Pomiar wody porowej

Masz kłopot i szukasz obiektywnej opinii lub rady? Dodaj wątek, opisz swoje problemy - na pewno ktoś Ci pomoże!
Awatar użytkownika
Harriet
Posty: 66
Rejestracja: 17 cze 2019, 14:14

Pomiar wody porowej

Post autor: Harriet »

Ostatnio zmagam się z tą sprawą. Chciałbym skorzystać z usług profesjonalistów, ale nie wiem co będzie dobrym rozwiązaniem. Może coś takiego https://www.geofizyka.pl/pl/uslugi/uslu ... echniczne/ ?
Była jak automat - zimna i bez emocji, kierowała się jedynie logiką. A ja ją złamałam.
Awatar użytkownika
widoczna
Posty: 204
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:06

Re: Pomiar wody porowej

Post autor: widoczna »

Ja do końća się na tym nie znam, ale wszelkie prace u mnie jeśli chodzi o geotechnikę to wykonywała profesjonalna firma. Potrzebowałem wykopać studnię głębinową i skorzystałem z oferty http://staltechnika.pl/ więc wiem, że całość prac jak i sam odwiert wykonane są profesjonalnie. Jestem zdania, że w tego typu sytuacjach po porstu najlepiej jest zaufać profesjonalistom.

leoncin szkoła
Awatar użytkownika
rozmowna
Posty: 88
Rejestracja: 22 mar 2019, 11:51

Re: Pomiar wody porowej

Post autor: rozmowna »

Oj, to ja nie pomogę, ale jesli już mówimy o badaniu ziemi (bo to tak działa, prawda?) , to czy możecie powiedzieć mi, czy jak ma u mnie być założona pompa głębinowa , to ja mam jakoś w ogóle ziemię sprawdzić przygotować? Myślę po prostu o studni, ale nie mam w tym obeznania, dlatego wolałam was zapytać, niż próbować samodzielnie. Czy Twoim zdaniem to dobra opcja?
Mątka

Re: Pomiar wody porowej

Post autor: Mątka »

Jeśli chodzi o mnie to wszelkie kwestie z budową i przystosowaniem studni głębinowej robiła firma zewnętrzna. ja za to zdecydowałam się na zakup urządzeń do obsług instalacji wodnej i kanalizacyjnej. Wybrałam sklep https://www.dostudni.pl/ gdyż wiedziałam, że jest to sprawdzony sprzedawca.

movember blog
noruś

Re: Pomiar wody porowej

Post autor: noruś »

W sumie nie znam się na tym wszystkim, ale właśnie szukam pompy głębinowe i dobrze, że tu coś polecacie. W sumie chciałam bezpośrednio do sklepu Watermark jechać, bo mam do nich niedaleko, ale widzę, że są również i inne propozycje. Chętnie sprawdzę, jak to wszystko wygląda. Może będzie akurat dobrze.

usługa faktoringu
małwat

Re: Pomiar wody porowej

Post autor: małwat »

Pozwól, że w kwestii pomp dopowiem Ci coś jeszcze. Sprawdź, czy nie masz blisko gdzieś instalatora, który coś podpowie, bo dziś te największe firmy nie dają pewnych produktów. Wiem, co mówię, bo sam miałem kiedyś od nich coś kupić, ale zdecydowałem się na Dambat https://www.dambat.pl/pobierz.html. I dziś tylko to innym instaluję.
Awatar użytkownika
widoczna
Posty: 204
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:06

Re: Pomiar wody porowej

Post autor: widoczna »

Oczywiście jak już zostało tu wspomniane to jak najbardziej istotną kwestią jest również to, abyśmy używali sprawdzonego sprzętu do tego typu działań. Jak dla mnie bardzo fajną sprawą jest używanie bardzo dobrych jakościowo wiertnic https://staltechnika.pl/ i muszę przyznać, że ja bardzo chętnie z nich korzystam.
ODPOWIEDZ