Pompa ciepła do domu

Rozmawiamy o kwestiach związanych z budowaniem i remontowaniem domu. Polecamy fachowców, hurtownie budowlane, dzielimy się tipami. Radzimy, jak sprawnie zbudować i wyremontować dom.
Awatar użytkownika
Mojra
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2022, 4:57

Pompa ciepła do domu

Post autor: Mojra »

U kogo z was jest w domu pompa ciepłownicza? Dużo się słyszy, że to rozwiązanie bardzo ekologiczne i jednocześnie ekonomiczne, że pozwala oszczędzić na kosztach ogrzewania i tak dalej. Możecie mi opowiedzieć jak to faktycznie wygląda? Chciałabym po prostu poznać wasze doświadczenia związane z korzystaniem z tych pomp. Być może wreszcie się zdecyduję :D
Barti83

Re: Pompa ciepła do domu

Post autor: Barti83 »

Nie ma nad czym się zastanawiać. Ja także posiadam pompę ciepła i uważam, że jest to bardzo nowoczesna i ekologiczna alternatywa dla tradycyjnego systemu grzewczego domu, dzięki której jestem w stanie obniżyć swoje opłaty nawet o 60-70%. Na realizację inwestycji udało mi się także otrzymać atrakcyjne dofinansowanie z rządowego programu Czyste Powietrze. W doborze odpowiednich urządzeń oraz ich montażu pomogli mi pracownicy firmy „FHU DANIEL” z Zakopanego. Posiadają w tym zakresie szeroką wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie.
Roxi

Re: Pompa ciepła do domu

Post autor: Roxi »

Co by nie mówić to jest to rozwiązanie, które jest na topie i w sumie to my sami tak naprawdę decydujemy się na to jakie urządzenie finalnie się u nas pojawi. Dla mnie wielkim zaskoczeniem było to jak dowiedziałam się, iż pompy ciepła Kaisai są produkowane w Chinach a nie w Japonii jak do tej pory myślałam.
Awatar użytkownika
wieslawa
Posty: 63
Rejestracja: 01 cze 2019, 15:40

Re: Pompa ciepła do domu

Post autor: wieslawa »

Ja bym postawiła na takie rozwiązanie jak pompy ciepła cena: https://hap.pl/pl/menu/ogrzewanie/pompy-ciepla-243 . W internecie można znaleźć wiele ciekawych informacji na ten temat.
ODPOWIEDZ