ekologiczny dom

Rozwiązania zero waste, pomysły na naturalne sposoby leczenia schorzeń, produkty, które wzmocnią Twoje ciało.
Awatar użytkownika
Bernadeta1982
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2022, 6:33

ekologiczny dom

Post autor: Bernadeta1982 »

Cześć! Powiedzcie mi, co robicie i jakie rozwiązania wprowadziliście, żeby wasz dom był nieco bardziej ekologiczny i przyjazny środowisku? U mnie na przykład poza segregowaniem śmieci (co jest podstawą moim zdaniem) wykorzystuje się ekologiczne środki czystości. Mieliście kiedyś okazję ich używać? Jeśli nie, to polecam na próbę coś kupić, będziecie zadowoleni :P
Awatar użytkownika
sevenpoints
Posty: 528
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:16

Re: ekologiczny dom

Post autor: sevenpoints »

Wiesz co, jeśli masz w domu elektrośmieci nadające się do recyklingu, warto skontaktować się z firmą odbiorydomowe.pl. Zbiera ona tego typu sprzęty na ternie Warszawy, więc jeśli mieszkasz w pobliżu, to warto rozważyć ich usługi. Wystarczy wypełnić formularz, a oni się z Tobą skontaktują i wspólnie ustalicie dogodny termin.
ekologiczny903

Re: ekologiczny dom

Post autor: ekologiczny903 »

Spółdzielnie mogą wpłynąć na przestrzeganie segregacji śmieci przez lokatorów. Są teraz takie specjalne systemy z dyspenserami, które wydają oznakowane worki. Oznakowanie to QR, które przypisane jest do konkretnego lokalu. Widziałam coś takiego w ofercie Ecosorting.
ODPOWIEDZ