Alimentami na dziecko od bogatego ojca

Radzimy, podpowiadamy, dyskutujemy. O problemach, wątpliwościach i pomysłach.
Aneta K

Alimentami na dziecko od bogatego ojca

Post autor: Aneta K »

Witam. Mam problem z alimentami od ojca dziecka. Umówiliśmy się na 600 zł miesięcznie, jednak w tych czasach to mała kwota. Ojciec dziecka jest człowiekiem zamożnym i według mnie jest w stanie płacić co najmniej 5 tys. Znalazłam artykuł https://www.rozwodowy.pl/wyzsze-aliment ... 045,p.html w którym wyczytałam że wysokość na dziecko zależy nie tylko od potrzeb dziecka, ale i możliwości zarobkowych ojca. Czytałam jeszcze inne artykuły na temat alimentów i te informacje potwierdzają się. Jak według Was wygląda sprawa. Mam szanse na alimenty np. 5 tysiecy zakładając że ojciec dziecka zarabia 30 tys miesięcznie
Grażyna

Re: Alimentami na dziecko od bogatego ojca

Post autor: Grażyna »

Myślę, że masz szansę, ale uzgodnij to lepiej z prawnikiem. Mogę Ci polecić Legaleo, czyli Kancelarię Wojas Pawlak. Znajoma miała podobną sprawę i pomogli jej wywalczyć wyższe alimenty. Sprawa była naprawdę bardzo trudna, ale świetnie sobie poradzili i dobrze przygotowali ją do procesu.
Eryk

Re: Alimentami na dziecko od bogatego ojca

Post autor: Eryk »

W sytuacji, gdy dziecko dorosłe nadal kształci się, ale osiąga dochody z własnej działalności gospodarczej lub pracy zawodowej, które są wystarczające do samodzielnego utrzymania, sąd może rozważyć zwolnienie rodzica z obowiązku alimentacyjnego. Warto zapoznać się z treściami na https://mojekatowice.pl/is,co-zwalnia-z ... 10092.html gdzie omówiono różne scenariusze związane z płaceniem alimentów.
ODPOWIEDZ