Fotowoltaika

Rozmawiamy o kwestiach związanych z budowaniem i remontowaniem domu. Polecamy fachowców, hurtownie budowlane, dzielimy się tipami. Radzimy, jak sprawnie zbudować i wyremontować dom.
Awatar użytkownika
Darwit1971
Posty: 48
Rejestracja: 04 mar 2019, 18:07

Fotowoltaika

Post autor: Darwit1971 »

Co sądzicie na temat instalacji fotowoltaicznej http://elektrum.com.pl/fotowoltaika? Zastanawiam się czy warto by było wybudować taki system na dachu mojego mieszkania. Myślicie, że jest to opłacalne?
Awatar użytkownika
Petroniusz-64
Posty: 11
Rejestracja: 13 kwie 2019, 23:46

Re: Fotowoltaika

Post autor: Petroniusz-64 »

Najważniejsze jest dopasowanie instalacji do potrzeb użytkownika – ważne jest to, żeby instalacja dostarczała tylko kWh energii elektrycznej ile jest rzeczywiście potrzebne.
Awatar użytkownika
Daria
Posty: 547
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:24

Re: Fotowoltaika

Post autor: Daria »

Jeśli planujecie montaż paneli fotowoltaicznych lub skorzystanie z innych odnawialnych źródeł energii, to polecam zajrzeć na stronę https://www.efektywniej.pl/kontakt/. Znajdziecie tam kontakt do firmy Efektywniej z Wrocławia, która wykonuje audyty wykorzystania takich odnawialnych źródeł ;)
kamiś

Re: Fotowoltaika

Post autor: kamiś »

A tutaj http://universun.pl/instalacja-fotowoltaiczna-6-kw/ już zaglądaliście? Jeśli nie, to myślę, że warto. Macie tam bowiem sporo ciekawych informacji na temat instalacji fotowoltaicznej 6 kw. Myślę, że warto na spokojnie się tam rozejrzeć i przede wszystkim pomyśleć o takim praktycznym i przede wszystkim niezwykle ekologicznym rozwiązaniu, dzięki którym można naprawdę wiele zaoszczędzić. Pomyślcie koniecznie nad tego typu opcją, zwłaszcza jeśli macie odpowiednio nasłonecznione miejsce.
nedń

Re: Fotowoltaika

Post autor: nedń »

Posiadamy instalację fotowoltaiczną i produkujemy nasz własny prąd. To bardzo dobre, ekologiczne rozwiązanie, bo nie tylko mamy mniejsze rachunki, to jeszcze energię zdobywamy w ekologiczny sposób. Nasza instalacje wykonała firma MJ System https://www.mjsystemolsztyn.pl/fotowoltaika.html z Olsztyna. Spisali się bardzo dobrze, to rzetelni specjaliści, mają szeroki zakres usług, robią także montaż pomp ciepła, co nas kusi, ale to w przyszłości, polecam.
płosk

Re: Fotowoltaika

Post autor: płosk »

My jakiś czas szukaliśmy fachowców od instalacji fotowoltaicznych. Wreszcie znajomy polecił nam firmę Haldex https://www.haldex.com.pl/sprzedaz/pane ... woltaiczne i to okazał się dobry wybór. Kontrahent rzetelny i godny zaufania, który proponuje ofertę wysokiej jakości paneli w stosunkowo przystępnej cenie. Oprócz tego można liczyć na profesjonalne doradztwo.
ODPOWIEDZ