Zająć się rolnictwem?

Radzimy, podpowiadamy, dyskutujemy. O problemach, wątpliwościach i pomysłach.
adina

Zająć się rolnictwem?

Post autor: adina »

Myślicie że to dobry pomysł na biznes? Zastanawiam się czy inwestować w grunty i zająć się uprawą. Jak myślicie?

iso 9000 terminologia
Awatar użytkownika
werbena
Posty: 118
Rejestracja: 10 cze 2019, 11:34

Re: Zająć się rolnictwem?

Post autor: werbena »

Zależy czy taka praca sprawia Ci przyjemność, satysfakcję. Na pewno nic na siłę. Sama nie wiem czy bym chciała być rolniczką bo to mnóstwo pracy, ogrom wiedzy. Zobacz tu http://www.eko-styl.pl/jak-walczyc-z-miotla-zbozowa/ trzeba dokładnie wiedzieć jaki oprysk na jaki chwast i kiedy trzeba zastosować. Nie zawsze doradzą w sklepie, trzeba mieć samemu pojęcie. Inaczej plony będą bardzo niskie a zboże zanieczyszczone.
ogródnik

Re: Zająć się rolnictwem?

Post autor: ogródnik »

Na chwasty polecam ekologiczno-mechaniczny środek Wyrywacz chwastów Xact Fiskars https://zielonomi24.pl/Wyrywacz-chwastow-Xact-Fiskars Dobrze działa i bezpiecznie. Ale na małych działkach.
Awatar użytkownika
bec09
Posty: 50
Rejestracja: 21 lip 2020, 11:22

Re: Zająć się rolnictwem?

Post autor: bec09 »

Jeśli masz do tego predyspozycje i jeśli wiesz, co robić, to uważam, że jak najbardziej. Musisz jednak korzystać sobie z wielu różnych porad, aby wiedzieć, jak w odpowiedni sposób się wszystkim zająć. Polecam serdecznie wejść sobie na stronę https://www.dziswlodzi.pl/artykuly/dom- ... mi-walczyc po szczegółu dotyczące walki z chwastami.
bakuś

Re: Zająć się rolnictwem?

Post autor: bakuś »

Wszystkie osoby zajmujące się rolnictwem powinny dowiedzieć się, w jaki sposób radzić sobie z różnymi problemami, które mogą pojawić się w rolnictwie. Polecam zerknąć przede wszystkim na stronę https://przelom.pl/26420-sposoby-walki- ... zimej.html Tam znajdziecie szczegóły dotyczące mączniaka.
oskiś032

Re: Zająć się rolnictwem?

Post autor: oskiś032 »

Macie kłopot z chwastami przy uprawie warzyw? Bo to podobno jest bardzo częste i ciężko takich chwastów się pozbyć. Na szczęście mimo wszystko jest herbicyd i czytałam o nim na stronie http://ostrowite.info/sponsorowane/ochr ... chorobami/ który zapewnia ochronę warzywom. Myślę, że warto byłoby się zainteresować nad tym wszystkim.
Awatar użytkownika
widoczna
Posty: 202
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:06

Re: Zająć się rolnictwem?

Post autor: widoczna »

Jeśli faktycznie mamy taki zamiar to ja jestem zdania, że jak najbardziej jest to ciekawa ale zarazem trudna praca. Od razu zachęcam do zapoznania się z wpisem https://podkarpacie24.pl/miotla-zbozowa ... ania-5168/ gdzie bardzo fajnie opisano to co zrobić kiedy pojawi się miotła zbożowa i jak sobie z nią poradzić.
Wiórek

Re: Zająć się rolnictwem?

Post autor: Wiórek »

Jeśli faktycznie ktoś ma taką ochotę to jak najbardziej jest to bardzo fajna sprawa. Ja muszę jeszcze przyznać, że całkiem niedawno udało mi się natrafić na ciekawy wpis http://www.inwestycyjnawolnosc.pl/jak-w ... ny-roslin/ i w sumie warto jest wiedzieć które środki ochrony roślin będą dobrym wyborem dla nas.
Awatar użytkownika
Tola
Posty: 89
Rejestracja: 10 sty 2019, 11:45

Re: Zająć się rolnictwem?

Post autor: Tola »

Na pewno trzeba też pomyśleć poważnie o odpowiednim wyposażeniu naszego ogrodu lub gospodarstwa. Myślę, że przydać się mogą na przykład części do opryskiwaczy: https://agroplast.pl/. Zachęcam do zapoznania się z ofertą tej firmy.
Kisiel

Re: Zająć się rolnictwem?

Post autor: Kisiel »

Utrzymanie zdrowych upraw w obliczu coraz większej liczby zagrożeń jest kluczowe dla sukcesu w rolnictwie. Nasze środki ochrony roślin i nasiona, dostępne na https://www.syngenta.pl/uprawy są opracowywane z myślą o zapewnieniu roślinom optymalnych warunków do wzrostu. Oferujemy produkty, które skutecznie chronią uprawy przed chorobami, szkodnikami i niekorzystnymi warunkami pogodowymi, co przekłada się na lepszą jakość i ilość plonów.
Rolnikkk

Re: Zająć się rolnictwem?

Post autor: Rolnikkk »

Jeśli poszukujesz wysokiej jakości części do ładowacza czołowego, to ostatnio wpadłem na wartościowy tekst, który rozjaśni temat nawet największemu laikowi.

https://pulawv.pl/niezbedne-czesci-do-l ... czolowego/

Jestem pewny, że wyciągniesz z niego, co jest Ci potrzebne do profesjonalnego zajęcia się rolnictwem. :mrgreen:
ODPOWIEDZ