Czym zastąpić maslo

Masz kłopot i szukasz obiektywnej opinii lub rady? Dodaj wątek, opisz swoje problemy - na pewno ktoś Ci pomoże!
CZasmaś

Czym zastąpić maslo

Post autor: CZasmaś »

Czym zastąpić masło? W drodze do weganizmu wiele nabiałowych produktów udało mi się odstawić, ale uwielbiam maslo na cieplym chlebku. Czym smarujecie chleb? Od razu powiem, ze margaryny z tluszem trans odpadają z zalożenia. Może macie jakieś dobre przepisy?
Nawińska

Re: Czym zastąpić maslo

Post autor: Nawińska »

Mnie przed przejściem na weganizm powstrzymywało właśnie masło! Nie wyobrażałam sobie życia bez niego, a że jestem człowiekiem "wszystko albo nic" to dość długo z tym zwlekałam
Moim zdaniem, jeśli "na świeżo" pamięta się smak prawdziwego masła i szuka się go wśród wegańskich odpowiedników, to można trochę się rozczarować - uwielbiam masełko z Naturli i Florę bez palmowego (jej chyba nie ma jeszcze w Polsce), ale to jednak nie to samo, dlatego przez pierwsze miesiące używałam innych smarowideł - dojrzałe awokado z odrobiną soku z limonki, soli i pieprzu, wszelkie hummusy, domowe pasty ze strączków, "twarożek" ze słonecznika sprawdzały się super! Teraz moim ulubionym natłuszczaczem do pieczywa jest po prostu dobrej jakości oliwa.
Na tej stronie jest jeszcze świetny przepis na masło z awokado. Pycha.
ODPOWIEDZ