Badania gruntu

Rozmawiamy o kwestiach związanych z budowaniem i remontowaniem domu. Polecamy fachowców, hurtownie budowlane, dzielimy się tipami. Radzimy, jak sprawnie zbudować i wyremontować dom.
majń

Badania gruntu

Post autor: majń »

Zanim rozpoczniesz budowę warto zlecić badania gruntu wykwalifikowanemu geotechnikowi. Opinia geotechniczna będzie cenną wskazówką dla architekta i wykonawców.
Tu dostaniecie więcej informacji: https://muratordom.pl/przed-budowa/dzia ... -E2XA.html
Robiliście takie badania?
ojć

Re: Badania gruntu

Post autor: ojć »

W naszym przypadku badania gruntu przeprowadzała firma Baars https://www.baars.pl/oferta/sondowanie-cpt ze Strzałkowa. Wykonali oni sondowanie CPT, ono określa między innymi jednorodność budowy podłoża, rodzaj gruntu, nośność pali fundamentowych, itp. Wszystkim zajęli się kompleksowo, naprawdę nie mamy na co narzekać. To dobrzy fachowcy, którzy są kompetentni i korzystają z nowoczesnego sprzętu, polecam.
SoniaŻ234

Re: Badania gruntu

Post autor: SoniaŻ234 »

Ja ze swojej strony polecam zapoznać się z oferta firmy GeoGT z Warszawy https://www.geogt.pl/kontakt. Ja osobiście kilka razy zamawiałem u nich gadania gruntu i moje zlecenie było wykonane szybko i sprawnie. Polecam zapoznać się z ich oferta https://www.geogt.pl/oferta/badania-podloza-gruntowego bo firma oferuje konkurencyjne ceny.
Awatar użytkownika
Kasiak77
Posty: 594
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:33

Re: Badania gruntu

Post autor: Kasiak77 »

Badania gruntu

Etapy badania gruntu pod katem jakości powierzchni ziemi
Etap I – Ustalenie rodzaju działalności mogącej być przyczyną zanieczyszczenia,

Etap II – Ustalenie listy substancji powodujących ryzyko (zanieczyszczeń), których wystąpienie w glebie lub w ziemi jest spodziewane,

Etap III – Analiza dostępnych i aktualnych źródeł informacji istotnych dla przeprowadzenia oceny,

Etap IV – Opracowanie strategii poboru próbek i przeprowadzenie badań wstępnych,

Etap V – Przeprowadzenie badań szczegółowych.

Więcej informacji znajdziecie tutaj https://hamilton.com.pl/oferta/badania- ... ia-gruntu/.
Pozdrawiam.
Buczekż

Re: Badania gruntu

Post autor: Buczekż »

Jeżeli chodzi o badanie gruntu to warto zwrócić się o pomoc do firmy Drog-Lab, która znajduję się w Warszawie na Domaniewskiej. Firma https://drog-lab.pl/kontakt oferuje kompleksowe usługi geotechniczne jak i i również działania związane z badaniami geologicznymi a dokładnie firma specjalizuję się w obsłudze geotechnicznej i laboratoryjnej budów oraz badaniu gruntów na potrzeby projektowania. Polecam również zapoznać się z ofertą firmy bo wszystko bardzo dokładnie jest opisane na stronie.
ODPOWIEDZ