Walka z uzależnieniem

Masz kłopot i szukasz obiektywnej opinii lub rady? Dodaj wątek, opisz swoje problemy - na pewno ktoś Ci pomoże!
Awatar użytkownika
Denis_74
Posty: 1
Rejestracja: 01 mar 2021, 23:54

Walka z uzależnieniem

Post autor: Denis_74 »

Witajcie forumowicze. Chyba wreszcie dotarłem do punktu zwrotnego w moim życiu, gdzie planuję rozpocząć walkę z uzależnieniem. Myślicie, że terapia uzależnień Łódź będzie najskuteczniejszym rozwiązaniem? Chętnie poznałbym wasze historie, może to mnie dodatkowo zainspiruje. Z góry dziękuję za odzew.
Staś

Re: Walka z uzależnieniem

Post autor: Staś »

A jakie uzależnienie konkretnie masz na myśli? Zdecydowanie warto podjąć radykalne działania, aby nałóg nie zepsuł naszego życia. Jeśli chodzi o alkoholizm, to jak wiadomo, już nawet niewielka dawka działa niekorzystnie na nasz organizm, a co dopiero nałogowe picie. Metod leczenia jest wiele, ale moim zdaniem warto zwrócić uwagę w szczególności na jedną z nich, a mianowicie wszycie Esperalu w Legnicy. Jest to popularne rozwiązanie, które pomogło wielu chorym.
Awatar użytkownika
Zoja
Posty: 48
Rejestracja: 05 lut 2020, 18:54

Re: Walka z uzależnieniem

Post autor: Zoja »

Gratuluję decyzji. Naprawdę podziwiam osoby, które same zdecydowały się na taki krok. U nas w rodzinie jest uzależniony wujek i bardzo trudno go przekonać do leczenia. Znaleźliśmy nawet dla niego świetny prywatny ośrodek terapii uzależnień Nefo. Jedak jest problem aby go przekonać do pobytu.
Sławomirek

Re: Walka z uzależnieniem

Post autor: Sławomirek »

Ciężki temat. Ośrodek, terapia, psycholog to konieczność. Sam rzucałem palenie kilka lat. Fajki zamieniłem na bieganie. Nie powiem że było łatwo ale musiałem czymś zająć głowę i ciało. Dużo mi pomogły filmy motywacyjne psychologiczne https://www.reset33.pl/ można się głęboko zastanowić nad przyczynami nałogu i nie tylko palenia chociaż to jest akurat dla palaczy
Maciuś

Re: Walka z uzależnieniem

Post autor: Maciuś »

Abyśmy mogli Ci doradzić, musisz wskazać o jakie konkretnie uzależnienie chodzi. Co do alkoholizmu, to polecam zaznajomić się z takim tematem jak odtrucie alkoholowe. Często właśnie ten zabieg stanowi pierwszy krok w walce z nałogiem. Tutaj przeczytasz więcej odnośnie detoksu: https://odtruwaniewarszawa.pl/odtrucie- ... azowiecki/. Po długim okresie picia, w organizmie gromadzi się wiele toksyn, dlatego zaleca się przed podjęciem terapii bądź popularnego zaszycia, skorzystać właśnie z odtruwania alkoholowego. Polega to na podaniu dwóch kroplówek – jedna ma w sobie glukozę, która ma za zadanie wzmocnić organizm. Druga z kolei jest złożona z soli fizjologicznej. W trakcie odtrucia alkoholowego pozbywamy się części toksyn oraz resztek alkoholu z organizmu.
Domińka

Re: Walka z uzależnieniem

Post autor: Domińka »

Denis_74 pisze: ↑01 lip 2021, 8:11 Witajcie forumowicze. Chyba wreszcie dotarłem do punktu zwrotnego w moim życiu, gdzie planuję rozpocząć walkę z uzależnieniem. Myślicie, że terapia uzależnień Łódź będzie najskuteczniejszym rozwiązaniem? Chętnie poznałbym wasze historie, może to mnie dodatkowo zainspiruje. Z góry dziękuję za odzew.
W Warszawie jest podobno bardzo dobra klinika do walki z uzależnieniami Medyczny Detox, tam warto szukać pomocy
biedruś

Re: Walka z uzależnieniem

Post autor: biedruś »

A no walka z uzależnieniem taka łatwa i prosta nie jest. Bo przede wszystkim na sam początek musimy starać się przekonać taką osobę do podjęcia walki z nałogiem bo bez tego to nic sami nie zrobimy. A dopiero następnym krokiem jest znalezienie dobrego ośrodka. I tak znalazłam ośrodek Mental Relax w którym to znajdziemy bardzo dobrych terapeutów doskonale znających się na wszelkiego typu uzależnieniach.
Baśka78

Re: Walka z uzależnieniem

Post autor: Baśka78 »

Dobrze, że zdajesz sobie sprawę z powagi problemu i zdecydowałeś się na walkę o swoje zdrowie. Z mojej perspektywy wszywka alkoholowa jest jak najbardziej skuteczną formą leczenia https://esperalgdansk.com.pl/ . Zabieg polega na zaszyciu leku Esperal pod skórę w miejscowo znieczulone miejsce. Tak więc zabieg jest bezbolesny i przede wszystkim przynosi efekty. Substancja wprowadzona do organizmu powoduje wydzielenie substancji, która blokuje metabolizm alkoholu.
ODPOWIEDZ