Ekologiczne ogrzewanie

Rozmawiamy o kwestiach związanych z budowaniem i remontowaniem domu. Polecamy fachowców, hurtownie budowlane, dzielimy się tipami. Radzimy, jak sprawnie zbudować i wyremontować dom.
Awatar użytkownika
żelisław_86
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2022, 21:17

Ekologiczne ogrzewanie

Post autor: żelisław_86 »

Wiecie co, budujemy właśnie dom i jeszcze jesteśmy na tym etapie, że możemy ewentualnie zmienić formę ogrzewania, którą mamy zaplanowaną. Bo zaplanowane mamy ogrzewanie gazowe, dodatkowo obowiązkowo będzie też rekuperacja w domu więc wydaje mi się, że jest to dość ekologiczne rozwiązanie. A może dobrą opcją będzie dodatkowo zrobić też kominek? Jak myślicie?
Mirabela

Re: Ekologiczne ogrzewanie

Post autor: Mirabela »

Najbardziej w obecnej sytuacji, opłaca sie zainwestować w pompę ciepłą. To najrozsądniejszy wybór, patrząc na to co się dzieje na świecie i na rynku paliw. My od roku mamy pompę model Estia firmy Toshiba HVAC https://toshiba-hvac.pl/. Super sprzęt, na pewno gdybyśmy mieli ponownie wybierać, tez na nią byśmy sie zdecydowali. Doskonale nadaje i do ogrzewania domu i do przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Jest bardzo wydajna, wygodne w użytkowaniu i bezpieczne. Producent, czyli firma Toshiba to znana od lat firma, która oferuje nowoczesne i ekologiczne rozwiązania do domu, zwiększające wygodę życia.
renik

Re: Ekologiczne ogrzewanie

Post autor: renik »

Awarie urządzeń grzewczych zawsze stanowią duży problem. Jeśli chcesz żeby naprawa Junkersów Poznań była jak najlepiej dostosowana do Twoich potrzeb, powinieneś pamiętać o ich profesjonalnych usługach i mieć ich dane kontaktowe zawsze pod ręką.
maniaa88

Re: Ekologiczne ogrzewanie

Post autor: maniaa88 »

Ja to mam dość problemów i też po prostu szukam fachowego podejścia, dlatego tu https://flamcogroup.com/pl zerkam na opcje grzewcze. To u mnie wiadoma sprawa, ale jeśli już, to ja mam w sumie naprawdę sporo informacji na ten temat i wiem, że tu fachowo podejdą do sprawy. To mi jak najbardziej odpowiada.
aleksaa

Re: Ekologiczne ogrzewanie

Post autor: aleksaa »

A co myślicie przykładowo o takich opcjach, jak piecyk elektryczny do łazienki ? Czy warto na coś takiego się zdecydować? Tak pytam, ponieważ w mojej łazience, jakoś zimno jest, cały czas jakby było to miejsce nie dogrzane mimo starań... Dlatego teraz zastanawiam się czy nie kupić takiego piecyka.
nadiaa

Re: Ekologiczne ogrzewanie

Post autor: nadiaa »

Grunt to, aby też wykonać poszczególne instalacje grzewcze solidne i niezawodnie. Dlatego takie artykuły, jak zawory grzejnikowe powrotne i inne rzeczy, to najlepiej kupować w sprawdzonych miejscach, typu Arka Instalacje. Gdzie macie pewność co do jakości.
Jaga6

Re: Ekologiczne ogrzewanie

Post autor: Jaga6 »

Będąc w temacie ogrzewania, dobrze jest zastanowić się nad możliwością montażu wkładu kominowego. Wkład kominowy to rozwiązanie, które ma za zadanie odprowadzać spaliny, a także uszczelniać nasz komin. Decydując się na takie rozwiązanie, warto jest wybrać odpowiedni rodzaj wkładu do ogrzewania jakie mamy. Jeśli nie wiesz na jaki się zdecydować , warto sprawdzić oferty firm które oferują tego typu usługi. Tutaj znajdziesz ofertę jednej z takich firm https://jawar.com.pl/
Kamilla4032

Re: Ekologiczne ogrzewanie

Post autor: Kamilla4032 »

Myślę, że to bardzo ważne, aby wybrać ekologiczne ogrzewanie. Dodatkowo takie ogrzewania są również bardzo wygodne i komfortowe dla wszystkich użytkowników.
__
Endodoncja
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 69
Rejestracja: 08 maja 2019, 8:24

Re: Ekologiczne ogrzewanie

Post autor: kasiunia »

Wiele osób w ostatnim czasie zainstalowało w swoich domach pompy ciepła .Dobrze wiemy ,że te rozwiązania zasilane są energią elektryczną.Uważam więc ,że idealnym rozwiązaniem, będzie kiedy pompa współpracuje z instalacją fotowoltaiczną. Dzięki temu w określonej perspektywie czasu nasza kieszeń odczuje obniżone rachunki a środowisko naturalne będzie po prostu bardziej czyste niż dotychczas.
ulkaa

Re: Ekologiczne ogrzewanie

Post autor: ulkaa »

Zawsze też można jednak postawić na https://daikin.konin.pl . Jeśli chodzi o zakup pompy ciepła to szczerze mówiąc usługi są tutaj świadczone na bardzo wysokim poziomie i przede wszystkim koszty nie są wygórowane
areek

Re: Ekologiczne ogrzewanie

Post autor: areek »

Bardzo dobrą opcją jest https://nesko24.pl/pl/c/Zestawy-solarne ... 203/1/full . Ostatnio miałam okazję przyjrzeć się tej ofercie, i uważam, że warto. Sprzęty są solidnie wykonane, co z pewnością przyciąga uwagę, a ich obiecujący design dodatkowo zwiększa ich atrakcyjność.

suunto m2
Awatar użytkownika
sevenpoints
Posty: 528
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:16

Re: Ekologiczne ogrzewanie

Post autor: sevenpoints »

Jeśli chcielibyście rozpocząć przygodę w branży grzewczej i zostać instalatorem tego typu urządzeń, to warto zajrzeć pod ten link https://www.stiebel-eltron.pl/pl/serwis ... ltron.html gdzie znajdziecie więcej szczegółów. Firma jest na rynku od lat i posiada spore doświadczenie, więc nie zostaniecie na lodzie.
Awatar użytkownika
wieslawa
Posty: 81
Rejestracja: 01 cze 2019, 15:40

Re: Ekologiczne ogrzewanie

Post autor: wieslawa »

Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie jak ogrzewanie podłogowe: https://terme.pl/pl/menu/ogrzewanie/ogr ... logowe-195 . Słyszałam, że tego rodzaju ogrzewanie jest ekologiczne i ekonomiczne. Na pewno warto rozważyć.
Awatar użytkownika
Dariaa
Posty: 54
Rejestracja: 25 wrz 2019, 7:17

Re: Ekologiczne ogrzewanie

Post autor: Dariaa »

Do nowego domu nie ma sensu montować kotła gazowego bo zaraz będzie trzeba ich się pozbywać chociaż w tym momencie jest to najtańsze w zakupie i utrzymaniu.
Zostaje pompa ciepła albo kocioł na biomasę .
Pompa ciepła przy takim domu 120 M2 w nowym standardzie zużyje ci jakieś 2 tys kWh jest to bardzo fajny wynik.
Przy kotle na pellet licz z 2-3 tony
Zostaje jeszcze kocioł zgazowujący drewno wyjdzie ci jakieś 5m3 drewna ale koszt montażu jest dość wysoki i waha się na poziomie równym bądź większym niż pompy ciepła i potrzebne jest dość duże pomieszczenie na bufor ciepła. Trzeba też się trochę napracować przy drewnie ale za to mamy ogromny plus niezależności patrząc na ceny drewna to one ostatnio podrożały najmniej i wbrew pozorom cena tego surowca jest dosyć stała w porównaniu do innych. Można też sobie kupić opału na kilka sezonów do przodu i czekać na korzystny moment zakupu, to samo w zasadzie dotyczy pelletu tyle tylko że cena zakupu jest o wiele wyższa a sama produkcja zależna od cen prądu. Nikt ci nie odpowie ci wybrać, według mnie odpowiedzieć musisz sobie sam. Jeśli chce ci się poświęcić tydzień raz na 3 lata i palić raz na parę dni to kocioł na drewno, jak chcesz mieć spokój to pompa ciepła, kotła na pellet bym nie brał pod uwagę. Bo to taki pół środek niby nie trzeba palić bo się robi samo ale nosić już tak a koniec końców cena surowca jest i tak zależna od prądu i kosztów pracownika, a drewno zawsze możesz iść do leśnika i wyciac sobie sam to już w ogóle koszt jest komiczny.

Poleciłbym na pewno kontakt z nimi:
saunierduval.pl

Powinni dobrać najlepsze urządzenie bo tak naprawdę wszystko tutaj zależy od tego jaki jest to dom oraz jakie ma zapotrzebowanie.
ODPOWIEDZ