Pompa ciepła do domu

Rozmawiamy o kwestiach związanych z budowaniem i remontowaniem domu. Polecamy fachowców, hurtownie budowlane, dzielimy się tipami. Radzimy, jak sprawnie zbudować i wyremontować dom.
Awatar użytkownika
Mojra
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2022, 4:57

Pompa ciepła do domu

Post autor: Mojra »

U kogo z was jest w domu pompa ciepłownicza? Dużo się słyszy, że to rozwiązanie bardzo ekologiczne i jednocześnie ekonomiczne, że pozwala oszczędzić na kosztach ogrzewania i tak dalej. Możecie mi opowiedzieć jak to faktycznie wygląda? Chciałabym po prostu poznać wasze doświadczenia związane z korzystaniem z tych pomp. Być może wreszcie się zdecyduję :D
Barti83

Re: Pompa ciepła do domu

Post autor: Barti83 »

Nie ma nad czym się zastanawiać. Ja także posiadam pompę ciepła i uważam, że jest to bardzo nowoczesna i ekologiczna alternatywa dla tradycyjnego systemu grzewczego domu, dzięki której jestem w stanie obniżyć swoje opłaty nawet o 60-70%. Na realizację inwestycji udało mi się także otrzymać atrakcyjne dofinansowanie z rządowego programu Czyste Powietrze. W doborze odpowiednich urządzeń oraz ich montażu pomogli mi pracownicy firmy „FHU DANIEL” z Zakopanego. Posiadają w tym zakresie szeroką wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie.
Roxi

Re: Pompa ciepła do domu

Post autor: Roxi »

Co by nie mówić to jest to rozwiązanie, które jest na topie i w sumie to my sami tak naprawdę decydujemy się na to jakie urządzenie finalnie się u nas pojawi. Dla mnie wielkim zaskoczeniem było to jak dowiedziałam się, iż pompy ciepła Kaisai są produkowane w Chinach a nie w Japonii jak do tej pory myślałam.
Awatar użytkownika
wieslawa
Posty: 81
Rejestracja: 01 cze 2019, 15:40

Re: Pompa ciepła do domu

Post autor: wieslawa »

Ja bym postawiła na takie rozwiązanie jak pompy ciepła cena: https://hap.pl/pl/menu/ogrzewanie/pompy-ciepla-243 . W internecie można znaleźć wiele ciekawych informacji na ten temat.
Awatar użytkownika
lampka
Posty: 259
Rejestracja: 01 mar 2019, 16:12

Re: Pompa ciepła do domu

Post autor: lampka »

Pompa ciepła w domu to najlepsze co może być, uwierzcie mi! A wybór pomp generalnie jest tak duży, że na pewno uda wam się wybrać coś właściwego. Ja sugeruję pompy Mitsubishi montowane przez https://cncpompyciepla.pl/ ale oczywiście ostateczna decyzja należy do was.
kamiil

Re: Pompa ciepła do domu

Post autor: kamiil »

Uważam, że warto rozważyć też jednak pompy ciepła jako efektywne rozwiązanie. Ostatnio odkryłem tę ofertę, a jej korzyści i wysoka jakość urządzeń naprawdę mnie przekonują, do tego ceny nie są wygórowane.
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 68
Rejestracja: 08 maja 2019, 8:24

Re: Pompa ciepła do domu

Post autor: kasiunia »

Rzeczywiście trzeba stwierdzić ,że coraz więcej osób budujących domy decyduje się na pompy ciepła .To urządzenia bardzo przydatne i przede wszystkim pro ekologiczne. Szczególnie dobrze sprawdzają się współpracując z instalacją fotowoltaiczną.
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 49
Rejestracja: 03 lip 2019, 17:21

Re: Pompa ciepła do domu

Post autor: paniola »

Każdy , kto podjął się trudu budowy domu szuka teraz najlepszego rozwiązania aby ten dom ogrzać. Wiele z tych osób decyduje się na urządzenie takie jak pompa ciepła . Świetnym wyborem jest pompa ciepła współpracująca z instalacją fotowoltaiczną. To się na prawdę sprawdza.
Maciejj

Re: Pompa ciepła do domu

Post autor: Maciejj »

Pompy ciepła mogą znacząco obniżyć rachunki za energię, ponieważ korzystają z niewielkiej ilości energii elektrycznej do przemieszczania ciepła z jednego miejsca do drugiego. Pompy ciepła mogą pełnić funkcję zarówno ogrzewania, jak i chłodzenia pomieszczeń, co sprawia, że są wszechstronnym rozwiązaniem dla klimatyzacji domowej.

UWAGA! nie płaci za usługi SEO
agataa

Re: Pompa ciepła do domu

Post autor: agataa »

Sama zastanawiam się nad tym by postawić na pompę ciepła od https://daikin.konin.pl/ . Urządzenia te wyróżniają się wysoką jakością i skutecznością, dodatkowo też obsługa z wielkim zaangażowaniem podchodzi do spraw klientów co jest też ważne
ODPOWIEDZ