Ekologiczna oczyszczalnia ścieków

Radzimy, podpowiadamy, dyskutujemy. O problemach, wątpliwościach i pomysłach.
Awatar użytkownika
brunon81
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2020, 7:21

Ekologiczna oczyszczalnia ścieków

Post autor: brunon81 »

Remontuję dom w górach, chciałbym żeby było wszystko ekologiczne i bezpieczne dla otoczenia. Możecie polecić mi jakieś ekologiczne oczyszczalnie ścieków?
Awatar użytkownika
serafin
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2020, 4:21

Re: Ekologiczna oczyszczalnia ścieków

Post autor: serafin »

Najlepszym rozwiązaniem będą chyba oczyszczalnie biologiczne od firmy Bio Hydro System. Sam z takiej korzystam i bardzo sobie chwalę.
Awatar użytkownika
Basia
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2020, 2:18

Re: Ekologiczna oczyszczalnia ścieków

Post autor: Basia »

Szczerze mówiąc to się na tym nie znam. Dam znać jak na coś wpadnę.
"Wolno ci inaczej myśleć niż twoja epoka, ale nie wolno cię się inaczej ubierać."
Awatar użytkownika
Shon
Posty: 47
Rejestracja: 24 cze 2019, 8:15

Re: Ekologiczna oczyszczalnia ścieków

Post autor: Shon »

Co do takich nowoczesnych rozwiązań to faktycznie obecnie jest ich coraz więcej dlatego też zastanawiamy się nad tym w jaki sposób można by wykorzystać wodę deszczową. Z racji, że nie znamy się na takich rozwiązaniach to szukamy informacji na ten temat w internecie. I tak znaleźliśmy tę firmę https://frukko.pl/ która zajmuje się także systemami zagospodarowania wody deszczowej i nie tylko. Także myślę, że z nimi uda nam się wybrać dobre i ekologiczne rozwiązanie

jak zrobić domowy klimatyzator
domnń

Re: Ekologiczna oczyszczalnia ścieków

Post autor: domnń »

Posiadam ekologiczną oczyszczalnię ścieków już od ponad roku i sprawuje się nam ona doskonale. To dobrej jakości instalacja, która kupiliśmy od producenta Bio Eden https://www.bioeden.eu/oferta/ekologicz ... ie-sciekow z Wiśniowej Góry k. Łodzi. Ich oferta jest bardzo szeroka, mają atrakcyjne ceny. Nasza oczyszczalnia ma pojemność od 2500 L, na naszą rodzinkę jest wystarczająca, ale oni maja pojemności aż do 8000 L. Firma doskonale sobie poradziła z jej projektem i montażem, polecam.
velł

Re: Ekologiczna oczyszczalnia ścieków

Post autor: velł »

No to najlepiej postawić na oczyszczalnie biologiczną, sami mamy taka bardziej kompaktową, która świetnie nam się sprawdza, jest to oczyszczalnia BioPura, którą kupiliśmy od producenta Mawex-Eko https://oczyszczalniebiologiczne-mawex. ... e-biopura/ z Brzeska. Ona jest szczelna, porządnie wykonana, w dobrej cenie, ogólnie jest to świetna inwestycja, myślę że wam także przypadnie do gustu :), polecam.
bealł

Re: Ekologiczna oczyszczalnia ścieków

Post autor: bealł »

Mamy biologiczną oczyszczalnię ścieków od producenta BIO-TEK http://bio-tek.pl/oczyszczalnie-sciekow ... ologiczne/ ze Szczecina. Oczyszczalnia SBR PRIMO+ jest kompaktowa, ale całkowicie wystarczająca dla naszej rodziny, sprawdza nam się doskonale. Bez problemu nadaje się do pracy ze ściekami w różnej ilości oraz jakości, więc jest idealna do własnego domu. Firmę również polecam, bo oni nam ją zamontowali, pracowali sprawnie, dokładnie, wykonali kawał dobrej roboty.
nońm

Re: Ekologiczna oczyszczalnia ścieków

Post autor: nońm »

Mamy hybrydową oczyszczalnię ścieków od dobrego producenta, którą kupiliśmy wraz z usługą montażu, z firmy Roboty Ziemne Bartosz Jankowiak https://www.robotyziemneleszno.pl/ofert ... zyszczalni w Lesznie. Ich oferta jest szeroka, wykonują różnego rodzaju roboty ziemne, usługi wykonują dokładnie, przywiązują wagę do ustalonych warunków, w tym terminów wykonania, mają korzystne ceny, polecam.
ziggiŚ

Re: Ekologiczna oczyszczalnia ścieków

Post autor: ziggiŚ »

Według mnie nie ma nic lepszego niż przydomowa oczyszczalnia biologiczna, z szambem nawet nie ma co jej porównywać, szambo to przeżytek. Taka oczyszczalnia to świetna inwestycja, rzecz ekologiczna, prosta w obsłudze i dająca oszczędności. Wystarczy, że raz na 2 tygodnie zaaplikujemy dawkę preparatu bakteryjnego do muszli klozetowej a raz na 9 miesięcy wybierzemy osad - to już wszystko odnośnie jej obsługi. Kolejny plus, że oczyszczonej wody mozna używać do podlewania ogrodu, my w ten sposób oszczędzamy na rachunkach za wodę. U nas od dłuższego czasu działa przydomowa oczyszczalnia biologiczna EKO-BIO https://oczyszczalnia.net/oczyszczalnie-biologiczne/ i zdecydowanie mogę ją doradzić, bo jest bezawaryjna a firma daje na nią aż 10 lat gwarancji.
Pozoń

Re: Ekologiczna oczyszczalnia ścieków

Post autor: Pozoń »

No to tutaj na pewno będziecie potrzebowali ekologicznych bakterii do szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków, dlatego zdecydowanie tutaj mogę polecić Wam do sprawdzenia ofertę przygotowaną przez https://sklepinco.pl/marka/biofos/ gdzie znajdziecie produkty marki Biofos z których też sami korzystamy w naszym przypadku. Dobre ceny, skuteczność w upłynnianiu i rozkładu. Polecam przetestować ;)
ODPOWIEDZ