Pieczecie ciasta?

Pomysły na spędzanie czasu wolnego od obowiązków, dyskusje o pasjach i zainteresowaniach. Chciałbyś nauczyć się gotowania? Szukasz kogoś, z kim mógłbyś porozmawiać o wspinaczce? Zajrzyj tutaj!
Urnia

Pieczecie ciasta?

Post autor: Urnia »

Kiedy mam czas, lubię samodzielnie upiec jakieś dobre ciasto. Wiadomo, że takie domowe ciasto jest najlepsze, ale są takie miejsca jak Cukiernia Blecharzy w Krakowie, gdzie można kupić naprawdę pyszne ciasta, jak domowe :) Zresztą, nie ma się co dziwić, to rodzinna cukiernia :)
beśka

Re: Pieczecie ciasta?

Post autor: beśka »

Ja sama nic nie piekę bo nie mam totalnie zdolności cukierniczych. Jak mam ochotę na jakieś ciasto lub tort to zamawiam je w jednej z lepszych wrocławskich cukierni, w Happy Cakes https://happycakes.pl/. Zamówienia są dowożone do domu klienta pod wskazany adres. super jakość, umiarkowane ceny.
Awatar użytkownika
Daria
Posty: 547
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:24

Re: Pieczecie ciasta?

Post autor: Daria »

Pewnie, że tak ;) Jakiej mąki Wy używacie do pieczenia ciast? U mnie króluje mąka pszenna, taka jak na stronie internetowej https://jawo2008.pl/161-maka-pszenna. Wydaje mi się, że ciasta z takiej mąki wychodzą najlepiej ;)
Żonka

Re: Pieczecie ciasta?

Post autor: Żonka »

Przydałyby mi się takie silikonowe formy do pieczenia i zastanawiam się tylko, czy sprawdzą się w praktyce. Jeszcze takich nie używałam dlatego zanim je kupię wolę się Was zapytać. Jeśli któraś z Was używa tego typu to bardzo proszę aby napisać jak wychodzą ciasta z takich form. Z góry wielkie dzięki :)
Klaruś44

Re: Pieczecie ciasta?

Post autor: Klaruś44 »

Nie zawsze jest czas, poza tym jakieś proste ciasta umiem zrobić ale jak już jest potrzebne coś na urodziny np jakiś wymyślny tort to już zamawiam w znajomej mi piekarni o tutaj https://sklep.pieczywo-buczek.pl/35-torty-dzieciece bardzo smaczne i niesamowicie przyozdobione.
Awatar użytkownika
waxa
Posty: 140
Rejestracja: 18 maja 2019, 14:03

Re: Pieczecie ciasta?

Post autor: waxa »

Ciast niestety nie umiem piec, w ogóle jeżeli chodzi o jakieś słodkie rzeczy to nie potrafię nic przygotować. Jak jest jakaś okazja to po prostu zamawiam tort lub ciasto w cukierni e-torty.pl i mam zamówienie dostarczone pod wskazany adres. Zamawiając mam gwarancję, że będzie smaczny.
Tomuś

Re: Pieczecie ciasta?

Post autor: Tomuś »

Wiecie co, jeśli chodzi o mnie, to staram się wykorzystać tylko naturalnych wypieków. Jeżeli nie mogę sama kupiec chleba lub drożdżówek dla moich dzieci, wtedy zazwyczaj sięgam po ofertę sklepu https://pasol-paco.pl/ tam mają zawsze najciekawsze i najpyszniejsze propozycje w tym zakresie.
ODPOWIEDZ