uzależnienie jak sobie radzić

Polecamy najlepszych lekarzy, dyskutujemy o leczeniu, chorobach, przychodniach i szpitalach.
Awatar użytkownika
agrafka
Posty: 82
Rejestracja: 18 maja 2019, 11:35

uzależnienie jak sobie radzić

Post autor: agrafka »

Hejka. Zastanawiam się jak można pomóc osobie uzależnionej od używek wszelkiego rodzaju. Już nie mogę patrzeć jak przyjaciel spada na dno dlatego też chciałabym mu jakoś pomóc. Szukając jakiś porad w internecie trafiłam na Ośrodek Terapii Nefo do którego zadzwoniłam i opowiedziałam wszystko. Tam mi doradzono abym jakoś przekonała przyjaciela by przyszedł do nich. Po jakimś czasie udało mi się go tam zaprowadzić. Obecnie chodzi na spotkania i terapię i mam nadzieję że wyjdzie z tego
Awatar użytkownika
Zoja
Posty: 48
Rejestracja: 05 lut 2020, 18:54

Re: uzależnienie jak sobie radzić

Post autor: Zoja »

Nie każdy tak od razu godzi się na terapię i dlatego trudną sytuację mają osoby bliskie, które chcą pomóc. Moja kuzynka potrzebuje pomocy, bo zaczęła regularnie przyjmować zbyt dużo suplementów. Uważa, że od nich będzie zdrowa i nie dociera do niej, że sobie szkodzi. Muszę skontaktować się z Ośrodkiem Wiosenna, gdzie panuje przyjazna atmosfera i są świetni psychoterapeuci.
Awatar użytkownika
olik89899
Posty: 204
Rejestracja: 02 paź 2019, 16:00

Re: uzależnienie jak sobie radzić

Post autor: olik89899 »

Ja to akurat aktualnie zastanawiam się nad tym, w jaki sposób przejść zatrucie alkoholowe w domu. Mowa tutaj oczywiście o popularnym kacu, który pojawia się, jeśli poprzedniego dnia nieco przesadziliśmy z alkoholem. Zerknijcie sobie na stronę https://zdrowietak.pl/porady/czy-mozna- ... -domu.html Wydaje mi się, że tam uzyskacie fachową wiedzę.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 531
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:03

Re: uzależnienie jak sobie radzić

Post autor: mczay »

Heh, widzę, że nie tylko ja mam problem z kacem :) Sam często korzystam z różnych metod. Woda po ogórkach niestety nie zawsze pomaga :( Ostatnio natrafiłem na fajny artykuł: http://www.medi-tour.pl/1130,0,najlepsz ... -kaca.html Jest tutaj jasno i konkretnie przedstawione jak nalezy postępować gdy się przeholuje na imprezie :D
Awatar użytkownika
unlilka
Posty: 154
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:40

Re: uzależnienie jak sobie radzić

Post autor: unlilka »

Skoro jesteśmy przy temacie spożywania alkoholu to myślę, że zainteresuje was także temat zwalczania kaca http://www.medi-tour.pl/1130,0,najlepsz ... -kaca.html . Rzecz nieunikniona kiedy przesadzimy z alkoholem, dlatego jeśli nie chcemy przeżywać tego bólu lepiej stosować sie do tych wskazówek
Awatar użytkownika
Małgośka
Posty: 23
Rejestracja: 13 cze 2020, 15:07

Re: uzależnienie jak sobie radzić

Post autor: Małgośka »

Samemu ciężko poradzić sobie z uzależnieniem, ważne jednak jest to, że istnieje wiele ośrodków i specjalistów, którzy nam w tym pomogą. Uświadomienie sobie problemu to klucz do sukcesu, otrzymanie pomocy to kolejny etap. Ważne jest aby wybrać dobry ośrodek, w którym otrzymamy fachową pomoc. Takim ośrodkiem jest Detoks Fenix, który od wielu lat doskonale radzi sobie w pomaganiu osobom uzależnionym m.in. od alkoholu czy narkotyków.
Tyśko

Re: uzależnienie jak sobie radzić

Post autor: Tyśko »

Cześć! Od tego roku mamy nowego sąsiada w okolicy, a żeby się z nim najlepiej poznać, zorganizowaliśmy tzw. "parapetówkę". Impreza była genialna, alkohol znikał ze stołu w zbyt szybkim tempie. Następnego dnia okazało się, że było to dla mojego organizmu zdecydowanie za duża dawka alkoholu. Mocno się tym zatrułem, ale moja kochana żona znalazła w Internecie pomoc dla mnie. Odwiedziłem ośrodek dla uzależnionych Forest, który specjalizuję się także w detoksykacji organizmu. Po powrocie odżyłem na nowo, ale z alkoholem będę już ostrożniejszy.
Łukasz

Re: uzależnienie jak sobie radzić

Post autor: Łukasz »

Zacząłbym od detoksykacji organizmu przy uzależnieniu od alkoholu. W Warszawie mogę polecić https://www.medycznydetox.pl oni taki detoks przeprowadzają
Toośkaa

Re: uzależnienie jak sobie radzić

Post autor: Toośkaa »

Przede wszystkim chcieć się go pozbyć raz na zawsze. Ja przez długi czas miałam duży problem z paleniem. Kilka podejść do rzucenia kończyło się bez powodzenia. Brak motywacji. Rozmowy o zajściu w ciążę z mężem dały mi dużo siły. Podeszłam do sprawy bardziej rozsądnie. Znajomy polecił mi Recigar https://recigar.pl/recigar/, który rzeczywiście dużo mi pomógł. Teraz nie palę i nie czuję już takiej potrzeby.
Maryś

Re: uzależnienie jak sobie radzić

Post autor: Maryś »

Uzależnienie to nie tylko alkohol. Ja mam problem z papierosami. Niedługo na świat przyjdzie mój syn a ja nie mogę sobie poradzić z problemem. Może pomoże mi prywatny ośrodek terapii uzależnień Nefo? Może macie jakiś inny pomysł abym rzucił papierosy?
michaś

Re: uzależnienie jak sobie radzić

Post autor: michaś »

Dobrze, że zdecydowałeś się pomóc osobie uzależnionej, gdyż przebrnięcie przez to samemu jest niezwykle trudne. Czasem osoby, które nie mają wsparcia, poddają w walce o lepsze życie. Problem alkoholowy może dotknąć każdego, bez względu na wiek i płeć. Nie bez powodu jest to jeden z najczęściej występujących nałogów w naszym kraju. Alkohol nawet w niewielkich ilościach negatywnie wpływa na nasze zdrowie, powodując powstanie niebezpiecznych toksyn. Osobom w ciągu alkoholowym zaleca się więc detoks, o którym polecam przeczytać na https://odtruwaniegdansk.pl/. Zabieg odtrucia alkoholowego jest przeprowadzony w domu pacjenta. Cały proces polega na dożylnym podaniu kroplówki i leków farmakologicznych.
ODPOWIEDZ