Ośrodek terapii uzależnień

Polecamy najlepszych lekarzy, dyskutujemy o leczeniu, chorobach, przychodniach i szpitalach.
Awatar użytkownika
kalusia
Posty: 91
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:29

Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: kalusia »

Zanim zaczniemy pomagać alkoholikowi Musimy zrozumieć, że osoba, którą kochamy i świadomie stosuje strategie obronne. Warto pamiętać, że pomaganie alkoholikowi wymaga siły psychicznej dlatego, aby uniknąć szybkiego wypalenia Zadbaj także o siebie. Marta też osoby uzależnione zapisać do ośrodka Terapii Uzależnień Nefo
Awatar użytkownika
Kulka
Posty: 332
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:27

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Kulka »

Uzależnienia trzeba leczyć .Bardzo dobrym ośrodkiem leczenia uzależnień jest Medox http://medox.org.pl/ Bardzo dobry ośrodek w którym mają doskonałych psychologów.Na pewno pomogą bardzo dobrze unicestwić każde uzależnienie.
Awatar użytkownika
rozmowna
Posty: 88
Rejestracja: 22 mar 2019, 11:51

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: rozmowna »

No ja nie wiem, jak Wy, ale jeśli miałabym się leczyć z jakiegoś uzależnienia, to na pewno robiłabym to zdecydowanie z dala od rodzinnego miasta. Tak, by ludzie się jak najmniej dowiedzieli i żeby nie rozmawiali o mnie i o mojej rodzinie.Z tego co wiem, to Ranking Ośrodków Terapii może pomóc w wyszukiwaniu takich ośrodków.
Awatar użytkownika
kalusia
Posty: 91
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:29

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: kalusia »

Jeśli ktoś już zauważył u siebie problem z jakimkolwiek uzależnieniem to myślę, że jak najszybciej powinien skontaktować się z psychiatrą i poradzić się jak można wyjść z nałogu. Z doświadczenia wiem, że dużo osób nie potrafi poradzić sobie z uzależnieniem i decydują się na terapię. Znam Ośrodek terapii Wiosenna gdzie pomagają takim osobom także poczytaj o nich i może skontaktuj się z nimi online bo też jest taka możliwość
Awatar użytkownika
werbena
Posty: 119
Rejestracja: 10 cze 2019, 11:34

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: werbena »

Alkoholizm to bardzo poważne uzależnienie, niszczy życie nie tylko samego chorego ale i całej jego rodziny. Im wcześniej takiej osobie pomożemy tym większa szansa na to, że wyjdzie z uzależnienia. Zobaczcie o detoksie co piszą na http://www.ekliniki.pl/artykul/detoks-a ... lega/1984/ to pierwszy krok w walce o zdrowie i lepsze samopoczucie.
Awatar użytkownika
Kasiak77
Posty: 594
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:33

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Kasiak77 »

Detoksykacja to podstawa w leczeniu uzależnień alkoholowych, dlatego polecam zajrzeć na https://uzaleznienia-terapia.pl/detoksykacja/, gdzie będziecie mogli dowiedzieć się o niej dużo więcej, a dodatkowo będziecie mogli też sprawdzić ofertę tego ośrodka leczenia uzależnień.
Awatar użytkownika
monarcha68
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2020, 13:12

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: monarcha68 »

ja również uważam, że jeżeli ktoś zauważył u siebie problem z jakąś używką powinien jak najszybciej skonsultować to z jakimś psychologiem. Jeżeli problem jest głębszy polecam ośrodek terapii uzależnień, tylko na odwyku trwającym ok 4-8 tygodni pomoże pozbyć się problemu. Tutaj mogę polecić ośrodek w województwie kujawski-pomorskim - NEFO. Najlepszy ośrodek terapii uzależnień.
Awatar użytkownika
kasianowacka
Posty: 4
Rejestracja: 17 cze 2020, 9:00

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: kasianowacka »

rozmowna pisze: ↑02 gru 2019, 9:23 No ja nie wiem, jak Wy, ale jeśli miałabym się leczyć z jakiegoś uzależnienia, to na pewno robiłabym to zdecydowanie z dala od rodzinnego miasta. Tak, by ludzie się jak najmniej dowiedzieli i żeby nie rozmawiali o mnie i o mojej rodzinie.Z tego co wiem, to Ranking Ośrodków Terapii może pomóc w wyszukiwaniu takich ośrodków.
ja też właśnie szukałam ośrodka na tym rankingu i polecam stronę, bo mają fajnie podzielone + opinie. ja wybrałam forest i jestem zadowolona. teraz jak wchodziłam to widziałam, że zdobyli jakieś wyróżnienie w leczeniu alkoholizmu :D
Awatar użytkownika
karolla
Posty: 61
Rejestracja: 08 paź 2019, 18:25

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: karolla »

Trudno jest wyjść z uzależnienia i dlatego warto w takiej sytuacji zgłosić się do dobrej kliniki leczenia uzależnień https://wolmed.pl/. W ramach prowadzonych terapii osoby przebywające w klinice mogą uprawiać sport oraz cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu. Poza tym w klinice jest też świetna kuchnia z kucharzami przygotowującymi pyszne posiłki na miejscu
Awatar użytkownika
parasite
Posty: 49
Rejestracja: 23 mar 2020, 23:48

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: parasite »

Ze swojej strony mogę polecić ośrodek terapii uzależnień z Krakowa https://www.alkoholizm.org.pl - Terapie Tu i Teraz. Miejsce przygotowane od a do z, jeśli chodzi o pomoc osobie uzależnionej w wyjściu z nałogu.
Dagmara

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Dagmara »

Jeżeli szukacie dobrego ośrodka terapii w którym skutecznie leczone są uzależnienia takie jak alkoholizm czy narkomania to powinniście zwrócić uwagę na ośrodek Detoks Fenix. Jest to jeden z najstarszych ośrodków w kraju z bogatym doświadczeniem a także wykwalikowanym personelem medycznym oferującym różnego typu terapie.
hagał

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: hagał »

osoby które zbyt często sięgają po napoje wysokoprocentowe zazwyczaj mają trudność by przyznać się do tego że są uzależnienie na początku można zaobserwować wyparcie problemu i nieudolne próby udowodnienia swoim bliskim że jest się zdrowym Przed podjęciem terapii ośrodku uzależnień Nefo warto uświadomić sobie że alkoholizm jest chorobą nieuleczalna to w praktyce oznacza że osoba uzależniona przez całe życie powinna utrzymywać abstynencję i unikać spożywania alkoholu
Awatar użytkownika
Beata86
Posty: 47
Rejestracja: 20 gru 2019, 23:16

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Beata86 »

W kwestii alkoholizmu na pewno trzeba wiedzieć, że jest to poważna choroba, co więcej nieuleczalna. Osoba, która popadła w alkoholizm, ale przestała pić już do końca życia będzie alkoholikiem tyle, że nie pijącym. Na ten temat bardzo dużo można się dowiedzieć na https://osrodkiterapeutyczne.pl/uzalezn ... dliwa.html sama bardzo dużo się stąd dowiedziałam.
Awatar użytkownika
Elza
Posty: 32
Rejestracja: 15 kwie 2019, 10:39

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Elza »

Może zamiast ośrodka uzależnień wybrać przychodnie? - duzo nie trzeba szukać: http://halowawa.pl/wizytowka-firmy/wszy ... id,18652,c. Oferta leczenia alkoholizmu jest kompletna. Terapia, detoks, wszywka alkoholowa esperal.
Awatar użytkownika
Zośka123
Posty: 153
Rejestracja: 26 cze 2020, 11:52

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Zośka123 »

Jeśli potrzebujecie profesjonalnego terapeuty to zobaczcie na stronę terapia uzależnień młodzieży tutaj jest oferta ośrodka dla młodzieży i dzieci które mają pewne uzależnienia i potrzebują terapii by sobie z tym poradzić. . Bardzo profesjonalni terapeuci i psycholodzy tam pracują. Polecam.
Michał

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Michał »

W Warszawie z uzależnieniami od narkotyków i alkoholu pomóc może https://www.medycznydetox.pl Mojego brata z alkoholizmu wyciągnęli, także polecam bo naprawdę mają świetny personel, okazali dużą wyrozumiałość i wsparcie. Dało się odczuć, że faktycznie im zależy na pomocy.
Mirosława

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Mirosława »

W zupełności się z Tobą zgadzam. Pomoc alkoholikowi nie jest łatwa i wymaga dużej cierpliwości. Kiedy ktoś ode mnie z rodziny wpadł w nałóg, na początku się załamałam i nawet nie wiedziałam jak jej pomóc. Dodatkowo, zwykle alkoholicy nie widzą problemu i ciężko ich nakłonić na leczenie. Po pewnym czasie w końcu przekonałam go do wszycia Esperalu w Dąbrowie Górniczej. Zabieg ten okazał się niezwykle skuteczny i mój wujek w końcu przestał pić.
ODPOWIEDZ