Co to za badanie biocenoza pochwy?

Masz kłopot i szukasz obiektywnej opinii lub rady? Dodaj wątek, opisz swoje problemy - na pewno ktoś Ci pomoże!
Awatar użytkownika
meliska
Posty: 94
Rejestracja: 15 maja 2019, 0:37

Co to za badanie biocenoza pochwy?

Post autor: meliska »

Hej kochane, lekarz zalecil mi biocenoze pochwy, ale nie do konca wiem co to za badanie i jak sie do niego przygotowac, ktos pomoze?
Awatar użytkownika
Pieczonka
Posty: 80
Rejestracja: 14 maja 2019, 21:43

Re: Co to za badanie biocenoza pochwy?

Post autor: Pieczonka »

Mnie jak lekarz na nie wysłał to trochę panikowałam :D bo myślałam że to jakieś komplikowane badanie a potem jak poczytałam o tym https://tantumrosa.pl/biocenoza-pochwy- ... a-wynikow/ to się już totalnie uspokoiłam :D czasami z niewiedzy to sobie człowiek jakies głupie rzeczy ubzdura
Awatar użytkownika
Daria
Posty: 547
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:24

Re: Co to za badanie biocenoza pochwy?

Post autor: Daria »

Tak naprawdę flora fizjologiczna pochwy jest bardzo delikatna, więc w tym miejscu o różne infekcje nietrudno. Dlatego też, jak pewnie sami wiecie, dbanie o higienę osobistą w tych okolicach to podstawa ;)
Awatar użytkownika
sevenpoints
Posty: 528
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:16

Re: Co to za badanie biocenoza pochwy?

Post autor: sevenpoints »

Moim zdaniem warto zapytać o to dobrego ginekologa. Na stronce lekarzebezkolejki bez jakiegokolwiek problemu znajdziesz naprawdę bardzo ciekawą ofertę, która pomoże Ci znaleźć dowolnego lekarza online. Można tam też sporo poczytać o zdrowiu, ja czytałem o tym, czym jest paradontoza. Naprawdę świetna strona, polecam.
Awatar użytkownika
mada
Posty: 61
Rejestracja: 20 wrz 2019, 9:29

Re: Co to za badanie biocenoza pochwy?

Post autor: mada »

Nie miałam takiego badania nigdy ale za to cytologię robię dość często, nawet ostatnio trochę mnie jej wynik zestresował ale ginekolog zalecił mi żel papilocare i kazał przyjśc za pół roku bo do tego czasu zmiany powinny się cofnąć dzięki temu medykamentowi

trail hawk
Awatar użytkownika
domek8
Posty: 156
Rejestracja: 25 maja 2019, 12:16

Re: Co to za badanie biocenoza pochwy?

Post autor: domek8 »

dobry ginekolog was nie zestresuje, wiem coś sama o tym chodzę do dobrej Pani ginekolog do Szpitala Mazovia i naprawdę nie znam czegoś takiego jak stres, wiec to wszystko zalezy jak problem przedstawi lekarz, odpowiednie podejście też jest potrzebne
Awatar użytkownika
Dino
Posty: 53
Rejestracja: 22 sie 2019, 13:12

Re: Co to za badanie biocenoza pochwy?

Post autor: Dino »

uważam, że dobry ginekolog to podstawa. Trzeba znaleźć kogoś do kogo mamy pełne zaufanie i kogoś kto może o nas odpowiednio zadbać. Widziałam, że tutaj https://femimea.pl przyjmują kobiet i mają swietnych lekarzy.
ODPOWIEDZ