Uzależnienia

Masz kłopot i szukasz obiektywnej opinii lub rady? Dodaj wątek, opisz swoje problemy - na pewno ktoś Ci pomoże!
Wieść

Uzależnienia

Post autor: Wieść »

Terapia uzależnień to bardzo trudna terapia. Nie można nikogo do tego zmusić, chociaż sąd może nakazać rozpoczecie leczenia. Ale jeśli pacjent sam nie zechce się leczyć - nic z tego nie będzie. Znacie kogoś uzależnionego?
ineś

Re: Uzależnienia

Post autor: ineś »

Tutaj https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/fazy-alkoholizmu/ można sobie poczytać o fazach alkoholizmu. Jest to ciekawy temat, z którego nie każdy zdaje sobie sprawę. Na tym blogu znajdziecie również wiele innych ciekawych informacji na temat uzależnień. Warto się z nimi zapoznać, szczególnie jeśli bliska wam osoba ma problemy z alkoholem lub inną używką. Trzeba bowiem starać się jej pomóc.
Bożena89

Re: Uzależnienia

Post autor: Bożena89 »

Zdecydowanie podzielam Twoje zdanie. Dopóki osoba uzależniona sama nie będzie chciała się leczyć, pomoc jej i namawianie na to, na nic się zdają. Oczywiście wsparcie w takiej sytuacji jest nieodzowne. Miałam kiedyś kontakt z alkoholikiem i w jego przypadku sprawdziła się wszywka alkoholowa w Lesznie. Po rozmowie ze specjalistą udało nam się go przekonać i na szczęście dziś jest już czysty, odstawił picie.
ODPOWIEDZ