Ocieplenie budynku

Zbiór porad i inspiracji dla pasjonatów majsterkowania. Wszystko, co niezbędne do tworzenia projektów DIY.
Awatar użytkownika
remcia
Posty: 23
Rejestracja: 13 sty 2019, 11:18

Ocieplenie budynku

Post autor: remcia »

Chcę ocieplić dom i potrzebuję opinii na temat ceny za robociznę i jakości materiałów. Możecie mi poradzić jakim najlepiej styropianem ocieplić dom?
Awatar użytkownika
kalusia
Posty: 91
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:29

Re: Ocieplenie budynku

Post autor: kalusia »

Wiesz co nie wiem jaki jest koszt robocizny, wszystko też zależy od metrażu. Wiadomo większy dom to większe koszta. Warto tez pomyśleć o ocieplenie dachu pianką PUR. Można wiele informacji na ten temat dowiedzieć się na stronie https://cels.pl/ocieplanie-piana/ . Ogólnie jest to technologia droga ale bardzo skuteczna, chociaż to jak każda inwestycja zwrot dopiero po wielu latach jest zauważalny.
Awatar użytkownika
comanka
Posty: 112
Rejestracja: 04 sty 2019, 15:26

Re: Ocieplenie budynku

Post autor: comanka »

Na chwile obecną, dużo bardziej opłacalne jest ocieplanie natryskowe. Jest zdecydowanie dokładniejsze i szybsze a jeżeli chodzi o koszty to wydaje mi się, że zdecydowanie bardziej się to opłaca. Jeżeli zainteresowałoby Cię takie ocieplanie to Izolmax , zajmuje się takimi rzeczami. Wydaje mi się, że możesz się do nich zgłosić i wstępnie zapytać o koszty.
Awatar użytkownika
mloda2
Posty: 360
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:52

Re: Ocieplenie budynku

Post autor: mloda2 »

To wazna kwestia, o ktorej warto pamietac. Przede wszystkim pozwala to, na utrzymanie zima ciepla, a latem chlodu wewnatrzs domu. Dobrze tez dziala na ochorne domu. W dzisiejszych czasach, jest to calkowita podstawa. Dlatego na stronie http://gawtermizolacje.pl/ znajdziesz wykwalfikowana ekipe, ktora pomoze Ci w dociepleniu domu.
Awatar użytkownika
Majkel
Posty: 5
Rejestracja: 09 maja 2019, 16:59

Re: Ocieplenie budynku

Post autor: Majkel »

Ciekawe, czy jakiś forumowicz zdecyduje się na taką usługę. Jest to jak najbardziej na plus.
Nie mogę narzekać. To znaczy, mógłbym,ale to by i tak nic nie dało,prawda?
Awatar użytkownika
misiek74
Posty: 30
Rejestracja: 21 maja 2019, 22:36

Re: Ocieplenie budynku

Post autor: misiek74 »

Ilość ociepleń bazujących na tworzywach sztucznych jest ogromna. Jeśli nie wiesz, co będzie najlepsze, to może warto skontaktować się z jakimś profesjonalnym dystrybutorem i poznać pełne spektrum dostępnych opcji? Z tego, co się orientuję jednym z lepszych jest firma https://plexikord.pl która działa na terenie Śląska i południowej Polski.
Trochę Względów, trochę Troski o Innych. W tym cała rzecz. Tak przynajmniej mówią.
Awatar użytkownika
werbena
Posty: 118
Rejestracja: 10 cze 2019, 11:34

Re: Ocieplenie budynku

Post autor: werbena »

U mnie problem był taki z ociepleniem, że mam dość głęboką piwnicę i ściany stawiane poniżej poziomu gruntu. Od zewnątrz trzeba było je odpowiednio zabezpieczyć. Do tego celu idealnie sprawdzają się powłoki polimocznikowe https://izosolux.pl/pl/powloki-poliuret ... duktu.html, mają również jak widać szereg innych zastosowań. Ale nie ma obecnie tworzywa lepiej chroniącego przed wilgocią, tak wytrzymałego i szczelnego.
Awatar użytkownika
malena
Posty: 155
Rejestracja: 20 mar 2019, 12:00

Re: Ocieplenie budynku

Post autor: malena »

a u nich patrzyłeś https://www.izolmax.pl/ ? Wiem, że wykonują także takie ocieplanie polimocznikiem. Faktycznie to może być idealne rozwiązanie dla Ciebie, ale zawsze warto się skonsultować.
Awatar użytkownika
strojek
Posty: 55
Rejestracja: 28 maja 2019, 1:24

Re: Ocieplenie budynku

Post autor: strojek »

Materiały potrzebne do ocieplenia budynku na pewno muszą być odpowiednie i od tego trzeba zacząć. Firma, która ma w tym doświadczenie na pewno powie, ile i jakich materiałów będą potrzebować. Tutaj http://www.gawtermizolacje.pl/docieplan ... -bialystok widziałam, że można znaleźć fachowców.
Awatar użytkownika
Iva03
Posty: 52
Rejestracja: 10 mar 2019, 16:25

Re: Ocieplenie budynku

Post autor: Iva03 »

Pianka PUR jest dzisiaj najprawdopodobniej jednym z ciekawszych rozwiązań, jeżeli mówimy o ocieplaniu budynku. Jeżeli jednak chcemy poznać inne dostępne opcje, umożliwi nam to lektura artykułów, dostępnych na blogu budowlanym MG Projekt https://www.mgprojekt.com.pl/blog/ . Są tam dostępne zarówno porady budowlane, jak i ciekawe inspiracje, pomocne przy urządzaniu domu bądź mieszkania i niewątpliwe będą one niezwykle przydatne w wielu sytuacjach.
ODPOWIEDZ