Odpowiednia szkoła dla dziecka

Masz kłopot i szukasz obiektywnej opinii lub rady? Dodaj wątek, opisz swoje problemy - na pewno ktoś Ci pomoże!
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 531
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:03

Odpowiednia szkoła dla dziecka

Post autor: mczay »

Wybieramy właśnie odpowiednią szkołę dla naszego dziecka, które już w przyszłym roku pójdzie do pierwszej klasy. Zależy nam raczej na placówkach prywatnych. Czy możecie podzielić się swoimi opiniami i wnioskami, jeśli chodzi o różne szkoły? Gdzie zapisaliście swoje dziecko?
Awatar użytkownika
olik89899
Posty: 204
Rejestracja: 02 paź 2019, 16:00

Re: Odpowiednia szkoła dla dziecka

Post autor: olik89899 »

Ja rok temu dla dziecka wybrałam Te Vizję na Okopowej. Jest to szkoła prywatna, dwujęzyczna. Jak najbardziej mogę polecić Ci tą szkołę z tego względu, że dziecko każdego dnia wiele się uczy, nauka nie jest dla niego męcząca i wynosi ze szkoły bardzo dużo wiedzy, więc myślę, że to ważne.
Awatar użytkownika
bec09
Posty: 50
Rejestracja: 21 lip 2020, 11:22

Re: Odpowiednia szkoła dla dziecka

Post autor: bec09 »

Też właśnie słyszałam o tej szkole, bo właśnie moje dziecko chciałoby na Okopowej pójść do liceum, które realizuje program IB, który ma związek z międzynarodową maturą. O tym wszystkim możecie przeczytać sobie bezpośrednio na ich stronie. Myślę, że to bardzo ważny i przede wszystkim dobry krok w przyszłości, no i w dalszą edukację, bo można pomyśleć nawet o studiach za granicą.
Awatar użytkownika
zenka
Posty: 31
Rejestracja: 19 cze 2019, 20:42

Re: Odpowiednia szkoła dla dziecka

Post autor: zenka »

Myślę, że jak już wybiera się szkołę prywatną, to warto wybrać taką, która cieszy się naprawdę dobrą renomą, bo dzięki temu dziecko uczy się w odpowiednich warunkach i przede wszystkim na dobrym poziomie, a takich rzeczy na pewno można oczekiwać od prywatnych placówek.
Awatar użytkownika
mary939
Posty: 28
Rejestracja: 18 wrz 2020, 23:03

Re: Odpowiednia szkoła dla dziecka

Post autor: mary939 »

Hej! Ja podzielę się moimi spostrzeżeniami dotyczącymi też właśnie Te Vizji na Ochocie. My jesteśmy zachwyceni, bo córka kończyła ostatnią klasę podstawówki w czasie pandemii. Obawialiśmy się o wyniki końcowe, ale szkoła udźwignęła wszystko. Córka uczyła sie tak samo, jak w szkole.
Awatar użytkownika
tomasz22
Posty: 178
Rejestracja: 22 paź 2019, 11:45

Re: Odpowiednia szkoła dla dziecka

Post autor: tomasz22 »

Moja córka szukała odpowiedniej szkoły dla siebie. W końcu zdecydowała się na technikum i jest z tego powodu bardzo zadowolona . Podręczniki do nauki zamówiła z tej księgarni tutaj https://www.taniaksiazka.pl/tanie-podre ... a-562.html . Przy zakupie kilku książek jednorazowa przesyłka.
małami

Re: Odpowiednia szkoła dla dziecka

Post autor: małami »

My też podręczniki zamawialiśmy przez internet. Właśnie szukam zeszytów i chyba zamówie wszystkie tutaj https://www.taniomania.pl/t/zeszyty-b5 Na początku roku kupiłam trochę zeszytów, ale okazały się za małe.
żana

Re: Odpowiednia szkoła dla dziecka

Post autor: żana »

Dzięki za Wasze opinie, ponieważ przyznam, że Te Vizja od dłuższego czasu mnie bardzo interesuje, a Okopowa jest bardzo blisko mojego domu. Moją córkę przekonuje właśnie program IB, który daje tą możliwość napisania matury międzynarodowej. A wiem, że ma bardzo dalekie plany.
andżelika32

Re: Odpowiednia szkoła dla dziecka

Post autor: andżelika32 »

Matura międzynarodowa daje bardzo duże możliwości, więc wydaje mi się, że to bardzo dobry wybór, który będzie skutkował w przyszłości. Dzięki maturze narodowej można pojechać na studia za granicę. Do tego super, że szkoła ma rozszerzony język angielski.

himalaya callisia
truśka

Re: Odpowiednia szkoła dla dziecka

Post autor: truśka »

Ja myślę że dla dziecka które jest w przedszkolu czy szkole warto wykupić ubezpieczenie NNW, tutaj https://cuk.pl/kalkulator-nnw-dziecka macie napisane przed czym taka polisa chroni i dlaczego warto ją wykupić. Moje dzieci ją mają i już się zdążyła przydać.
żanetka

Re: Odpowiednia szkoła dla dziecka

Post autor: żanetka »

A jak wyglądała cała rekrutacja do liceum Te Vizja na Okopowej? Czy ciężko się dostać? Kiedy powinno się złożyć papiery? Moje dziecko na liceum ma jeszcze czas, no ale powiem, że akurat to bardzo dobra opcja, bo nie spotkałam jeszcze oferty edukacyjnej liceum prywatnego, która będzie tak interesująca.
miłośćinarkotyk

Re: Odpowiednia szkoła dla dziecka

Post autor: miłośćinarkotyk »

W przypadku szkoły średniej w Warszawie dobrym wyborem jest Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha , to szkoła od wielu lat polecana zarówno przez rodziców jak i uczniów. Nauka stoi tam na bardzo wysokim poziomie, spory nacisk nakłada się również na naukę języków, to ważne również już w dorosłym życiu.
judyśka

Re: Odpowiednia szkoła dla dziecka

Post autor: judyśka »

My bardzo długo zastanawialiśmy się nad szkołą dla syna. Ostatecznie wybraliśmy szkołę prywatną Te Vizja. Według mnie ma najlepszych nauczycieli i świetny program. Syn chętnie chodzi do szkoły, nie ma już płaczu i krzyków podczas nauki. Ma też wielu kolegow co nas bardzo cieszy.
anuśka

Re: Odpowiednia szkoła dla dziecka

Post autor: anuśka »

Pewnie, że tak! Jeśli tylko możesz poślij dziecko do prywatnej szkoły. Te Vizja to bardzo dobry wybór. Sama chcę tam zapisać synka od 1 klasy podstawówki

samodzielny montaż klimatyzacji
Awatar użytkownika
malena
Posty: 155
Rejestracja: 20 mar 2019, 12:00

Re: Odpowiednia szkoła dla dziecka

Post autor: malena »

Przygotowując dziecko do szkoły warto zadbać o jego odpowiednie wyposażenie. Długopisy żelowe jak te https://zabawkiiszkola.pl/pl/p/DLUGOPIS ... 0D%0A/3227 , pióra, kredki, bloki, flamastry - to wszystko się przyda. Warto wcześniej znaleźć dobry sklep, gdzie te wszystkie elementy będziemy mogli kupić, w dobrej cenie.
magiś

Re: Odpowiednia szkoła dla dziecka

Post autor: magiś »

Macie świetne opinie i widzę, że Waszym zdaniem wybór jest naprawdę tutaj oczywisty, więc na pewno się nim zasugeruję i pomyślę o tej właśnie szkole dla mojej córki. Świetnie, że kładą tak duży nacisk na dwujęzyczność i naukę języka angielskiego na dobrym poziomie, bo to w życiu przydatne.
miśk3

Re: Odpowiednia szkoła dla dziecka

Post autor: miśk3 »

3x tak - zdecydowanie Te Vizja, jeśli zależy Wam na odpowiednim poziomie nauki języka angielskiego w takiej szkole. Dzięki im programowi Wasze dziecko wcale nie musi uczęszczać na dodatkowe zajęcia, bo wszystko będzie dokładnie wyjaśnione w szkole. Super program mają i świetne warunki.
Awatar użytkownika
kologos
Posty: 125
Rejestracja: 04 maja 2019, 16:35

Re: Odpowiednia szkoła dla dziecka

Post autor: kologos »

miłośćinarkotyk pisze: ↑30 paź 2020, 23:29 W przypadku szkoły średniej w Warszawie dobrym wyborem jest Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha , to szkoła od wielu lat polecana zarówno przez rodziców jak i uczniów. Nauka stoi tam na bardzo wysokim poziomie, spory nacisk nakłada się również na naukę języków, to ważne również już w dorosłym życiu.
Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha to jedne z najlepszy LO w Stolicy, zgadzam się. Duzy nacisk kładzie się tu na naukę języków obcych. Też myślę że to bardzo ważne, języków używamy obecnie w wielu zawodach i profesjach. Jeśli zaczniemy uczyć się tego wcześnie i podtrzymamy tą systematyczność, tym lepszy efekt osiągniemy w przyszłości. Tak podchodzi się do tego w tym liceum.

fajne płytki do łazienki
justyś322

Re: Odpowiednia szkoła dla dziecka

Post autor: justyś322 »

Zdecydowanie się na szkołę prywatną Te Vizję na Ochocie, która kładzie bardzo duży nacisk na naukę języka angielskiego, to dobry wybór. To pozwoli na to, aby realizować program i dobrze nauczyć dziecko języka angielskiego bez konieczności dodatkowych zajęć. Powinniście być zachwyceni całą ofertą z tego względu, że jest wyjątkowa.
ważka

Re: Odpowiednia szkoła dla dziecka

Post autor: ważka »

Mam nadzieję, że macie pojęcie, jak bardzo ważna jest odpowiednia edukacja dziecka, jeśli jeszcze nie rozpoczęliście szukać odpowiedniej szkoły. Ja już się przekonałam i mamy za sobą setki stron sprawdzonych. Wybraliśmy Te Vizję. Na pewno będziecie z takiej możliwości zadowoleni, więc sprawdźcie sobie ofertę.
ewuś93939

Re: Odpowiednia szkoła dla dziecka

Post autor: ewuś93939 »

Sprawdziłam i faktycznie widzę, że macie tutaj bardzo dobre opinie dotyczące Te Vizji, no i powiem Wam szczerze, że raczej muszę się z Wami zgodzić. Na razie dziecko uczęszcza do szkoły ponad miesiąc, ale jest różnica w porównaniu ze standardową szkołą, bo mam jeszcze starsze dzieci, które chodziły do zwykłej szkoły.
Mioł

Re: Odpowiednia szkoła dla dziecka

Post autor: Mioł »

Największy problemem na ścieżce edukacyjnej naszego dziecka, może okazać się wybór liceum. Ponieważ dostać się do wybranego liceum, nie jest łatwe, bo trzeba mieć odpowiednią ilość punktów. Jeśli nie wiecie jak obliczać punkty, to polecam zapoznać się z tym artykułem https://www.nowaera.pl/szkola-srednia-b ... zac-punkty. W nim wszystko macie wyjaśnione.
Awatar użytkownika
michalbrzezinski
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2020, 14:45

Re: Odpowiednia szkoła dla dziecka

Post autor: michalbrzezinski »

Ja zdecydowanie mogę polecić szkołę http://pspswiatucznia.pl/. To miejsce, gdzie można bardzo szeroko rozwijać pasję młodych osób. Szkoła bardzo dobrze wyposażona, z ciekawym programem, gdzie na pewno znajdziecie wiele fajnych i praktycznych informacji.
Justyś

Re: Odpowiednia szkoła dla dziecka

Post autor: Justyś »

Należy się zastanowić jaki stopień nauki ma szkoła, jak jest wyposażona ta szkoła i czy jest bezpieczna. Bezpieczna pod względem przejścia dla pieszych koło szkoły gdzie powinny stać słupki przeszkodowe https://zped.com.pl/kategoria-produktu/ ... eszkodowe/ ktre pokazują wyznaczają przejścia przez ulicę czy wysepki wyodrębnione krawężnikami.
xoxo

Re: Odpowiednia szkoła dla dziecka

Post autor: xoxo »

Myślę, że w wielu przypadkach ten artykuł https://efc.edu.pl/programy/edukacja-in ... edukacyjne może okazać się bardzo pomocny. Dowiecie się tam sporo cennych i praktycznych informacji na temat pozyskiwania funduszy dla szkół oraz grantów na projekty edukacyjne.
justyś

Re: Odpowiednia szkoła dla dziecka

Post autor: justyś »

A i też może szkoły prywatne was zainteresują? Warto i te wziąć pod uwagę, bo oferta edukacyjna może być bardzo interesująca. Ja porównywałam kilka szkół i tak Te Vizja Morena okazała się strzałem w 10! Dużo świetnych zajęć, w tym pełno dodatkowych rozwijających przeróżne pasje u dzieci. Zajęcia sportowe, artystyczne, lekcje programowania. Prywatne szkoły mogą zaoferować bardzo dużo i sama się o tym przekonałam. Pomyślcie sobie i wy o takiej, wasze dzieci dobrze na tym wyjdą.
suzii

Re: Odpowiednia szkoła dla dziecka

Post autor: suzii »

A tak z innej beczki, bo warto według mnie też poruszyć ten temat... Czy wiecie - jakie są dokładne terminy egzaminu ósmoklasisty ? Tak pytam, ponieważ niedługo moje dzieci też będą zdawać te testy i chcę sprawdzić ile jeszcze mamy czasu na naukę?
ODPOWIEDZ