Swędzenie pochwy

Miejsce tylko dla kobiet. Dyskusje o ciuchach, kosmetykach, zabiegach, odchudzaniu i wszystkich babskich sprawach.
Awatar użytkownika
Pieczonka
Posty: 80
Rejestracja: 14 maja 2019, 21:43

Swędzenie pochwy

Post autor: Pieczonka »

Nie wiem jak sobie poradzić ze swędzeniem pochwy które mnie dręczy od kilku dni. Szukam jakiegoś sprawdzonego i skutecznego sposobu ale niewiele to pomaga :(
Awatar użytkownika
meliska
Posty: 94
Rejestracja: 15 maja 2019, 0:37

Re: Swędzenie pochwy

Post autor: meliska »

to moze byc objaw jakiegos zakazenia albo infekcji, wiec najlepiej bedzie wybrac sie do lekarza. jesli szukasz dodatkowych informacji na ten temat to polecam zajrzec na https://tantumrosa.pl/swiad-pochwy/ - moim zdaniem wyczerpuja temat
Awatar użytkownika
bibik
Posty: 86
Rejestracja: 04 cze 2019, 20:58

Re: Swędzenie pochwy

Post autor: bibik »

a u lekarza bylas? moze warto sie wybrac? moze to jakas infekcja, albo cos gorszego? nie wolno bagatelizowac, wiem co mowie, bo sie okazalo ze mam wirus HPV, mega sie wystraszylam, moj lekarz kazal mi stosowac zel Papilocare, minimum 3 miesiace, zmiany w obrebie szyjki macicy powinny sie cofnac
Awatar użytkownika
fuga
Posty: 4
Rejestracja: 09 lip 2019, 9:37
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Swędzenie pochwy

Post autor: fuga »

Zapisz się czym prędzej do specjalisty, a nie szukasz "lekarzy" na forum. Tutaj nikt ci nie pomoże, a całkiem możliwe, że nawet pogorszy twoją sytuację polecając ci jakąś śmieszną maść na ból dupy. Z takim sprawami nie ma żartów...
Poczytaj na temat efektywnego kremu na zmarszczki: https://mialenia.pl/blog/zmarszczki-mar ... kutecznie/
Awatar użytkownika
sevenpoints
Posty: 528
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:16

Re: Swędzenie pochwy

Post autor: sevenpoints »

Ja ostatnio szukałam jakiegoś profesjonalisty w swoim fachu ale nie mogłam sobie poradzić. Znajoma poleciła mi stronę lekarzebezkolejki, na której bez jakiegokolwiek problemu mogłam umówić się na wizytę zaledwie po wklepaniu na klawiaturze frazy: olmed łódź. Bardzo przyjemny interfejs strony, na pewno będę polecała każdemu i wracała kiedy tylko będę mogła. Polecam.
Awatar użytkownika
Werka01
Posty: 163
Rejestracja: 23 gru 2018, 18:13

Re: Swędzenie pochwy

Post autor: Werka01 »

A stosowałaś może płyn octenisept? Słyszałam, że również oprócz odkażania ran potrafi zadziałać również na infekcje intymne. Warto poczytać sobie ulotkę czy jego stosowanie pasuje do Waszych objawów. Oczywiście niezbędna jest także wizyta w gabinecie lekarskim, żeby upewnić się, że to nie jest nic poważniejszego.
:)
Awatar użytkownika
werbena
Posty: 118
Rejestracja: 10 cze 2019, 11:34

Re: Swędzenie pochwy

Post autor: werbena »

No to musi być jakaś infekcja albo uczulenie może? ja mam na lateks na przykład, podrażniają mnie bardzo wszystkie prezerwatywy. Dlatego nie używamy z mężem, ja się zabezpieczam tabletkami belara. I nawilżenie pochwy inne, nie mam infekcji, podrażnień właśnie.
Awatar użytkownika
Antonina
Posty: 54
Rejestracja: 27 maja 2019, 12:29

Re: Swędzenie pochwy

Post autor: Antonina »

No niestety takie infekcje czasem się zdarzają. U mnie np taki problem występuje po basenie. Zawsze jakieś swędzenie i pieczenie się pojawia. Po prostu czasem ma się skłonność do infekcji grzybiczych. Można własnie robić wspomniane wcześniej irygacje albo kupić jakąś maść/globulki. Duży wybór preparatów znajdziecie w ofercie apteki https://www.apteka-leki.pl/ .Tu możecie zakupić medykamenty na każdą przypadłość.
Awatar użytkownika
sevenpoints
Posty: 528
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:16

Re: Swędzenie pochwy

Post autor: sevenpoints »

;)
Awatar użytkownika
sevenpoints
Posty: 528
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:16

Re: Swędzenie pochwy

Post autor: sevenpoints »

;)
Awatar użytkownika
sevenpoints
Posty: 528
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:16

Re: Swędzenie pochwy

Post autor: sevenpoints »

Według mnie, na świąd czy pieczenie pochwy, najlepsza będzie ta maść : https://ktomalek.pl/clotrimazolum-aflof ... ub-3014412 Zawsze jej używam, gdy nabawię się jakiejś infekcji i działa za każdym razem bez zarzutu. Dajcie znać, co o tym sądzicie, chętnie poznam waszą opinię.
Awatar użytkownika
agrafka
Posty: 82
Rejestracja: 18 maja 2019, 11:35

Re: Swędzenie pochwy

Post autor: agrafka »

Takie objawy nie należą do zbyt przyjemnych. Niestety wiążę się to bardzo często z różnymi przypadłościami jak chociażby grzybicze zapalenie pochwy Dlatego też jeśli zauważycie u siebie takie czy inne objawy to nie zwlekajcie z wizytą u ginekologa. Bo bardzo często takie infekcje rozszerzają się i ciężko jest je szybko zwalczyć
Awatar użytkownika
Samerba
Posty: 64
Rejestracja: 10 cze 2019, 10:29

Re: Swędzenie pochwy

Post autor: Samerba »

Najlepiej iść do lekarza. Jak ktoś z Torunia to warto zajrzeć do przychodni Nasz Lekarz. Mają bardzo dobrych specjalistów w tym właśnie ginekologów. Mozna tam od razu zrobić USG podczas wizyty ,więc lekarz automatycznie moze wykluczyć wszelkie niepożądane choroby. To bezinwazyjna metoda leczenia a bardzo skutecznie moze wykazać wszelkie choroby z najniższym stadium choroby. Dzięki czemu można wdrożyć szybkie leczenie.
Awatar użytkownika
mada
Posty: 61
Rejestracja: 20 wrz 2019, 9:29

Re: Swędzenie pochwy

Post autor: mada »

Myślę że takie objawy mogą też świadczyć o zakażeniu hpv, jeśli więc masz podejrzenie że mogłaś się gdzieś zarazić to kup sobie w aptece papilocare, ten żel pomaga usunąć wirusa z szyjki macicy
Pośka

Re: Swędzenie pochwy

Post autor: Pośka »

A może to też problem suchości pochwy? Warto się nad tym zastanowić. Poczytajcie o właściwościach preparatu Vagisan. Myślę, że w tej sytuacji będzie to dobry wybór.
Zośka

Re: Swędzenie pochwy

Post autor: Zośka »

Jak jest długotrwałą dolegliwość jednak radziłabym iść do ginekologa. Jak ktoś z okolic Warszawy to warto zajrzeć do Szpitala Sw. Elżbiety na Mokotowie. Tam maja bardzo dobra opieke medyczna ,w tym również ginekologów.
Awatar użytkownika
bec09
Posty: 50
Rejestracja: 21 lip 2020, 11:22

Re: Swędzenie pochwy

Post autor: bec09 »

Oczywiście wizyta u ginekologa to właściwe rozwiązanie, ale jeśli czekasz na wizytę, to jak najbardziej możesz zastosować Octenisept, który zdecydowanie wpłynie na to, że swędzenie będzie mniejsze i nie będzie tak dokuczało. Wiem z własnego doświadczenia, ponieważ stosuję za każdym razem, kiedy mam taki problem.
Maśka

Re: Swędzenie pochwy

Post autor: Maśka »

Swędzenie pochwy zazwyczaj oznacza jakąś infekcję, najczęściej grzybiczą. Polecam zajrzeć do treści artykułu tu https://www.exitdoor.pl/zdrowie-i-uroda ... e-intymne/ Warto skorzystać z tych wskazówek. Pozdrawiam serdecznie. Dbajcie o siebie dziewczyny!
Awatar użytkownika
kunia
Posty: 28
Rejestracja: 07 lip 2019, 21:58

Re: Swędzenie pochwy

Post autor: kunia »

Zdecydowanie należy tutaj podziałać skutecznym i sprawdzonym środkiem do leczenia infekcji intymnej. Nie leczmy się same, ani tym bardziej tzw domowymi sposobami. Mnie pomógł w leczeniu suchości pochwy żel feminum polecony przez ginekologa, ma naturalny skład min. kwas mlekowy czy gliceryna.
Michalińka

Re: Swędzenie pochwy

Post autor: Michalińka »

Dopadała mnie ta nieprzyjemna przypadłość po porodzie :( na początku myślałam że to całkiem normalne ale gdy dolegliwości nie ustępowały a wręcz sie nasilały skorzystałam z pomocy lekarza . Moja pani ginekolog od razu poleciła mi globulki dopochwowe Cicatridina, w kila dni już mi ulżyło a po ok 10 dolegliwości całkowicie zniknęły.
Waćka

Re: Swędzenie pochwy

Post autor: Waćka »

Swędzenie pochwy może być objawem infekcji intymnej np. zapalenie sromu i pochwy .czy wiecie jak sobie radzić w takich sytuacjach? Bo nie w każdej sytuacji trzeba zaraz biec do lekarza specjalisty. Wystarczy wiedza i posiadanie leku o nazwie octenisept. To bardzo dobry i uniwersalny lek o bardzo szerokim spectrum działania.
miś

Re: Swędzenie pochwy

Post autor: miś »

Problemy intymne nie powinny być tematem tabu. Przecież każdej z nas to się zdarza. Ja z koleżankami śmiało rozmawiam, tak samo z mamą. Dzięki temu dowiadujemy się co która przeszła, co słyszała, czytała. Dla przykładu rzucam hasło leczenie zapalenia pochwy i dziewczyny mają już swoje teorie. Jakie leki stosowały, jak pomagały. Również te dostępne bez recepty.
Ława

Re: Swędzenie pochwy

Post autor: Ława »

miś pisze: ↑24 mar 2021, 14:32 Problemy intymne nie powinny być tematem tabu. Przecież każdej z nas to się zdarza. Ja z koleżankami śmiało rozmawiam, tak samo z mamą. Dzięki temu dowiadujemy się co która przeszła, co słyszała, czytała. Dla przykładu rzucam hasło leczenie zapalenia pochwy i dziewczyny mają już swoje teorie. Jakie leki stosowały, jak pomagały. Również te dostępne bez recepty.
Tym bardziej, że takie objawy wcale nie muszą wskazywać na zapalenie pochwy. Może to być na przykład problem z suchością pochwy - tak było w moim przypadku. I u mnie sprawdziły się globulki Vagisan.
ODPOWIEDZ