Czym zastąpić złącza mechaniczne?

Zbiór porad i inspiracji dla pasjonatów majsterkowania. Wszystko, co niezbędne do tworzenia projektów DIY.
Piotruś12

Czym zastąpić złącza mechaniczne?

Post autor: Piotruś12 »

Hej! Ostatnio wyczytałem, że zamiast spawania albo użycia wkrętów i nitów można zastosować kleje strukturalne. Są one podobno bardzo wytrzymałe i dodatkowo zmniejszają całkowitą wagę danego materiału/elementu. Czy ktoś z Was ma może doświadczenie z użyciem klejów strukturalnych do sklejenia np. dachówki? Znalazłem stronę, gdzie są takie kleje: https://unitech.rzeszow.pl/kategoria-pr ... ukturalne/ - Czy ktoś może już je stosował?
dinaa

Re: Czym zastąpić złącza mechaniczne?

Post autor: dinaa »

Ja tam się nie znam, ale może tutaj na stronce ataszek.pl znajdziecie coś odpowiedniego dla siebie. Oni mają najróżniejsze materiały łączeniowe w ofercie - zgrzewarki, spawarki, kleje specjalistyczne do najróżniejszych materiałów. Zobaczcie sami...
Dzidziuś

Re: Czym zastąpić złącza mechaniczne?

Post autor: Dzidziuś »

Kiedy myślimy o montażu struktur, wkręty odgrywają kluczową rolę. Osobiście uważam, że kluczem do solidnego montażu jest dobrej jakości wkręt. Podczas ostatniej wizyty na stronie https://stalmut.pl/oferta/wkrety/ zauważyłem, że mają szeroki zakres opcji dla różnych zastosowań. Czy ktoś z was miał okazję korzystać z tych produktów w swoich projektach?
ODPOWIEDZ