Restrukturyzacja

W co inwestować, z usług jakiego banku korzystać, gdzie lokować pieniądze? Podpowiadamy, jak najlepiej dbać o swoje finanse.
Miłoszewski

Restrukturyzacja

Post autor: Miłoszewski »

Jest tu ktoś, kto ma duże doświadczenie w restrukturyzacji firm? Albo ma firmę, gdzie takie działania naprawcze były przeprowadzane? Jestem ciekaw jakie są efekty tego i czy to dobra droga do "naprawy" sytuacji samej firmy. No i jak to sie robi, bo jak sobie czytałem to nie wygląda to na zbyt proste rozwiązanie.
Dąbska

Re: Restrukturyzacja

Post autor: Dąbska »

Temat raczej z tych trudnych. Nie załatwisz tego samodzielnie. Musisz poszukać jakiejś kancelarii, która działa w tym temacie. Bo przepisy trochę zawiłe są, jak to w Polsce ;) Ale da się to ogarnąć. A czy warto? Zależy od sytuacji jaka jest w firmie. Trzeba zrobić analizę. To też raczej po stronie kancelarii.
Jokieł

Re: Restrukturyzacja

Post autor: Jokieł »

Miłoszewski pisze: ↑16 cze 2021, 22:23 Jest tu ktoś, kto ma duże doświadczenie w restrukturyzacji firm? Albo ma firmę, gdzie takie działania naprawcze były przeprowadzane? Jestem ciekaw jakie są efekty tego i czy to dobra droga do "naprawy" sytuacji samej firmy. No i jak to sie robi, bo jak sobie czytałem to nie wygląda to na zbyt proste rozwiązanie.
Trudna sprawa. I nie ma jednego rozwiązania. Co firma to jednak coś innego. Zobacz może kancelarię Fenix z Warszawy. Co prawda mają kilka biur ale ja miałem styczność tylko z nimi. Nieźli fachowcy od spraw finansowych.
DarekŁ

Re: Restrukturyzacja

Post autor: DarekŁ »

W czasie pandemii ten problem dotyczy wielu firm. Wprowadzone restrykcje dla naszego bezpieczeństwa mocno odbiły się na przychodach i opłacaniu miesięcznych zobowiązań. W kłopotach finansowych lepiej radzić się specjalistów gdyż może uda się uratować firmę i przetrwać.
Dąbska

Re: Restrukturyzacja

Post autor: Dąbska »

DarekŁ pisze: ↑30 cze 2021, 23:24 W czasie pandemii ten problem dotyczy wielu firm. Wprowadzone restrykcje dla naszego bezpieczeństwa mocno odbiły się na przychodach i opłacaniu miesięcznych zobowiązań. W kłopotach finansowych lepiej radzić się specjalistów gdyż może uda się uratować firmę i przetrwać.
Dokładnie. Łatwo nie jest. A prawo raczej nie ułatwia. Jest tak zamieszane, że bez kancelarii nie podchodź. I to w każdej dziedzinie. Teraz wszystko pewnie wymaga odpowiedniego prawnika. Restrukturyzacja kiedyś była wykonywana raczej przez duże firmy, bo tam był cały sztab prawników. I pewnie wtedy się to opłacało zrobić. Przepisy pewnie na tyle się zmniejszyły, że i małe, normalne firmy korzystają z takiego trybu. I dobrze, bo to jednak spora pomoc dla nich. Szczególnie teraz.
HirekŁ

Re: Restrukturyzacja

Post autor: HirekŁ »

Jokieł pisze: ↑28 cze 2021, 15:38 Trudna sprawa. I nie ma jednego rozwiązania. Co firma to jednak coś innego. Zobacz może kancelarię Fenix z Warszawy. Co prawda mają kilka biur ale ja miałem styczność tylko z nimi. Nieźli fachowcy od spraw finansowych.
Zgadzam się z tą opinią ponieważ bez ich pomocy do dziś miałbym kłopoty nie tylko finansowe ale i zdrowotne. Dziś zdrowie doskonałe, a finanse z miesiąca na miesiąc w coraz lepszej kondycji.
lotk

Re: Restrukturyzacja

Post autor: lotk »

Jeśli już jesteście biznesmenami, to wiecie, że na pewno można wiele ryzykować, ale dodatkowo sprawdzić odpowiednie działania. I jak dla mnie, naprawdę trudną sprawą będzie powiązanie jednego z drugim i dla mnie na przykład kancelaria restrukturyzacyjna jest potrzebna. Jeśli mamy motyw zamknięcia firmy, warto raczej próbować ją ratować.
ODPOWIEDZ