W jaki sposób wspieracie florę jelitową?

Masz kłopot i szukasz obiektywnej opinii lub rady? Dodaj wątek, opisz swoje problemy - na pewno ktoś Ci pomoże!
aśka

W jaki sposób wspieracie florę jelitową?

Post autor: aśka »

Poszukuję sprawdzonego sposobu...
Awatar użytkownika
mada
Posty: 55
Rejestracja: 20 wrz 2019, 9:29

Re: W jaki sposób wspieracie florę jelitową?

Post autor: mada »

Sprawdzony sposób to chyba odpowiednia dieta i dobre probiotyki które mają w składzie dobroczynne bakterie ale również prebiotyki które są pożywieniem dla tych pożytecznych bakterii dzięki którym szybciej kolonizują jelita
Władek

Re: W jaki sposób wspieracie florę jelitową?

Post autor: Władek »

Odpowiednią, ale przy tym smaczną dietą. Myślę, że to najlepszy sposób. Zamiast probiotyku wybierz jogurt naturalny. Żeby to danie było lepsze dodaj tak, jak ja musli czekoladowe https://onedaymore.pl/sklep/musli-czeko ... receptura/. Śniadanie masz przygotowane w niecałą minutę, a dodatkowo bardzo zdrowe.
Awatar użytkownika
messa
Posty: 184
Rejestracja: 20 maja 2019, 18:11

Re: W jaki sposób wspieracie florę jelitową?

Post autor: messa »

Dbać o odpowiedni skład flory jelitowej trzeba zawsze. Ma ona wpływ na cały organizm. A tym bardziej jeśli leczymy się antybiotykami. Te bardzo zaburzają mikrobiom, osłabiają go. U mnie sprawa okazała się poważna. Okazało się, że po silna biegunka i ból brzucha po antybiotykoterapii to oporna na leczenie bakteria Clostridium Difficile. Leczenie to kolejny antybiotyk, nie zdał egzaminu. Od lekarza dowiedziałam się o https://human-biome.com/ i możliwości wykonania przeszczepienia mikrobioty jelitowej. We wszystkim mi pomogli, wskazali szpital. Teraz to mogę powiedzieć, że wracam do zdrowia.
Awatar użytkownika
karolla
Posty: 54
Rejestracja: 08 paź 2019, 18:25

Re: W jaki sposób wspieracie florę jelitową?

Post autor: karolla »

Staram się jak mogę, wspieram florę jelitową, pilnuję się jeśli chodzi o produkty które mogą wywołać zaparcia i wzdęcia ale one nieraz i tak mi dokuczają. Lekarz powiedział że na zaparcia pomoże xenna extra comfort i nawet kilka razy już ją stosowałam, bardzo łagodnie działa ale efekt jest.
Zośka32

Re: W jaki sposób wspieracie florę jelitową?

Post autor: Zośka32 »

Warto podejść do tego tematu na poważnie. Jeśli nie zadbacie dobrze o Wasze zdrowie, to możecie narobić sobie wielu poważnych problemów. Ja na pewno mogę Wam już teraz podpowiedzieć, byście zorientowali się w temacie tego, jak moglibyście leczyć wrzody dwunastnicy. To poważne schorzenia, więc nie ma co ryzykować.
Hanka

Re: W jaki sposób wspieracie florę jelitową?

Post autor: Hanka »

U nas stawiamy na naturalne sposoby, dużo jogurtów naturalnych, owoców, warzyw, to wszystko pobudza pracę jelit. Niestety, czasami córkę i tak dopadają zaparcia - nawykowe, bo nie lubi korzystać z toalety w szkole, więc wstrzymuje kupę, a potem jest problem z wypróżnieniem. W takiej sytuacji daję jej czopek eva qu bambini - i to jest najlepsza, szybka i skuteczna metoda, na bezbolesną wizytę w toalecie. Czopki są bezpieczne i nieuzależniają, działają szybko (kilka, kilkanaście minut od aplikacji jest juz efekt).
ODPOWIEDZ