Ocieplanie budynku styropianem

Zbiór porad i inspiracji dla pasjonatów majsterkowania. Wszystko, co niezbędne do tworzenia projektów DIY.
Awatar użytkownika
Onufry
Posty: 2
Rejestracja: 19 gru 2019, 15:29

Ocieplanie budynku styropianem

Post autor: Onufry »

Cześć. Jeśli zdecydujecie się na ocieplanie domu styropianem, koniecznie zajrzyjcie do https://styro24.pl/ po najlepszej jakości materiały. Gorąco polecam!!
Awatar użytkownika
klaudia30
Posty: 47
Rejestracja: 03 lip 2020, 12:56

Re: Ocieplanie budynku styropianem

Post autor: klaudia30 »

Jeśli zastanawiasz się jak sprawić żeby Twój dom był ciepły, a do tego oszczędny i przyczyniał się do ochrony środowiska, to najlepszym wyborem jest montaż paneli fotowoltaicznych. Tutaj znajdziesz najlepsze rozwiązania, firma zajmie się Twoim domem od planu do realizacji.
Awatar użytkownika
ariana
Posty: 123
Rejestracja: 20 wrz 2019, 23:37

Re: Ocieplanie budynku styropianem

Post autor: ariana »

Ja na spokojnie podeszłabym do tego tematu. Nie ma co pochopnie podejmować decyzję w tym zakresie. Warto rozważyć różne rozwiązania. Możecie też zgłosić się przykładowo do firmy https://ekoceluterm.pl i oni wam też doradzą, która opcja dla was będzie najlepsza.
Awatar użytkownika
jedrzej33
Posty: 96
Rejestracja: 17 lip 2020, 11:09

Re: Ocieplanie budynku styropianem

Post autor: jedrzej33 »

Zawsze gdy jesteśmy na to gotowi i decydując się na remont warto mieć jakiś zorganizowany plan działań oraz jasno okreslone cele które finalnie chcemy osiągnąć. Wydaje się być jasne, że remont mieszkania wiąże się ze sporymi nakładami finansowymi. Wykonując np. montaż płyt kartonowo - gipsowych tj. montaż sufitów podwieszanych czy montaż ścianek działowych możemy zaingerować w przestrzeń naszego domu / mieszkania. Przed decyzją nad demontażem ścian wykonując wyburzenia ścian trzeba pamiętać aby ewentualnie uzyskać wszelkie niezbędne pozwolenia. Należy wystrzegać się wszelkich aktów samowoli budowlanej, bo mogą nas dosięgnąć konsekwencje prawne, a w konsekwencji karne i/lub finansowe. Możliwości na aranżację i wykończenia wnętrz ograniczają jedynie nasza wyobraźnia i budżet. Istnieje praktycznie nieograniczona możliwość aranżacji. W internecie można znaleźć np. blog budowlany z którego można czerpać pomysły i inspiracje. Do najczęstszych prac wykończeniowych należą: wykonanie gładzi, położenie tynków, malowanie ścian, układanie płytek, układanie paneli podłogowych, montaż oświetlenia, tapetowanie, gruntowanie, a nawet montaż mebli. Dlatego decydując się na usługi firmy zewnętrznej (najczęstszy wybór) należy zaznajomić się z poprzednimi realizacjami danego wykonawcy. Niemniej (choć w moim odczucie jednak nie tak ważnym jak jakość) ważna jest cena relizacji. Warto zaznajomić się czy usługi budowlane danego wykonawcy nie są przesadnie drogie lub podejrzanie tanie. Tak, warto zwrócić uwagę, czy cena nie jest za niska w porównaniu do konkurencji, zdarza się bowiem, że niska cena jest jedynym atutem danego wykonawcy i nie warto skorzystać z jego usług ze względu na niską jakość wykonania. Można też zasięgnąć opinii znajomych lub rodziny otrzymując kontakt do danej firmy z polecenia. Warto wysłuchać co maja do powiedzenia poprzedni klienci. Ewentualne referencje również są mile widziane.
Oleg

Re: Ocieplanie budynku styropianem

Post autor: Oleg »

Najlepszy sposób na szybkie ocieplania domu to skorzystanie z gotowych płyty styropianowych z wprasowanym klinkierem. Dzięki takim płytą od razu robi się i ocieplenie i elegancką klinkierową elewację. Wszystkie prace wykonuje się na sucho więc można to robić niezależnie od pory roku i pogody. Płyty mają specjalny system łączeń, dzięki czemu na ich styku nie tworzą się mostki cieplne. Producentem takich płyt jest firma Styromat. Na ich stronie - https://www.styromat.com.pl/ możecie znaleźć więcej szczegółowych informacji, jeśli interesuje was ten temat.
ODPOWIEDZ