Zielona woda w basenie

Rozmawiamy o kwestiach związanych z budowaniem i remontowaniem domu. Polecamy fachowców, hurtownie budowlane, dzielimy się tipami. Radzimy, jak sprawnie zbudować i wyremontować dom.
Awatar użytkownika
meki
Posty: 38
Rejestracja: 26 wrz 2019, 13:18

Zielona woda w basenie

Post autor: meki »

Miałam basen w zeszłym roku i niestety musiałam często wymieniać wodę bo woda robila się zielona....

Czy macie swoje sposoby na zieloną wodę w basenie?

Jak z tym walczyć?
Awatar użytkownika
Dariaa
Posty: 47
Rejestracja: 25 wrz 2019, 7:17

Re: Zielona woda w basenie

Post autor: Dariaa »

O wode w basenie jak i o sam basen trzeba regularnie dbać.... . Najczęściej stosowaną metodą pielęgnacji wody jest metoda chlorowa. Możesz kupić sobie tabletki z chlorem albo w przypadku większego basenu dozownik chloru, który sam bedzie co jakiś czas wrzucał wodę do basenu. Po napełnieniu basenu granulatem, wartość pH wynosi do 7,2 do 7,6. Ponadto tabletka chlorowa długoterminowa dba o ciągłe chlorowanie i sterylizację wody basenowej.

Zerknij sobie tutaj:
https://www.dobrebaseny.pl/news/n/235/J ... -w-basenie

Na stronie jest sporo informacji o tym jak pięlegnować wodę w basenie.....

Jesli zajmiesz sie tym w odpowiedni sposób, nie będziesz musiała wymieniać wody do końca sezonu.
Awatar użytkownika
Freja
Posty: 42
Rejestracja: 05 mar 2020, 21:54

Re: Zielona woda w basenie

Post autor: Freja »

Meki, jest na to wiele sposobów. Możesz kupić pokrywę basenową, siatkę do wyłapywania zabrudzeń albo specjalną pompę z wymiennymi filtrami, służącą do oczyszczania wody.
Ja zaopatruję się co roku w takie rzeczy, bo już od lat w sezonie korzystamy z basenu ogrodowego. Zakupy robię zwykle tutaj: https://basenyogrodowe.pl/28-akcesoria-basenowe , ponieważ wiem, że wszystkie akcesoria o których wspomniałam wyżej są dobrej jakości i mam też pewność ich dostępności.
Chemię basenową, o której wspomniała Daria też tu dostaniesz.
KamilŁ39

Re: Zielona woda w basenie

Post autor: KamilŁ39 »

Możesz także zainteresować się tematem odkurzaczy basenowych. Są to niewielkie urządzenia służące do czyszczenia dna basenu, bez konieczności opróżniania go z wody. Ja od długiego czasu używam modelu: https://all-spa.pl/oferta/odkurzacze-wo ... supreme-m4 i jestem bardzo zadowolony z jego działania.
Awatar użytkownika
atenro
Posty: 634
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:32

Re: Zielona woda w basenie

Post autor: atenro »

Ostatnio sporo szukałem w Internecie informacji na ten temat, i udało się rozwiać wątpliwości. Już nie musisz błądzić i tracić czas na szukanie odpowiedzi na twoje pytania, bo zrobiłem to za Ciebie! Wystarczy że wejdziesz w tę stronę www a dowiesz się więcej ... https://www.jonizatory.eu/
ODPOWIEDZ