Kiedy instalować panele?

Rozmawiamy o kwestiach związanych z budowaniem i remontowaniem domu. Polecamy fachowców, hurtownie budowlane, dzielimy się tipami. Radzimy, jak sprawnie zbudować i wyremontować dom.
Władzio

Kiedy instalować panele?

Post autor: Władzio »

Czy panele słoneczne można instalować zimą i czy wybór pory roku ma znaczenie dla takiej instalacji
?
Radzisław

Re: Kiedy instalować panele?

Post autor: Radzisław »

Z panelami jest dokładnie tak jak z każdą budową. Jak są na zewnątrz mrozy tak jak teraz to nie da się pewnych rzeczy wykonać więc trzeba czekać do wiosny.
Dlatego jeśli chcesz mieć panele jak najszybciej to wykorzystaj czas zimowy do konsultacji z przedstawicielem firmy, która montuje instalacje fotowoltaiczne i on ustali harmonogram robót wraz z szacunkową wyceną :)
Ta firma robiła w moim domu, solidnie i z długą gwarancją https://hymon.pl/
samiś0303

Re: Kiedy instalować panele?

Post autor: samiś0303 »

No pewnie, że tak. Oszczędności mogą być całkiem spore, dlatego to takie dobre rozwiązanie! Na czym dokładnie polega fotowoltaika można zobaczyć tutaj http://worldofsocial.pl/dom/fotowoltaik ... wych-2021/ Genialna strona i proste informacje! Nawet ja, osoba co mało się zna, wiem, że panele słoneczne to godna inwestycja. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że nie każdego na to stać, dlatego lepiej byłoby postarać się o dofinansowanie.
Awatar użytkownika
Lucja
Posty: 56
Rejestracja: 09 kwie 2019, 17:36

Re: Kiedy instalować panele?

Post autor: Lucja »

Czytałam niedawno o panelach słonecznych i dowiedziałam się, że to idealne rozwiązanie nawet dla niedużych domów jednorodzinnych, bo prąd można mieć praktycznie za darmo. Widziałam, że panele w ofercie ma firma https://pvstar.pl/pol_m_Panele-fotowoltaiczne-152.html . Dostępne są panele o ogromnej mocy, które są przeznaczone raczej dla dużych firm, i o mniejszej, dla domów. Chyba warto ich sprawdzić.
Kopeł

Re: Kiedy instalować panele?

Post autor: Kopeł »

Kompleksowo panelami słonecznymi zajmuje się firma https://goldsun.com.pl/. Zdecydowanie właśnie polecam ich, bo dobór paneli jest bardzo dobry, dopasowanie do potrzeb oraz montaż bez zarzutów. Ogólnie właśnie firma bardzo dobrze zna się na pracy, to przekłada się na super efekt
kaśka2

Re: Kiedy instalować panele?

Post autor: kaśka2 »

Moje zdanie jest taka, że nie ma to większego znaczenia. Oczywiście w okresie zimowym, kiedy są duże opady śniegu czy oblodzeni, to instalacja może być utrudniona. Najlepszy okres, to zdecydowanie wiosna, ale w pozostałych miesiącach również można zakładać panele. Poczytajcie sobie jak działa instalacja fotowoltaiczna 3 kw. Być może okaże się, że będzie to idealne rozwiązanie.
uropka

Re: Kiedy instalować panele?

Post autor: uropka »

Warto skontaktowac sie z firma ktora takie instalacje przeprowadza i z nimi dogadac termin :) ja mialam okazje korzystac z uslug https://passive-instal.pl/ - nie ma u nich problemow z dalekimi terminami, maja uczciwa cene, sa terminowi i profesjonalni w podejsciu :) doradza tez w razie potrzeby :)
ODPOWIEDZ