Uzdatnianie wody

Radzimy, podpowiadamy, dyskutujemy. O problemach, wątpliwościach i pomysłach.
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2021, 9:53

Uzdatnianie wody

Post autor: Konrad »

Witam forumowicze. Jak w waszych zakładach wygląda uzdatnianie wody? Pytam o to, bo sam planuję skontaktować się z firmą Antidotum, żeby pomogli mi dobrać odpowiednie chemikalia do oczyszczania ścieków. Słyszeliście o nich? Może korzystaliście z usług?
Awatar użytkownika
Grzymislaw72
Posty: 1
Rejestracja: 04 lut 2021, 15:34

Re: Uzdatnianie wody

Post autor: Grzymislaw72 »

Skontaktowałem się z firmą Antidotum, bo potrzebne mi były profesjonalne urządzenia do oczyszczania ścieków. W zasadzie przez cały czas mogłem liczyć na ich fachowe doradztwo i wiedzę. Sądzę, że nikogo lepszego w tej branży nie znajdziesz.
jaśkowa

Re: Uzdatnianie wody

Post autor: jaśkowa »

Ja nie mam przekonania do filtrów do wody, stawiam na sprawdzoną, butelkowaną wodę, w szkle rzecz jasna. Na https://iwoniczanka.pl/ można zamawiać dostawę pod sam dom - wygodna opcja dla zabieganych ale też mega się to opłaca bo więcej wody to niższe koszty dostawy.
mariaksiińska

Re: Uzdatnianie wody

Post autor: mariaksiińska »

jaśkowa pisze: ↑27 kwie 2021, 20:23 Ja nie mam przekonania do filtrów do wody, stawiam na sprawdzoną, butelkowaną wodę, w szkle rzecz jasna. Na https://iwoniczanka.pl/ można zamawiać dostawę pod sam dom - wygodna opcja dla zabieganych ale też mega się to opłaca bo więcej wody to niższe koszty dostawy.
Zastanawiałam się nad tym rozwiązaniem, ale uznałam, że długofalowo korzystniejszą opcją będzie centralny zmiękczacz. Po konsultacjach i zamówieniu w firmie Aqua Partner przeszli do montażu instalacji u mnie w domu. Od tego czasu woda jest pitna z kranu, a na sprzętach agd nie odkłada się już żaden osad :) polecam :)
Gawryś

Re: Uzdatnianie wody

Post autor: Gawryś »

Jak najbardziej ja również jestem zwolennikiem używania odżelaziaczy i uzdatniaczy wody tym bardziej w momencie gdy czerpiemy ją z własnej studni. Dlatego ja na pewno każdemu polecam bardzo ciekawy artykuł https://ogrody24.pl/blog/post/odzelazia ... zdatniania gdzie to wszystko zostało dokładnie opisane.
DesiraŃ72

Re: Uzdatnianie wody

Post autor: DesiraŃ72 »

Gawryś pisze: ↑01 paź 2021, 20:59 Jak najbardziej ja również jestem zwolennikiem używania odżelaziaczy i uzdatniaczy wody tym bardziej w momencie gdy czerpiemy ją z własnej studni. Dlatego ja na pewno każdemu polecam bardzo ciekawy artykuł https://ogrody24.pl/blog/post/odzelazia ... zdatniania gdzie to wszystko zostało dokładnie opisane.
Dobrze kolega mówi, ja też jestem zwolennikiem tej metody. Akurat w mojej okolicy (Wisła) mamy duży problem z czystością wody, więc jej uzdatnianie jest obowiązkowe. Na terenie Wisły działa dużo firm, https://twojaczystawoda.pl/uzdatnianie-wody/wisla/ akurat wybrałem tą ponieważ była najbliżej i czytałem dużo pozytywnych opinii.

zakopane kamera krupówki ccc
Kaśka

Re: Uzdatnianie wody

Post autor: Kaśka »

Jeśli szukacie profesjonalnej firmy od uzdatniania wody to polecam zwrócić się do firmy Klarsan - zbadali mi wodę, dobrali odpowiedni sprzęt i zamontowali. Oczywiście dali tez gwarancje ze woda bedzie zdatna do picia i że będzie spełniała obowiązujące normy wg Rozporządzenia Ministra Zdrowia. Bardzo polecam usługi tej firmy - https://www.klarsan.pl/
Byczek

Re: Uzdatnianie wody

Post autor: Byczek »

Wysokie stężenie żelaza w wodzie może prowadzić do szeregu problemów, w tym do osadzania się kamienia żelazistego, który może zatykać rury i uszkadzać sprzęt. Jednym ze sposobów na radzenie sobie z tym problemem jest zainstalowanie specjalistycznych filtrów odżelaziających, które skutecznie usuwają nadmiar żelaza z wody. Dla tych, którzy szukają sprawdzonych rozwiązań, polecam zajrzeć na stronę https://silesia.info.pl/artykuly-sponso ... zelaziacze gdzie znajduje się wiele przydatnych informacji na temat dostępnych metod i urządzeń.
milkaa

Re: Uzdatnianie wody

Post autor: milkaa »

Według mnie - to tak, warto inwestować w różne elementy, które tą jakość wody nam poprawią. Jak chodzi o mnie, to przykładowo w planach mam zakupić sobie u firmy https://zmiekczaczewody.com.pl zmiękczacze, jak i filtry. Słyszałam o nich dobre opinie, także wydaje mi się, że warto się na nie zdecydować.
ODPOWIEDZ