budowa domu - rady

Rozmawiamy o kwestiach związanych z budowaniem i remontowaniem domu. Polecamy fachowców, hurtownie budowlane, dzielimy się tipami. Radzimy, jak sprawnie zbudować i wyremontować dom.
Awatar użytkownika
janusz-89
Posty: 1
Rejestracja: 12 wrz 2022, 7:45

budowa domu - rady

Post autor: janusz-89 »

Macie jakieś rady dla osób, które planują budowę własnego domu? U mnie byłoby to raczej 70m2 bez pozwolenia, ale i tak wolę poradzić się innych osób, które mają już jakieś doświadczenie w tym zakresie. Słyszałem, że warto brać pod uwagę domu modułowe, co o tym sądzicie? Ponoć proces trwa o wiele krócej i to mnie chyba najbardziej przekonuje. Macie coś więcej do powiedzenia?
Ryszard

Re: budowa domu - rady

Post autor: Ryszard »

Jeśli szukacie sposobu jak szybko i sprawnie ocieplić dom, to ciekawym, wartym rozważenia rozwiązaniem są płyty styropianowe z wprasowanym klinkierem. Ich producent (jedyny w Polsce jeśli chodzi o ten system) - firma Styromat - https://www.styromat.com.pl/ wykonuje je z wysokiej jakości materiałów, jest więc to rozwiazanie na lata. Płyty mają specjalne łączenie na których nie tworzą sie mostki termiczne. W dodatku wszystkie prace montażowe wykonuje się na sucho, więc niezależnie od pogody. Po wykonaniu ocieplenia, dzięki wprasowanemu klinkierowi jest też wykonana od razu piekna elewacja.
ODPOWIEDZ