fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Off topic, dyskusje na różne tematy. Jeśli Twój temat nie pasuje się do żadnej z powyższych kategorii, dodaj go tutaj.
Awatar użytkownika
atenro
Posty: 634
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:32

fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: atenro »

Polecam wejść w tą stronę, opisali tutaj ten problem kliknij aby dowiedzieć się więcej o fotowoltaice https://elektrokalka.pl/o-firmie/
Awatar użytkownika
domek8
Posty: 156
Rejestracja: 25 maja 2019, 12:16

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: domek8 »

Jak najbardziej, ale po kilku latach... No wiadomo, ze fotowoltaika sie oplaca - w koncu mamy darmowy prad ze Slonca i uniezalezniamy sie od cen i podwyzek energii elektrycznej, prawda? ja swoje panele montowałam u http://nekoenergia.pl
Awatar użytkownika
pokost
Posty: 22
Rejestracja: 11 maja 2020, 10:13

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: pokost »

Raczej nie ma takiej opcji, żeby obecnie to się nie zwróciło.
Zobaczcie to - https://ekofachowcy.pl/fotowoltaika/opl ... towoltaiki
Macie tam to wyliczone. Wystarczy skorzystać z dofinansowania.
Potem jeszcze ulga i wszystko powinno śmigać. Ważne jednak, żebyście mieli porządną instalację.
Jeśli wybierzecie ją, biorąc pod uwagę najniższą cenę, to daleko nie zajedziecie.
Najważniejsza jest jakość rozwiązań...
zochś

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: zochś »

A czy słyszeliście już o respect energy? Jest to dostawca prądu pochodzącego całkowicie z odnawialnych źródeł. Ich oferta jak zauważyłam jest bardzo opłacalna. Bo, dzięki nim możecie zyskać energię, która będzie ekologiczna i oszczędna. Także warto się zastanowić nad ich ofertą.
Awatar użytkownika
izakk
Posty: 76
Rejestracja: 28 kwie 2019, 23:02

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: izakk »

[quote=domek8 post_id=23063 time=1612040460 user_id=206]
Jak najbardziej, ale po kilku latach... No wiadomo, ze fotowoltaika sie oplaca - w koncu mamy darmowy prad ze Slonca i uniezalezniamy sie od cen i podwyzek energii elektrycznej, prawda? ja

Zwrot następuje po kilku latach, ale raczej można założyć, że ceny prądu za kilka lat będą jeszcze wyższe. Jeśli jesteś z Łodzi, to możesz popytać w https://www.abcsunenergy.pl/fotowoltaika-lodz.html
Awatar użytkownika
Zośka123
Posty: 153
Rejestracja: 26 cze 2020, 11:52

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: Zośka123 »

Jeśli interesuje was temat fotowoltaiki to zerknijcie koniecznie na stronę instalacje fotowoltaiczne Poznań tutaj jest wiele pomocnych informacji oraz oferta na profesjonalny i solidny montaż paneli fotowoltaicznych od doświadczonej firmy. Firma ta zajmuje się też serwisem takich paneli w Poznaniu i okolicy. Poczytajcie, zachęcam.
Adaś28

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: Adaś28 »

Oczywiście, że się opłaca - rozkłada się to w czasie, bo z początku trzeba trochę zainwestować, ale po paru latach Ci się to zwróci. Co do początkowych wydatków - polecam zweryfikować z pomocą porównywarki ofert fotowoltaicznych https://optimalenergy.pl/fotowoltaika/katowice/ czy na danym regionie nie ma innego dostawcy paneli, który oferuje lepsze ceny.
wiśnie

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: wiśnie »

Zgadzam się z poprzednikiem - fotowoltaika to naprawdę opłacalna rzecz :) Z doświadczenia wiem już, że założenie paneli słonecznych od https://www.ekoradcy.pl/co-oferujemy/pa ... woltaiczne na dom było super pomysłem. Na pewno sporo na tym zaoszczędzisz, bo po prostu nie będziesz płaciła dużych rachunków za prąd. To co wyprodukujesz pomniejszy twoje rachunki, więc im szybciej się te panele założy, tym lepiej
KarolaŻ

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: KarolaŻ »

Mając duże zużycie prądu warto pomyśleć o instalacji fotowoltaicznej bo to znacznie obniży nasze obciążenia budżetu domowego. Wiadomo, że poniesione koszty zwrócą się nie od razu tylko po kilku latach, warto też ubiegać się o dofinansowanie. nas wszystko ogarniał Hymon https://hymon.pl/. Instalacja dobrze zaprojektowana, pracuje i generuje nasze oszczędności.
jagódka

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: jagódka »

Moim zdaniem zdecydowanie tak. Instalacja fotowoltaiczna daje nam naprawdę wiele korzyści. Dzięki niej można w znaczny sposób zredukować rachunki za energię elektryczną. Może nie wszyscy wiedzą ale na taką inwestycję można dostać dofinansowanie. Na tej stronie https://eeef.pl/dotacje-na-fotowoltaike/ można znaleźć wartościowe informacje właśnie w tym temacie.
Karoluś

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: Karoluś »

Cześć, oczywiście, że warto. Fotowoltaika obniża nasze wydatki na rachunki. Wiadomo, że to po jakimś czasie się zwróci, ale w późniejszym czasie pomoże nam odłożyć pieniążki. https://solar-distribution.baywa-re.pl/ to ta firma pomoże wam zamontować i podłączyć panele szybko, ale zarówno bardzo dobrze. Więc zastanów się i skorzystaj z ich usług.
norbiś

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: norbiś »

Też jestem zdania, że fotowoltaika zdecydowanie się opłaca. Ja jestem zdania, że to energia przyszłości. Korzystanie z odnawialnych źródeł przyszłości to rozwiązanie nie tylko ekonomiczne ale również ekologiczne. Cenne informacje na ten temat znaleźć można chociażby w tym artykule https://gramwzielone.pl/systemy-fotowol ... ego-swiata . Warto zajrzeć sobie w wolnym czasie.
oplł

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: oplł »

No jasne, że się opłaca. U nas wszystkim zajmowała się firma KIMPOL z Jeleniej Góry, sprawdź sobie na szybko u nich na stronie, czy ci się to opłaci ich kalkulatorem oszczędności: http://www.fotowoltaika-jelenia.pl/#calculator Firma jest rzetelna, u nas spisali się świetnie, dobrali ilość i powierzchnię paneli do naszego zapotrzebowania, wykonali montaż i instalacja działa tak, jak powinna. Oszczędności cały czas generujemy, polecam.
Tyś2

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: Tyś2 »

Jeśli chcecie rozwinąć swoją firmę, to na pewno świetnym sposobem może okazać się dotacja na infrastrukturę badawczo-rozwojową. Tutaj możecie znaleźć ekspertów https://edoradca.pl/oferta/ulga-br-2/, którzy pomogą Wam tę dotację uzyskać. Dzięki niej będziecie mogli m.in. zakupić nieruchomości, dzięki którym skutecznie rozwiniecie swoją firmę.
nikuś

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: nikuś »

Trzeba sobie wszystko bardzo dokładnie przeliczyć i wtedy będzie wiedzieć czy to się wam opłaca czy też nie. Właśnie dlatego najlepiej zerknąć sobie tutaj http://universun.pl/instalacje-fotowoltaiczne i sprawdzić wiele różnych różnych rozwiązań, z których wybierzecie takie, które spełni wszelkie wasze oczekiwania. Wiadomo, że każdy dom jest inny, a niektórzy decydują się na instalacje paneli w ogrodzie czy też na polu. Wiele zależy ile macie miejsca i od której strony.
chł

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: chł »

W naszym przypadku wyszło bardzo opłacalnie. Własny prąd bardzo kusił i w końcu już go mamy, oszczędności są widoczne. Skorzystaliśmy z usług firmy Passive Energy (Lipie), ona przeprowadziła u nas montaż fotowoltaiki, całość w bardzo dobrej cenie i na korzystnych warunkach. Zdecydowanie warto skorzystać z ich usług, są rzetelni pod każdym względem, montaż przeprowadzili szybko, po wykonaniu odpowiednich wyliczeń i projektu.
każdy

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: każdy »

Tak, jest to opłacalne. My mamy fotowoltaikę już od jakiegoś czasu i jesteśmy zadowoleni z jej działania i z generowanych oszczędności. Wszystkim z nią związanym zajęła się u nas firma FREE ENERGY TECHNOLOGY z Bielska Białej, która gorąco polecam. Dodatkowo oni zarekomendowali nam również rozważenie magazynowania energii i się na to zdecydowaliśmy. Dzięki temu cała nadwyżka prądu jest bezpiecznie magazynowana i wykorzystywana, gdy nasłonecznienie jest mniejsze w miesiącach zimowych :). System działa niezawodnie.
Łukasz88PL

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: Łukasz88PL »

Ja uważam, że obecnie fotowoltaika jest jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań. Sam posiadam instalację fotowoltaiczną na dachu skośnym swojego domu i jestem bardzo z niej zadowolony. Wykonaniem konstrukcji do paneli fotowoltaicznych zajęła się firma http://fotowoltaika.unam.pl/. Myślę, że Wam także będą w stanie pomóc.
Awatar użytkownika
atenro
Posty: 634
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:32

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: atenro »

Ostatnio na wielu witrynach internetowych ukazało się kilka artykułów na ten temat ale ciężko było znaleźć rzetelne i sensowne informacje... Odwiedziłem kilka stron ale to tutaj najlepiej opisali ten problem dlatego nie zwlekaj i kliknij w ten link https://elektrokalka.pl/
Vovinś

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: Vovinś »

Pełna zgoda, opłaca się, macie oszczędności i jeszcze działacie ekologicznie – czego chcieć więcej! :) Jeśli chodzi o konkrety to u nas w Katowicach doskonali specjaliści od fotowoltaiki to Haldex https://www.fotowoltaika.haldex.com.pl/ ... a-dla-domu Fajnie, kompleksowo działają – zajmują się bezpłatną konsultacją w sprawie instalacji, wyceną, projektem, montażem i serwisem a co więcej możecie liczyć na ich pomoc przy uzyskaniu dofinansowania i przy formalnościach związanych z uruchomieniem instalacji, nam dużo to dało. Do tego oferują na instalację trzyletnią gwarancję, to kolejny spory plus. Zdecydowanie mogę wam ich doradzić, u nas doskonale się ze wszytym spisali.
coś

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: coś »

My skorzystaliśmy z programu w gminie, dzięki czemu na fotowoltaikę dostaliśmy dofinansowanie. Nawet bez niego taka instalacja byłaby opłacalna, dzięki niej płacimy niższe rachunki. Jej montażem zajęła się firma piTERN z Dąbrowy pod Poznaniem https://www.pitern.pl/dom-oferta. Mają szeroką gamę usług, pracują terminowo, są rzetelni, instalacja działa świetnie, polecam ich serdecznie.
Awatar użytkownika
plenj
Posty: 150
Rejestracja: 11 mar 2019, 12:00

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: plenj »

Oczywiście że fotowoltaika się opłaca i to bardzo.Może z początku jest to spora inwestycja, ale bardzo szybko się ona zwróci gdyż opłaty za energię będą zdecydowanie mniejsze. Jakbyście szukali sprawdzonej firmy oferującej fotowoltaiczne rozwiązania to polecam https://ekoi.pl/
Awatar użytkownika
unlilka
Posty: 154
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:40

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: unlilka »

Także słyszałam o wielu dofinansowaniach, czy to do domow, firm czy rolników - a skoro jest możliwość to warto korzystać. Co do tego czy się opłaca fotowoltaika? No jasne że tak!
W końcu wykorzystuje się czystą energię słoneczną, która jest bezpieczna dla środowiska
więc ekologiczne rozwiązanie. Poza tym dzięki panelom można produkować swój własny prąd, co za tym idzie rachunki za energię spadają praktycznie do zera. A komu nie zależy na niskich kosztach utrzymania? Na pewno każdemu. Polecam poczytać
o pozyskiwaniu energii ze słońca na https://energia.rp.pl/sponsorowane/31511-prad-ze-slonca
Mikołłlay

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: Mikołłlay »

Rzeczywiscie dobrej jakości systemy fotowoltaiczne potrafią zdziałać cuda i znacząco obniżyć koszty związane po prostu z prądem i ogrzewaniem. Polecam tu kontakt z firma https://domekosystem.pl/ która ma ogromne doświadczenie w tym temacie. To się przekłada na udany montaż i zadowolenie klientów
iśka.kot4588

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: iśka.kot4588 »

zochś pisze: ↑06 lut 2021, 17:49 A czy słyszeliście już o respect energy? Jest to dostawca prądu pochodzącego całkowicie z odnawialnych źródeł. Ich oferta jak zauważyłam jest bardzo opłacalna. Bo, dzięki nim możecie zyskać energię, która będzie ekologiczna i oszczędna. Także warto się zastanowić nad ich ofertą.
Hmm, brzmi ciekawie. Prosze o więcej informacji.
-
tani catering dietetyczny Sosnowiec
miśka.kotys4588

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: miśka.kotys4588 »

domek8 pisze: ↑30 sty 2021, 22:01 Jak najbardziej, ale po kilku latach... No wiadomo, ze fotowoltaika sie oplaca - w koncu mamy darmowy prad ze Slonca i uniezalezniamy sie od cen i podwyzek energii elektrycznej, prawda? ja swoje panele montowałam u http://nekoenergia.pl
ahh, nie jest to takie kolorowe :D
-
tani catering dietetyczny Częstochowa
Shonuś

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: Shonuś »

Sami się nad tym zastanawialiśmy, bo jednak coraz więcej domów w naszej okolicy ma zamontowane te panele. Dlatego też podpytaliśmy się sąsiadów i każdy z nich jest zadowolony z tego rozwiązania. I tak też udało nam się zdobyć namiary na tę firmę https://kobo-energy.pl/fotowoltaika-glogow/ która to w naszej okolicy zajmuje się montażem tych paneli. Także zadzwonimy do nich i umówimy się na wycenę.
gumiś

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: gumiś »

Wprawdzie to, czy inwestycja w fotowoltaikę jest opłacalna, zależy od kilku czynników. Przede wszystkim na początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy np. w swoim gospodarstwie domowym zużywamy dużo energii elektrycznej. Jeśli nie, to okres zwrotu jest zbyt długi, żeby instalacja była opłacalna. Ważną kwestią jest też bez wątpienia ekspozycja na słońce czy to, czy planujemy w najbliższym czasie jakąś przeprowadzkę albo remont dachu. Fotowoltaika to inwestycja wieloletnia. Dla zainteresowanych tym tematem polecam poczytać więcej na https://nt.interia.pl/artykul-sponsorow ... Id,5402372.
boleś

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: boleś »

Przede wszystkim polecam skorzystanie z porównywarki- by zaoszczędzić duużo czasu https://ekofachowcy.pl/, Porównując ceny powinniśmy wziąć pod uwagę sumę wszystkich kosztów, a także koszt w przeliczeniu na 1 kWp. Moc instalacji może się od siebie nieznacznie różnić, ze względu na wykorzystane panele. Instalacja o mocy 5 kWp może okazać się, że ma dokładnie 4,8 kWp, a w innym przypadku 5,3 kWp. Cena za 1 kWp mocy instalacji jest bardziej wiarygodna.
PawełĆ9

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: PawełĆ9 »

Jasne, że się opłaca bo dużo kasy zostaje nam w portfelu i oczywiście przyczyniamy się do poprawy sytuacji ekologicznej. Ja takie panele mam i w zeszłym roku montowała mi firma https://hymon.pl/panele-fotowoltaiczne- ... X4x6BlQP_I z Wrocławiu.
Łukasz

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: Łukasz »

Czy według Was opłaca się inwestować w fotowoltaike, jaką macie opinie w tym temacie? Na rynku znajdziecie wiele firm zajmujących sie fotowoltaiką, jednak wielu z nich brakuje wiedzy oraz doświadczenia. Zainteresowanym tematem chciałbym polecić stronę firmy fotowoltaiczne Małopolska .
Solaręk

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: Solaręk »

Cześć. Oczywiście, że się opłaca. Ja mam kilka dobrych lat, w tym miałem dopłatę. Moje solary zakładała firma BUDOINSTAL z Węgrowa https://www.budoinstal.com.pl/zakres-uslug/solary Panele od nich są super jakości. Nie wyginają się na słońcu. Magazynują też dużo energii w pochmurne dni. Dzięki nim naprawdę widać różnicę w opłatach za prąd. A co do firmy, to muszę przyznać, że jest profesjonalna i terminowa. Pozdrawiam.
Emiłka

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: Emiłka »

Jak najbardziej się opłaca, wiadomo ze od razu tego nie odczujemy ale już po pierwszym roku zauważymy różnicę. Sama zdecydowałam się na zamontowanie paneli fotowoltaicznych, wraz z pompą ciepła w Edison Energia. Mają naprawdę doskonałe warunki i to bardzo rzetelna firma w pełni profesjonalny zespół.
Awatar użytkownika
Daria
Posty: 547
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:24

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: Daria »

Na pewno zanim zdecydujecie się na montaż fotowoltaiki, warto byłoby przeprowadzić audyt wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Widziałam na stronie internetowej https://www.efektywniej.pl/audyt-odnawi ... l-energii/, że takie audyty oferuje na przykład firma Efektywniej z Wrocławia. Może ktoś z Was już ją kojarzy?
Sobiesław

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: Sobiesław »

Audyty to robi każda firma, która montuje panele. I właściwie od takiego dobrego audytu trzeba zacząć. Bez tego nic nie wiadomo. Można sobie wymyślać moce i potrzeby oraz rozwiązania, ale to audyt da prawdziwy obraz sytuacji. Fajnie jakby firma miała duże doświadczenie w czymś takim, bo nowe to często nie znają się za bardzo. Nam audyt (i potem montaż) robił Hymon. Całkiem profesjonalne podejście do tematu.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 531
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:03

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: mczay »

No temat fotowoltaiki się ostatnio na forach ciągle obraca, ale ciekawa jestem, ile osób, oprócz czytania takich https://strefaenergii.com/ poradników na temat tego, co ona nam daje, również zdecydują się na jej założenie. W moim mały miasteczku okazuje się, że coraz więcej osób na to stawia. I to mnie bardzo cieszy. Wybierajcie fotowoltaiczne źródła energii.
TomaszMJ

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: TomaszMJ »

Witam, Jeżeli interesuje was temat fotowoltaiki i chcielibyście zainwestować w takie panele, mam zainstalowane i bardzo polecam instalację fotowoltaiczna kraków https://elektromasters.com.pl/, jestem bardzo zadowolony z wykonanej instalacji. Spore doświadczenie po ich stronie, wszystko zrobione profesjonalnie i terminowo, bardzo polecam.
Podeś

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: Podeś »

Opłaca się jeszcze bardziej, jeśli zdecydujecie się na zakup zestawu do samodzielnego zestawu. Dlatego warto sprawdzić dostępne opcje na przykład w ofercie https://www.energetyczni.com/ poniewaz można znaleźć u nich sporo propozycji gotowych zestawów różnej mocy. Jednocześnie dzięki czemu wyjdzie to dużo taniej i tym samym sama inwestycja będzie się naprawdę ładnie zwracała w krótszym czasie nawet o połowę.
paluchR

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: paluchR »

Pewnie że się opłaca. Prąd jest coraz droższy i na pewno nie stanieje. A dodatkowo dbamy o środowisko bo produkujemy ekologiczny prąd. U mnie w domu zdecydowaliśmy się na instalację na mikroinwerterach od Stilo Energy. Jesteśmy zadowoleni od pierwszego kontaktu. Wszystko ładnie i normalnymi słowami wytłumaczone i przedstawione.
amazing

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: amazing »

Podwyżka goni podwyżkę, a Wy się pytacie, czy się opłaca? Pewnie, że się opłaca. No ale jak się chce czerpać korzyści najpierw trzeba zainwestować w fotowoltaikę. Nie wiecie ile? Nie ma nic prostszego, jak zapytać, poprosić o darmową wycenę, na przykład tutaj https://pivienergy.pl/
swaoł

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: swaoł »

Kolega z pracy założył panele solarne dwa lata temu. Do dzisiaj bardzo je zachwala i zaczęliśmy z żoną również rozważać taką inwestycję. Jeśli też się jeszcze wahacie, to mogę podpowiedzieć,że coś co pomaga rozwiać wątpliwości, to kalkulator fotowoltaiczny dostępny na https://www.lewkor-solar.pl/kalkulator-fotowoltaiczny. Przed jakąkolwiek decyzją możecie poznać przybliżone koszty montażu paneli solarnych - warto skorzystać!
Michał

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: Michał »

Pewnie, że tak pod warunkiem, że wybierzecie sprawdzoną firmę, która was pokieruje. Na stronie https://fotowoltaika.ecocomfort.pl/sche ... -do-sieci/ dowiecie się o podłączeniu do sieci. Każdy element w schemacie ma swoją rolę w produkcji energii elektrycznej ze słońca. Dlatego tak ważne jest, by zrozumieć cały proces wygenerowania prądu z promieni słonecznych.
Frania

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: Frania »

Ale przecież cały czas obowiązują różne programy jako wsparcie dla instalacji fotowoltaiki w gospodarstwach domowych. Moim zdaniem na pewno powinniście się zainteresować tym tematem. Warto poczytać też o takich rozwiązaniach jak https://otwartaenergia.pl/ bo to realnie może pomóc Wam w wybraniu najkorzystniejszego rozwiązania dla Was. Tutaj nie ma co wybierać na oślep, bo w grę wchodzą zarówno duże pieniądze, jak i duże oszczędności na zużyciu prądu.
niżurski

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: niżurski »

Zdecydowanie tak, opłaca się. To inwestycja długofalowa, teraz trzeba wydać pieniądze, ale patrząc długoterminowo bardzo to się opłaca, po kilku latach są już tylko oszczędności. Zresztą tak jak ktoś wyżej pisze - są przecież dofinansowania do paneli i warto z tej opcji skorzystać. U nas za projekt i montaż instalacji fotowoltaicznej odpowiada Zielona Firma z Krakowa https://www.zielona-firma.biz/oferta/projektowanie/ i solidnie wszystko wykonali, sprawnie wszystko im poszło i ceny mają w porządku. To specjaliści z szeroką wiedzą branżową i dużym doświadczeniem, spodobało nam się, że działają kompleksowo - od doradztwa przez projekt i montaż po serwis, dlatego ich wybraliśmy.
Krzyś

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: Krzyś »

Chciałbym Wam polecić stronę, na której znajdziecie usługi firmy specjalizującej się w instalacjach odnawialnych zródel energii. Na stronie znajdziecie genialny fotowoltaika kalkulator powierzchni , dzięki któremu dowiecie się czy w Waszym przypadku opłaca się inwestować w instalacje.
TommL

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: TommL »

Zgadzam się, że fotowoltaika to bardzo dobre rozwiązanie i cieszę się, że jest coraz bardziej popularne. Fachowo i kompleksowo działająca w tym zakresie firma to Grupa Targen z Tarnowa https://www.targen.pl/fotowoltaika W grę u nich wchodzi dopasowanie instalacji, przyłączenie do energetyki, monitorowanie wydajności, serwis i naprawa urządzeń. U nas spisali się doskonale, sprawdzili się jak należy i nie przesadzili z ceną, także śmiało wam ich doradzam.
babbabab

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: babbabab »

Jasne jak słońce, że się opłaca. W skali roku masz kilka tysi w kieszeni. Sam koszt węgla czy prądu odpada Ci w lecie na grzanie wody. Ja mam instalacje fotowoltaiczną i jestem bardzo zadowolony. To był dobry wybór, tym bardziej że droga nie była, jest wydajna i się nie psuje. Dam Ci namiary do firmy, u której ją brałem, bo odwaliła u mnie kawał dobrej roboty. Nazywa się Lewkor Solar. To pełny adres: ul. Solidarności 15B/19 41-706 Ruda Śląska i strona internetowa: https://www.lewkor-solar.pl/fotowoltaik ... ltaicznych Zdecydowanie ją rozważ. Ja ją ogarnąłem z polecenia i się opłacało.
Olek Świebodzki

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: Olek Świebodzki »

Ja również posiadam w swoim domu fotowoltaikę i jestem bardzo z niej zadowolony. Panele są bezpieczne, bezawaryjne i wydajne. Doborem i montażem urządzeń zajęli się pracownicy firmy https://ienergia.eu/uslugi/instalacje-fotowoltaiczne/. Obsługują klientów z województwa warmińsko-mazurskiego. Dodatkowo udało mi się otrzymać atrakcyjne dofinansowanie, dzięki czemu cała inwestycja była jeszcze bardziej opłacalna. Przy obecnie rosnących cenach prądu uważam, że to idealne rozwiązanie.
Benioś

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: Benioś »

Moim zadaniem instalację fotowoltaiczne bardzo się opłacają i warto w takie instalację inwestować. Ja taką instalację mam i powiem wam, że bardzo sobie to chwalę i każdemu polecam takie rozwiązanie. Montaż instalacji fotowoltaicznych zleciliśmy firmie https://domekosystem.pl/dla-domu z Radomia i wszystko nam wyjaśnili i powiedzieli jak cały proces będzie się odbywał. Firma przedstawiła nam wszystkie zalety i kalkulację jak wyglądają rachunki mając taką instalację - wszystko jasno i klarownie .
Oleg

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: Oleg »

Opłaca się i to bardzo. Nam po montażu paneli rachunki za prąd zmniejszyły się o 90%. Teraz płacimy po kilkanaście złotych miesięcznie. Więc montaż paneli fotowoltaicznych to była najlepsza decyzja. Instalacje zrobiła nam firmy Multisolar - http://multi-solar.pl/. Zajęli się wszystkim bardzo profesjonalnie oraz sprawnie. Firma oferuje bezpłatne konsultacje, na których wszystko wam wytłumaczą, zrobią wszystkie wyliczenia. Zajmą się kompleksowo całą instalacją. Montują panele nie tylko dla domów jednorodzinnych, ale także dla firm, gospodarstw rolnych i w budynkach wielorodzinnych.
fotowolt123

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: fotowolt123 »

Heej, tak zdecydowanie fotowoltaika się opłaca. Dzięki takiej inwestycji nie musisz się przejmować rosnącymi dookoła cenami :) Oczywiście to jest temat rzeka, dlatego warto sobie poczytać na ten temat na specjalistycznych stronach. Polecam blog o fotowoltaice https://www.duraluxe.pl/ :D Zdecydowanie rozwieje Twoje wątpliwości. ;) ;) Znajdziesz tam informacje o domach pasywnych, panelach fotowoltaicznych i oczywiście o generowaniu oszczędności. Fajna lektura ;)
garges

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: garges »

Jasne, że się opłaca, ale tylko wtedy, gdy wszystkie elementy będą dopasowane z głową. Jeśli nastawicie się na jakość rozwiązań, to wszystko pójdzie w dobrym kierunku. Zatem przemyślcie temat, postawcie na kogoś sprawdzonego, kto dopasuje rozwiązania. U nas firma Calma załatwiła instalację w 2 tygodnie. Poszło dokładnie tak, jak tego chcieliśmy, zero komplikacji. Na razie ciężko o wnioski. Mamy elementy z gwarancją na 30 lat, zapowiada się szybki okres zwrotu, natomiast czas pokaże, co dokładnie z tego wyjdzie. Nastawienie jest pozytywne.
green

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: green »

Jak dla mnie fotowoltaika Zielonka to idealny sposób na obniżenie kosztów związanych z energią do minimum. Jest to rozwiązanie opłacalne i przyjazne dla środowiska, które jest coraz bardziej doceniane i popularne.
kuczkon

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: kuczkon »

Jak chcecie jakaś solidną firmę na fotowoltaikę to na pewno https://passive-instal.pl/ - Robili instalacje u rodziny ;) więc akurat wiem z pierwszej ręki o nich
Kalinaa

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: Kalinaa »

Według mnie fotowoltaika Łódzkie opłaca się i będzie się opłaca jeszcze długie lata... Jest to jeden z najlepszych systemów pozyskiwania energii czystej, także na pewno warto wziąć takie rozwiązanie. Dzięki niemu będziecie mogli sporo zaoszczędzić na rachunkach i jednocześnie żyć zgodnie z naturą, środowiskiem.
MarekZ

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: MarekZ »

Fotowoltaika to inwestycja w przyszłość zarówno mojego portfela, jak i naszej planety. Dzięki niej zauważyłem znaczny spadek moich rachunków za prąd. Co więcej, instalacja paneli fotowoltaicznych jest niezwykle prosta, a system pracuje praktycznie bezobsługowo. Dodatkowo programy rządowe i lokalne inicjatywy oferują wsparcie finansowe, co sprawia, że inwestycja w fotowoltaikę staje się jeszcze bardziej opłacalna. Jeżeli jesteście z okolic Bielska-Białej to polecam firmę SIB do montażu paneli.
Mośka121

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: Mośka121 »

Na to pytanie znajdziecie odpowiedz na stronie https://zbudujmydom.pl/artykul/najczest ... towoltaiki to blog gdzie jest wiele ciekawych i pomocnych informacji oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytani dotyczące fotowoltaiki.
ODPOWIEDZ