicznymi.
Awatar użytkownika
messa
Posty: 184
Rejestracja: 20 maja 2019, 18:11

Re: Kolektory słoneczne czy warto?

Post autor: messa »

Hmm, pewnie warto. Tylko jeszcze długo przeciętnego Kowalskiego nie będzie na takie stać. Znacznie łatwiej żeby trochę ograniczyć koszty energii, to można wybrać tańszego sprzedawcę prądu. Godnym polecenia jest https://poprostuenergia.pl/katowice/ . Jak ich ceny sprawdzałam, to są konkurencyjne. Warto sobie dokładniej przemyśleć tę ofertę.
Awatar użytkownika
werbena
Posty: 119
Rejestracja: 10 cze 2019, 11:34

Re: Kolektory słoneczne czy warto?

Post autor: werbena »

Jeśli mowa o ogniwach fotowoltaicznych to jak najbardziej warto. Oszczędności na prądzie są odczuwalne od razu a zamawiając tutaj http://3sgroup.pl/oferta/dla-domu/ otrzymujesz 25 lat gwarancji na instalację, to tak naprawdę gwarancja absolutna. Można szybko przeliczyć koszty prądu jakie ponosi się rocznie (nawet bez uwzględnienia ewentualnych podwyżek) i porównać z kosztem inwestycji. Na pewno z takiego rachunku łatwo można policzyć, że instalacja się opłaca. A korzyści jest sporo więcej. Przede wszystkim produkowany w ten sposób prąd jest przyjazny dla środowiska. Gospodarstwo domowe staje się niezależne od dostawcy prądu tak naprawdę, ewentualne awarie na linii nie mają wpływu na instalacje fotowoltaiczną. Jak dla mnie warto zdecydowanie.
Awatar użytkownika
dorotaa
Posty: 100
Rejestracja: 27 cze 2019, 15:09

Re: Kolektory słoneczne czy warto?

Post autor: dorotaa »

Dokładnie! Instalacja fotowoltaiczne - https://pgreen.com.pl/ to same korzyści. Inwestycja błyskawicznie ci się zwróci a ty przez lata będziesz mogła cieszyć się darmowym prądem. Bardzo dużym plusem jest to, że będziesz niezależna od firmy energetycznej - zawsze będziesz miałą prąd w domu.
Awatar użytkownika
PanMajster
Posty: 18
Rejestracja: 22 paź 2019, 9:34

Re: Kolektory słoneczne czy warto?

Post autor: PanMajster »

Myślę, że warto! Można to bardzo fajnie połączyć z panelami fotowoltaicznymi. Ja na swoim gospodarstwie zamontowałem panele fotowoltaiczne i pompę ciepła i działa to naprawdę dobrze.
Przy montażu fotowoltaiki pomagała mi firma https://suncrew.pl/ , którą gorąco polecam.
Awatar użytkownika
SebastianEl
Posty: 196
Rejestracja: 21 wrz 2019, 15:36

Re: Kolektory słoneczne czy warto?

Post autor: SebastianEl »

W takim razie warto zwrócić uwagę na ofertę https://sklep.cseie.com.pl/ gdzie będziecie mogli znaleźć wysokiej jakości rozwiązania w zakresie wyposażenia elektroniki do realizacji w wygodny sposób prac elektrycznych, w tym oczywiście instalacji fotowoltaicznych także polecam sprawdzić bo może okaże się że do tej pory znacząco przepłacaliście. Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ