Dom dla seniora?

Masz kłopot i szukasz obiektywnej opinii lub rady? Dodaj wątek, opisz swoje problemy - na pewno ktoś Ci pomoże!
Awatar użytkownika
Ira75
Posty: 1
Rejestracja: 07 maja 2020, 16:36

Dom dla seniora?

Post autor: Ira75 »

Cześć. Muszę podjąć decyzję o oddaniu mojej mamy do domu dla seniorów. Sporo złego się słyszy o takich placówkach, dlatego wolę się upewnić przed wyborem. Co wiecie na temat Centrum Opieki Familia w Łodzi?
Awatar użytkownika
zygfryda1977
Posty: 1
Rejestracja: 07 kwie 2020, 3:26

Re: Dom dla seniora?

Post autor: zygfryda1977 »

W domu opieki Familia przebywa mój tato i cieszę, że się wybrałam akurat tę placówkę. Lepiej nie mogliśmy trafić. Tata ma wspaniałą opiekę lekarzy i pielęgniarek, czuje się jak w domu, je pożywne posiłki, chodzi na spacery. Bardzo polecam to miejsce.
Awatar użytkownika
eryka
Posty: 29
Rejestracja: 22 maja 2020, 14:43

Re: Dom dla seniora?

Post autor: eryka »

Moim zdaniem taki dom seniora to nie do końca fajne miejsce dla osób starszych. Przeprowadzka tam to dla seniora z pewnością niemały stres. Uważam, że lepiej byłoby zainwestować w opiekunkę dla takiej osoby. W Niemczech to zajęcie jest bardzo popularne, przez co nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na takie osoby. Tutaj https://wykwalifikowanaopiekunka.pl/opi ... lifikacje/ znalazłam fajny i interesującym mnie artykuł. Sama zastanawiam się nad opcją wyjazdu.
Awatar użytkownika
Kulka
Posty: 332
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:27

Re: Dom dla seniora?

Post autor: Kulka »

Super ,że takie miejsca powstają.Wspolnie zdecydowalismy z dziadkiem ,ze pojdzie do domu seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim - to jakies niedaleko Inowrocławia Bardzo chcial tam sie znalezc no i faktycznie pomieszczenia maja dobrze przystosowane dla seniorow a personel jest bardzo sympatyczny i pomocny.
Awatar użytkownika
martyna555
Posty: 134
Rejestracja: 07 lip 2019, 14:26

Re: Dom dla seniora?

Post autor: martyna555 »

Ojj tak zgadzam się z tym, dom opieki http://podtopolami.eu jest naprawde na wysokim poziomie :)Wspaniałe warunki, świetna opieka, profesjonalne i ciepłe jednocześnie podejście do seniorów
Awatar użytkownika
karos
Posty: 27
Rejestracja: 05 wrz 2020, 18:47

Re: Dom dla seniora?

Post autor: karos »

My póki co podjęliśmy się tematu opieki nad babcią w domu. Wyposażyliśmy się w niezbędne naszym zdaniem rzeczy, np. pieluchomajtki dla dorosłych bo babcia jest leżąca i mam nadzieję, że sobie poradzimy z tym wyzwaniem.
KammilaŚ

Re: Dom dla seniora?

Post autor: KammilaŚ »

W profesjonalnym domu opieki starsze, schorowane osoby będą miały lepsze warunki niż w domu. W placówce "Dom Rodzinny" w Nowym Dworze Mazowieckim która jest ZOLem lakarz jest na stałe, a to ważne. Dobra opieka medyczna to podstawa.
wiśka55

Re: Dom dla seniora?

Post autor: wiśka55 »

Decyzja jest trudna, ale warto rozważyć tę opcję. Nasza babcia obecnie przebywa w Domu Opieki pod topolami. W piotrkowie kujawskim http://podtopolami.eu , bo my niestety nie byliśmy w stanie opiekować się nią 24/dobę, bo wszyscy pracujemy. Tam ma dobrą opiekę, znajomych, o których nam cały czas opowiada
Martuś

Re: Dom dla seniora?

Post autor: Martuś »

Ja póki co mam taki dom seniora w domu, bo i babcia i dziadek na pokładzie. Na szczęście babcia jeszcze chodzi, dziadek już leży, ale jest bardzo komunikatywny i współpracuję, więc dajemy radę. Polecam Wam kupić takie podkłady tena bed normal http://inkontynencja.eu/opiekunowie/48- ... 90x60.html mi bardzo ułatwiają opiekę przy dziadku.
ODPOWIEDZ