Wszystko o terapii

Masz kłopot i szukasz obiektywnej opinii lub rady? Dodaj wątek, opisz swoje problemy - na pewno ktoś Ci pomoże!
Awatar użytkownika
Korneliusz74
Posty: 1
Rejestracja: 01 mar 2021, 21:17

Wszystko o terapii

Post autor: Korneliusz74 »

Witam forumowicze. Wreszcie podjąłem decyzję o zapisaniu się na terapię, choć nie przyszło mi to łatwo. Konkretnie interesuje mnie terapia uzależnień w Łodzi. Chciałbym, żebyście mi w miarę możliwości powiedzieli, jak taka terapia wygląda, żebym wiedział, na co się przygotować. Każdą radę i wskazówkę wezmę pod uwagę.
terapiś4

Re: Wszystko o terapii

Post autor: terapiś4 »

Jeśli masz problemy ze swoją psychiką, czujesz że nie możesz dać sabie rady ze swoimi problemami, to myslę, że tak jak ja potrzebujesz profesjonalnej pomocy. Ja zadzwoniłam do Psychoterapia Warszawa Centrum i tam udzielili i pomocy jakiej potrzebowałam. Uwierzyłam w swoje możliwości i odzyskałam wiarę w lepsze życie. Napisz do nich.
Tośka21

Re: Wszystko o terapii

Post autor: Tośka21 »

Wiadomo, że jeśli korzystacie z odpowiedniego wsparcia, to będzie Wam zdecydowanie prościej poradzić sobie z odnelezieniem się w rzeczywistości. Na pewno mogę Wam już teraz zasugerować, byście zajrzeli do https://psychomedic.pl/psychiatra-lodz/ i pomyśleli o skorzystaniu z ich wsparcia. To bardzo ważna rzecz, dlatego też już teraz zwróćcie na nią uwagę.
stanisława90

Re: Wszystko o terapii

Post autor: stanisława90 »

Uważam, że decyzja o terapii to bardzo dobry wybór. Jeśli jednak nie wiesz, do kogo się udać na taką terapię, to rzuć okiem na takie rozwiązanie jak terapia uzależnień Poznań Pomarańczowe Ja: https://www.terapiapoznan.pl/terapia-uzaleznien/ . Uważam, że to będzie bardzo dobry wybór.
Boguś

Re: Wszystko o terapii

Post autor: Boguś »

A jaką konkretnie terapię masz na myśli? Z jakim uzależnieniem się zmagasz? Jeśli chodzi o nałóg alkoholowy to zdecydowanie polecam Ci zapoznać się z wszystkimi możliwymi opcjami, a terapię stosować jako dodatkowe leczenie. Mojemu koledze w walce z alkoholizmem najbardziej pomogło zaszycie alkoholowe w Sochaczewie, na które to ja go namówiłem. Do dziś jest mi za to wdzięczny, gdyż może cieszyć się powrotem do normalnego życia.
martyś65

Re: Wszystko o terapii

Post autor: martyś65 »

Śmiało możesz iść do psychologa, ważne to zrobić ten pierwszy krok i pójść po pomoc. Ja chodzę do psychologa w https://www.neuro-care.pl/poradnie-i-ce ... apeutyczna . Mam problemy ze stresem, wiecie, dużo pracy, mało czasu dla siebie, plus od kiedy moja mama zachorowała, to jeszcze martwię się o nią. Takie wizyty u psychologa bardzo pomagają, dzięki nim czuje się lepiej, mogę się wygadać, przemyśleć sobie wszystko. Psychoterapia jest dużą szansą na wyleczenie swoich problemów.
kaśka45

Re: Wszystko o terapii

Post autor: kaśka45 »

Nie określiłeś o jakiej terapii mowa. Czy dotyczy ona leczenia alkoholizmu? Z pewnością terapia jest jedną z metod, którą warto wdrożyć w cykl leczenia, jednak oprócz niej, moim zdaniem dobrze by było rozważyć wspomnianą już wszywkę alkoholową. Więcej na ten temat możecie znaleźć na http://esperallodz.pl/esperal-wszywka-a ... azowiecki/. W dużym skrócie leczenie to polega na tym, że w ciele pacjenta pozostaje wszywka alkoholowa, a pacjent napije się choć niewielkiej ilości alkoholu, wtedy pojawiają się takie objawy, które wskazują na zatrucie alkoholowe.
ODPOWIEDZ