Nauka

Masz kłopot i szukasz obiektywnej opinii lub rady? Dodaj wątek, opisz swoje problemy - na pewno ktoś Ci pomoże!
Awatar użytkownika
mloda2
Posty: 360
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:52

Nauka

Post autor: mloda2 »

Witajcie ! Jakie macie sposoby nauki ortografii dla dzieci ? może jakieś fajne gry itp ?

moonage daydream bowie
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 531
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:03

Re: Nauka

Post autor: mczay »

Zajrzyj na ten portal edukacyjny, a zapewniam że znajdziesz na nim informacje, które pomogą Ci nauczyć Twoje dziecko ortografii...
Awatar użytkownika
Daria
Posty: 547
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:24

Re: Nauka

Post autor: Daria »

Prawda jest taka, że dzieci najlepiej i najszybciej uczą się poprzez zabawę ;) Sami możecie sobie o tym poczytać na stronie https://www.nowaera.pl/dla-rodzica/nauka-przez-zabawe. Bawiąc się, dzieci dużo więcej zapamiętują. Oczywiście połączenie zabawy z nauką czasami może być trudne, ale wystarczy dobrze pomyśleć, a na pewno wpadnie się na jakiś pomysł ;)
Awatar użytkownika
melfi
Posty: 111
Rejestracja: 22 maja 2019, 12:30

Re: Nauka

Post autor: melfi »

Pamiętajcie, że nauka to nie uczenie się dzieci w wieku szkolnym. Nauka to także dziedzina, której poświęca się wiele osób. Na świecie ciągle coś się odkrywa, coś ktoś wynajduje. Nowe technologie są coraz bardziej dostępne w codziennym życiu. Ja bardzo lubię czytać na takie tematy. Tutaj https://dzienniknaukowy.pl/ można znaleźć naprawdę wiele różnych artykułów poświęconych między innymi tematom naszej planety, nowych technologii właśnie czy wreszcie samego człowieka. Ja co jakiś czas ta wraca w celu wyszukania nowych informacji w tematach, które mnie fascynują.
Awatar użytkownika
dorszek
Posty: 53
Rejestracja: 25 lut 2020, 11:29

Re: Nauka

Post autor: dorszek »

Najskuteczniejszym sposobem na naukę ortografii u moim dzieci są dyktanda ortograficzne dostępne w aplikacji dyktanda.online. Dzieciaki uwielbiają rozwiązywać te ćwiczenia, bo to dla nich świetna zabawa, a przy okazji widzę, że dzięki nim ich umiejętności ortograficzne znacznie się polepszyły.
Awatar użytkownika
tomasz22
Posty: 178
Rejestracja: 22 paź 2019, 11:45

Re: Nauka

Post autor: tomasz22 »

Obecnie uczę swojego maluszka poznawanie dźwięków pomaga mi w tym super książeczka pt " Księga dźwięków " którą zamówiłam tutaj https://www.taniaksiazka.pl/ksiega-dzwi ... 32777.html . Dzięki ilustracji i licznym wyrazem dźwiękonaśladowczym zachęca dziecko do naśladowania.
Awatar użytkownika
slowikkrak
Posty: 45
Rejestracja: 29 sie 2019, 22:13

Re: Nauka

Post autor: slowikkrak »

Jeśli jesteście z Warszawy i szukacie dobrej szkoły dla pociechy to polecam tą szkołę - Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha. Świetna kadra i sprawdzone w boju metody nauczania, sporo uwagi poświęca się również nauce języków. Uczniowie osiągają dużo lepsze wyniki w nauce, odnajdują tam swoje pasje oraz rozwijają zainteresowania, również z rówieśnikami.
Awatar użytkownika
Doma
Posty: 90
Rejestracja: 17 gru 2019, 11:20

Re: Nauka

Post autor: Doma »

U nas w domu przygotowania do matury pełną parą :) Mój syn przygotowuje się do egzaminu dojrzałości i wziął się za rozwiązywanie próbnych arkuszy. W ostatnim czasie bardzo pomocny okazał się arkusz matura próbna 2020 historia odpowiedzi, dzięki któremu mógł sprawdzić swoje rozwiązania :)
Awatar użytkownika
ariana
Posty: 124
Rejestracja: 20 wrz 2019, 23:37

Re: Nauka

Post autor: ariana »

Nauka jest czymś naprawę bardzo ważnym i każdy z nas tak naprawdę marzy o tym, aby dostać się do najlepszych szkół. Niestety sporo trzeba tutaj wysiłku, aby dobrze zdać dobrze egzaminy i mieć końcowe dobre oceny. W końcu po podstawowej szkole dziecko może uzyskać 200 punktów- tutaj https://www.nowaera.pl/szkola-srednia-b ... zac-punkty dowiecie się więcej.
Awatar użytkownika
kologos
Posty: 125
Rejestracja: 04 maja 2019, 16:35

Re: Nauka

Post autor: kologos »

Nauka jest ważna na każdym etapie, jednak szkoła podstawowa to okres kiedy dziecko zaczyna zapoznawać się na dobre z systemem nauczania. Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie w Warszawie to szkoła która doskonale to rozumie, dlatego tak duży nacisk stawia się tam na współpracę z uczniami i zapewnienie im jak najlepszych warunków do nauki - to szkoła w której w porównaniu do innej zwykłej szkoły, dużo więcej czasu poświęca się każdemu z uczniów.
Awatar użytkownika
rucik
Posty: 75
Rejestracja: 17 sty 2020, 9:12

Re: Nauka

Post autor: rucik »

Powiem szczerze, że tak naprawdę nauka dla mnie to ważna sprawa i wybór szkoły średniej mnie czeka, a to jest duże wyzwanie. Oczywiście już sprawdzałam na stronie https://www.nowaera.pl/szkola-srednia-b ... rekrutacja , co tak naprawdę jest potrzebne do rekrutacji i wcale nie jest tak źle. Można powiedzieć, że jakoś to ogarnę.
Awatar użytkownika
sevenpoints
Posty: 438
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:16

Re: Nauka

Post autor: sevenpoints »

Uważam, iż świetną szkołą pływania jest ta: https://movecamp.pl. Znajdziecie tam sporo wolnych terminów, w bardzo dobrych cenach. Do tego instruktorzy pływania, którzy potrafią przekazać merytorycznie wiedzę.
Awatar użytkownika
kologos
Posty: 125
Rejestracja: 04 maja 2019, 16:35

Re: Nauka

Post autor: kologos »

slowikkrak pisze: ↑31 maja 2020, 22:12 Jeśli jesteście z Warszawy i szukacie dobrej szkoły dla pociechy to polecam tą szkołę - Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha. Świetna kadra i sprawdzone w boju metody nauczania, sporo uwagi poświęca się również nauce języków. Uczniowie osiągają dużo lepsze wyniki w nauce, odnajdują tam swoje pasje oraz rozwijają zainteresowania, również z rówieśnikami.
Również słyszałem że Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha właśnie w Wawie ma świetne opinie, znajomi mają tam olimpijczyka. Uczniowie rozwijają się dużo lepiej, uczą się także języków dużo sprawniej dzięki elementom nauki dwujęzycznej. Można potraktować to jako inwestycję która pozwoli na zdobycie lepszego wykształcenia w przyszłości.
Awatar użytkownika
olik89899
Posty: 204
Rejestracja: 02 paź 2019, 16:00

Re: Nauka

Post autor: olik89899 »

Całą rodziną przeprowadziliśmy się do Gdańska i oczywiście najważniejsze jest to, aby zdecydować się na wybór odpowiedniej szkoły dla dzieci. Prawdopodobnie wybierzemy Te Vizję, bo to szkoła prywatna z dobrymi opiniami i bardzo dobrym przywiązaniem do języka angielskiego i jego nauki. Co o niej myślicie?
Awatar użytkownika
plenj
Posty: 150
Rejestracja: 11 mar 2019, 12:00

Re: Nauka

Post autor: plenj »

Gdybyście mieli problem z podręcznikami to znam jedno fajne miejsce. https://www.taniaksiazka.pl/tanie-podre ... a-562.html Tam można kupić to co jest potrzebne w naprawdę fajnych cenach. Długo szukałam takiego sklepu gdzie będzie tak duży wybór
Awatar użytkownika
mloda2
Posty: 360
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:52

Re: Nauka

Post autor: mloda2 »

Zdobywanie wiedzy odbywa się na różnych płaszczyznach. Jedną z bardziej podstawowych jest wybranie kwestii związanych z pracą w obszarze manualnym. Do tego idealnie nadawać się będą kleje szkolne z brokatem, nożyczki, blok papieru oraz różnego rodzaju kredki czy mazaki. Warto więc szukać ciekawych rozwiązań i zabaw.
mową

Re: Nauka

Post autor: mową »

Szukałem ostatnio bardzo długi okres czasu szkoły językowej z Opola. Znajomy polecił mi ten link http://www.szkolajezykowa-opole.pl/ofer ... kiego.html i przyznam szczerze, że najprawdopodobniej skorzystam z ich oferty. Mają świetne opinie, więc czemu nie?
Awatar użytkownika
martyna555
Posty: 134
Rejestracja: 07 lip 2019, 14:26

Re: Nauka

Post autor: martyna555 »

ja ostatnio zaczęłam się uczyć własnie języka angielskiego, kurs podjęłam na http://controlwebs.pl/30975,Nauka_angie ... ,wpis.html rewelacja i naprawde konkrety. Dodatkowo kurs do tego stopnia mi się podoba, bo szybko zajarzyłam sporo rzeczy. No i umiem już po kilku kursach porozumieć się po angielsku
żanetaa

Re: Nauka

Post autor: żanetaa »

Hej, wiecie może jakie zadania domowe z fizyki warto przerobić przed egzaminem 8 klasisty? Będę wdzięczna za wszelkie polecenia :)
sabuś

Re: Nauka

Post autor: sabuś »

Moje dziecko jest w takim wieku, że nauka języka nie będzie sprawiała mu żadnego problemu. W planach mam zapisanie dziecka do Te Vizji i wydaje mi się, że w tej szkole na Okopowej mogę liczyć na odpowiednie warunki nauki normalnych przedmiotów, jak i języków obcych. Dla mnie super!
Awatar użytkownika
Zośka123
Posty: 153
Rejestracja: 26 cze 2020, 11:52

Re: Nauka

Post autor: Zośka123 »

Teraz jest wiele opcji i wiele możliwości jeśli chodzi o naukę języka polskiego. Koniecznie zobaczcie na dyktanda.pl są dostępne dyktanda dzięki którym możemy nauczyć się poprawnej pisowni oraz ortografii. Warto nie zapominać, że ortografia to nie tylko twarde zasady, ale również dobra zabawa. Tutaj na tej stronie jest taka właśnie możliwość nauki przez zabawę.
Jaśka

Re: Nauka

Post autor: Jaśka »

Trzeba się uczyć tego co się lubi to nauka będzie czystą przyjemnością. Mnie interesuje akurat pedagogika. Warszawa, cena nawet jak na stolice tutaj jest całkiem przyzwoita https://wsp.edu.pl/oplaty-za-studia/ także mam nadzieję, że niedługo zostanę studentką i będę się spełniać :) Pozdrawiam ciepło!
ODPOWIEDZ