PMS

Polecamy najlepszych lekarzy, dyskutujemy o leczeniu, chorobach, przychodniach i szpitalach.
aśka

PMS

Post autor: aśka »

Mam straszne problemy z PMS. Czasami zaczyna mi się to już nawet 2 tygodnie przed okresem. Czy tabletki antykoncepcyjne mogą to trochę złagodzić?
łucja

Re: PMS

Post autor: łucja »

A może to endometrioza? Diagnozowałaś to? Mnie skierował mój ginekolog do szpitala medicover bo miał podejrzenie że to może być ta choroba i nie pomylił się, wszystko wyszło podczas sonovaginografii
iłka

Re: PMS

Post autor: iłka »

Przede wszystkim to trzeba wybrać się do lekarza, żeby zbadał i ocenił czy taki po prostu jest organizm, czy jakaś inna przyczyna. Różnie to może być, ale z pewnością nie można bagatelizować problemu. Zawsze też lekarz doradzi jak sobie radzić z pms, ale podstawa to badania to koniecznie.
Awatar użytkownika
messa
Posty: 184
Rejestracja: 20 maja 2019, 18:11

Re: PMS

Post autor: messa »

Kobieta kobietę zrozumie jak to jest kiedy pms dokucza. Jeśli dolegliwości są umiarkowane to jeszcze jakoś można "te" dni przetrwać. Gorzej jak jest naprawdę źle i mało co nawet przeciwbólowe środki pomagają. Tak było u mnie i też byłam z tym u ginekologa. Nie miałam siły się dłużej męczyć co miesiąc. Badania oczywiście miałam, ale nic w nich nie wyszło. Zdecydowałam się na antykoncepcję jaką mi zaproponował ginekolog.
Awatar użytkownika
madzik
Posty: 12
Rejestracja: 15 sie 2020, 20:51

Re: PMS

Post autor: madzik »

@messa, super że trafiłam na twój wpis. Ja już na kilka dni przed okresem zaczynam się źle czuć. Najbardziej to fizycznie, chociaż też zauważam, że jestem rozdrażniona, mam humorki. Ale najgorsze to te boleści, też taka ciężka i pełna się czuję. Nawet się zastanawiałam się czy nie wybrać się do gina żeby mi coś poradził. Rozumiem, że tobie antykoncepcja pomogła?
Awatar użytkownika
messa
Posty: 184
Rejestracja: 20 maja 2019, 18:11

Re: PMS

Post autor: messa »

@madzik, zdecydowanie. Wcześniej "te" dni były trudne do przetrwania, a teraz to w sumie nie różnią się od innych. Najgorzej to w pracy zawsze było, przecież nie mogłam powiedzieć, że muszę się położyć czy iść do domu bo mam bolesny okres. Nie co miesiąc.
Awatar użytkownika
madzik
Posty: 12
Rejestracja: 15 sie 2020, 20:51

Re: PMS

Post autor: madzik »

messa pisze: ↑14 lut 2021, 21:38 @madzik, zdecydowanie. Wcześniej "te" dni były trudne do przetrwania, a teraz to w sumie nie różnią się od innych. Najgorzej to w pracy zawsze było, przecież nie mogłam powiedzieć, że muszę się położyć czy iść do domu bo mam bolesny okres. Nie co miesiąc.
Dokładnie tak jest. A jaką ty masz antykoncepcję jeśli mogę zapytać?
Awatar użytkownika
messa
Posty: 184
Rejestracja: 20 maja 2019, 18:11

Re: PMS

Post autor: messa »

madzik pisze: ↑15 lut 2021, 23:03
messa pisze: ↑14 lut 2021, 21:38 @madzik, zdecydowanie. Wcześniej "te" dni były trudne do przetrwania, a teraz to w sumie nie różnią się od innych. Najgorzej to w pracy zawsze było, przecież nie mogłam powiedzieć, że muszę się położyć czy iść do domu bo mam bolesny okres. Nie co miesiąc.
Dokładnie tak jest. A jaką ty masz antykoncepcję jeśli mogę zapytać?
Pewnie, że możesz. Ja akurat stosuję belarę. Wiadomo dobiera lekarz, ale zawsze możesz o nie zapytać.
Żyrafa344

Re: PMS

Post autor: Żyrafa344 »

aśka pisze: ↑25 lis 2020, 9:08 Mam straszne problemy z PMS. Czasami zaczyna mi się to już nawet 2 tygodnie przed okresem. Czy tabletki antykoncepcyjne mogą to trochę złagodzić?
Najlepiej to udać się z tym do ginekologa, bo to przebada Cię i doradzi co i jak, tak aby było jak najlepiej. Możesz sobie sprawdzić np. https://cmp.med.pl/cmp-ochota/ginekolog/. Tu bardzo dobrze leczą takie rzeczy.
Awatar użytkownika
kunia
Posty: 28
Rejestracja: 07 lip 2019, 21:58

Re: PMS

Post autor: kunia »

Doskonale Cię rozumiem, bo sama miałam właśnie problem z pms. Miałam wrażenie, że z miesiąca na miesiąc ten ból jest coraz silniejszy. Dlatego postanowiłam udać się do ginekologa i powiedział że w moim przypadku skuteczna może się okazać antykoncepcja hormonalna https://antykoncepcjanamiare.pl/5-pytan ... e-doustna/ . Dlatego bez zastanowienia się na nią zdecydowałam.
ODPOWIEDZ