Budowa domu a rekuperacja

Off topic, dyskusje na różne tematy. Jeśli Twój temat nie pasuje się do żadnej z powyższych kategorii, dodaj go tutaj.
Awatar użytkownika
Tola
Posty: 89
Rejestracja: 10 sty 2019, 11:45

Budowa domu a rekuperacja

Post autor: Tola »

Zastanawia mnie to czy jest sens instalowania w domu rekuperacji? Czytałam trochę o tym na stronie http://centrumrekuperacji.pl/ i biorę tę opcję pod uwagę. Głównie dlatego, że zależy mi na oszczędnościach na ogrzewaniu. Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 73
Rejestracja: 08 maja 2019, 8:24

Re: Budowa domu a rekuperacja

Post autor: kasiunia »

Myślę ,że to bardzo dobry pomysł.Wiele domów budowanych jest niestety bez systemu rekuperacji i uważam ,że jest to poważny błąd.Rekuperacja pozwala na dobre odprowadzanie wilgoci i jest to najlepszy rodzaj wentylacji.To co jednak moim zdaniem najistotniejsze w tym systemie to odzyskiwanie ciepła podczas wymiany powietrza wewnątrz domu.Bardzo dobrze wytłumaczyli to fachowcy z https://bautherm-rekuperacja.pl/ a wykonanie także na świetnym poziomie.Niestety świadomość ludzi w tym temacie nie jest jeszcze na dobrym poziomie i uważam ,że trzeba o tym jak najwięcej mówić.
Awatar użytkownika
Iva03
Posty: 52
Rejestracja: 10 mar 2019, 16:25

Re: Budowa domu a rekuperacja

Post autor: Iva03 »

Mnie osobiście pomysł z rekuperacją w domu bardzo się podoba. Bądź co bądź, skoro już o budowie domu mowa, słyszeliście o konkursie fotograficznym, organizowanym przez MG Projekt https://www.mgprojekt.com.pl/konkurs-fotograficzny-2019 ? Można w nim wygrać doskonale sprawdzające się roboty koszące o dużej wartości:).
ODPOWIEDZ