Opiekunka czy dom opieki?

Masz kłopot i szukasz obiektywnej opinii lub rady? Dodaj wątek, opisz swoje problemy - na pewno ktoś Ci pomoże!
Awatar użytkownika
lagoda70
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2020, 15:09

Opiekunka czy dom opieki?

Post autor: lagoda70 »

Cześć. Moja mama mieszka sama i często ma problemy z najprostszymi czynnościami ze względu na swój stan zdrowia. Zastanawiam się nad zatrudnieniem opiekunki lub oddaniem mamy do placówki opiekuńczej. Waszym zdaniem co byłoby lepszym rozwiązaniem? Dodam, że mieszkamy w Łodzi, więc w tych okolicach szukałabym pomocy.
Awatar użytkownika
Leopolda1994
Posty: 1
Rejestracja: 09 kwie 2020, 13:11

Re: Opiekunka czy dom opieki?

Post autor: Leopolda1994 »

Jeśli mama wymaga całodobowej opieki, to najlepiej będzie znaleźć jej miejsce w zaufanym domu opieki. Mogę polecić placówkę familia.lodz.pl. Mam tam ciotkę, którą zresztą często odwiedzam. Moim zdaniem to fantastyczne miejsce z bardzo rodzinną atmosferą i nastawione przede wszystkim na zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa mieszkańcom.
Awatar użytkownika
Migdalski
Posty: 99
Rejestracja: 26 cze 2019, 20:56

Re: Opiekunka czy dom opieki?

Post autor: Migdalski »

Opiekunka taka całodobowa to niestety naprawdę kolosalne kwoty. Mało kogo na takie rozwiązanie stać. Na szczęście są też naprawdę dobre domu opieki jak Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim. Seniorzy mogą tam przebywać na NFZ, jak i prywatnie. Placówka jest naprawdę godna polecenia.
Awatar użytkownika
Kulka
Posty: 332
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:27

Re: Opiekunka czy dom opieki?

Post autor: Kulka »

Ja osobiscie sie cieszę, ze takie miejsca dla seniorow powstaja. Funkcjonowanie codzienne w starszym wieku nie jest takie latwe - niektorzy seniorzy wymagaja wrecz calodobowej opieki. Na szczescie sa takie miejsca jak ten dom seniora Pod topolami w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu/ - gdzie obecnie przebywa moja ciocia i jest zadowolona z tego miejsca i zyczliwosci personelu.
Awatar użytkownika
pianka
Posty: 90
Rejestracja: 09 cze 2019, 11:54

Re: Opiekunka czy dom opieki?

Post autor: pianka »

Leki polecam wykupować w dozie. Seniorzy mają teraz super zniżkę 20% na leki w godzinach 8-12. Uważam, że jest to super oferta.

namierzanie po ip
ODPOWIEDZ