Emerytura

W co inwestować, z usług jakiego banku korzystać, gdzie lokować pieniądze? Podpowiadamy, jak najlepiej dbać o swoje finanse.
luśka

Emerytura

Post autor: luśka »

Warto już teraz odkładać na emeryturę?
kaśka

Re: Emerytura

Post autor: kaśka »

Jaasneee, zawsze warto zacząć to Ci się więcej uzbiera, ja póki co tylko na ppk odkładam, nawet sobie zrobiłam na tym ich kalkulatorze obliczenia i pasuje mi ta kwota :)
Awatar użytkownika
karos
Posty: 27
Rejestracja: 05 wrz 2020, 18:47

Re: Emerytura

Post autor: karos »

A jakie macie zdanie o ppk czy warto przystąpić? W sumie u pracodawcy już podpisałam deklarację na tak i teraz się zastanawiam czy to była dobra decyzja.
Awatar użytkownika
dorszek
Posty: 53
Rejestracja: 25 lut 2020, 11:29

Re: Emerytura

Post autor: dorszek »

Mój dziadek już od dawna odpoczywa na emeryturze. Jednak od pewnego czasu zaczął mieć problemu z biodrem. Aby ułatwić mu samodzielne chodzenie w sklepie internetowym https://www.artdeco.sklep.pl/k262,laski ... dzkie.html kupiliśmy laskę ortopedyczną. Dziadek jest z niej bardzo zadowolony.
Awatar użytkownika
Kasiak77
Posty: 594
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:33

Re: Emerytura

Post autor: Kasiak77 »

Na tej stronie internetowej https://zycieseniora.com/ekspert-radzi/ ... a-dokument możecie poczytać o legitymacjach emeryta – warunkach otrzymania, przywilejach posiadacza legitymacji emeryta, zniżkach komunikacyjnych i
zniżkach na wydarzenia kulturalne

protokół przekazania kluczy
gosława

Re: Emerytura

Post autor: gosława »

Szczerze mówiąc ja chcę mieć więcej pieniędzy na emeryturze dlatego zdecydowałam się pozostać w pkk, już teraz wiem że to dobra decyzja bo nawet tu http://rogala.pl/ponad-150-zysku-w-ppk- ... iesiacach/ facet pisze że to się opłaca, policzył ile można było zyskać już w pierwszym roku
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 531
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:03

Re: Emerytura

Post autor: mczay »

Nie warto jest zdawać się tylko i wyłącznie na państwo - niestety emerytury w naszym kraju nie pozwalają na godne życie osób starszych, szczególnie gdy zaczną chorować. Właśnie dlatego warto jeszcze w wieku produktywnym otworzyć indywidualne konto emerytalne. Super ofertę tego typu ma generali.
ODPOWIEDZ